02.10.2016 15:15 CET
2 : 0
(2:0)

Tottenham Hotspur - Manchester City 2:0

Nejdřív remíza v Celtic Parku, teď porážka na půdě Tottenhamu, začíná se Pepův Manchester City konečně stávat tak nějak "smrtelným"? Spurs na lídra Premier League vlétli ve velkém stylu a o vítězství 2:0 rozhodli výhradně už v prvním poločase. Nešťastný vlastní gól si krátce po úvodním hvizdu vstřelil Aleksandar Kolarov, chvíli před pauzou pak skóroval taky Dele Alli.

Guardiola na první ránu do vazu nečekal příliš dlouho - a opět ho zklamal paradoxně jeden z tahounů předchozích týdnů. Aleksandar Kolarov hrál skvěle uprostřed obrany i na jejím levém kraji - proti Celticu však nezvládl odkopnout míč před krásným gólem Dembélého a nyní selhal ještě mnohem výrazněji. Centr Rose si totiž svou nešikovnosti srazil přímo do brány.

Tottenham byl v prvním poločase úžasný, hrál úsporně a zároveň nesmírně efektivně. Kohouti pustili Man City do územní převahy, ale nebezpečné situace měli na starost výhradně oni. Jednu z největších hned po první brance, Son se dostal z úhlu před Brava, ale na chilském gólmanovi ztroskotal.

Velkou příležitost spálil Christian Eriksen - specialista na přímé kopy se postavil k míči nějakých 18 metrů od brány, jenže svou tvrdou ránu poslal těsně vedle. Totéž se ale dá říct také o největší opoře Manchesteru City Sergiu Agüerovi, jenž z totožné pozice trefil pouze dobře postaveného Llorise.

Zaslouženého dvougólového vedení se Tottenham dočkal v minutě číslo 37. Otamendi sice na první pokus míč vybojoval a solidně vyvezl, hosté však balón zase ztratili a Son Hueng-min vybídl ke skórování Delle Aliho. Mladý záložník si s možná trošku pomalejším pasem do vápna poradil náramně a křížnou ranou překonal Brava.

Úplně vymalováno mohlo být v pětašedesáté minutě, kdy Fernandinho sestřelil ve vápně Dele Alliho a sudí Marriner neměl na vybranou. S pokutovým kopem však Erik Lamela naložil prachbídně a Claudio Bravo relativně snadným zákrokem věnoval svému týmu naději. Nutno dodat, že Argentinci nepomohl ani Son, který se s určeným exekutorem o penaltu sobecky přetahoval.

Tottenham to mohlo mrzet poměrně zčerstva, protože Iheanacho se dostal prakticky sám před Llorise. Francouzský gólman mu však změnšil úhel a šanci zlikvidoval. Hugo Lloris se zaskvěl ještě víc, deset minut před koncem brilantně vyrazil tečovanou ránu Agüera, jež mířila přesně pod břevno.

Autor: Marek Ustohal