4 : 1
(1:0)
Anfield, Liverpool

Suárez opět řádil, gólem a dvěma asistencemi pomohl Reds porazit West Ham

Nezastavitelný. Luis Suárez sice nepředvedl tak dokonalý výkon jako ve středu proti Norwichi, než skóroval, tak i několik šancí spálil. Vytáhl se ale na konci zápasu, kde gólem a asistencí rozhodl o pohodlné výhře Liverpoolu nad West Hamem 4:1. Reds i díky němu poskočili na druhou příčku tabulky, jejich konkurenti Chelsea a Man City totiž ztratili.

Uruguayec ostatně mohl otevřít skóre už po deseti minutách, to když svůj únik zakončil nerazantně a nechal vyniknout Jaaskelainena. Podobně selhal v závěru poločasu Sterling, jenž pro změnu v samostatném nájezdu poslal míč okolo finského brankáře mimo bránu. Na druhé straně došlo jen k jedné vážně situaci, jež skončila geniálním zákrokem Mignoleta po Maigově hlavičce.

Do přestávky se přesto favorit dostal do vedení. Johnson přiklepl míč do vápna Suárezovi, jeho střelu sice Jaaskelainen vyrazil, ale jen do Demela, který balón nešťastně posunul do sítě. Hned po změně stran skórovali Reds znovu, centr Gerrarda kostrbatě dotlačil do sítě stoper Sakho.

Liverpool měl soupeře na lopatě, gólové šance bohužel pro něj spálili jak Coutinho, tak i Sterling - především on zásluhou výborného Jaaskelainena. A trest přišel záhy. V šestašedesáté minutě odcentroval do vápna Reds Demel, Jarvis hlavičkou vracel míč před bránu, kde si jej Škrtel srazil do sítě.

Klid na kopačky hráčů Liverpoolu vrátil až deset minut před koncem nejlepší střelec Premier League Luis Suárez. Centr Johnsona, přesná hlavička pod břevno a bylo to 3:1. Poslední štulec vrazil do zad Hammers opět Suárez. Krátce po vyloučení agresivního Nolana se osekávačkami zbavil bránícího soupeře a svoji ránu otřel o blokujícího O’Briena. Míč se od břevna odrazil do sítě a svěřenci Brendana Rodgerse mohli definitivně slavit.

Autor: Marek Ustohal