2 : 2
(1:2)
Anfield, Liverpool

Suárez vyšel naprázdno a Liverpool doma s Aston Villou jen remizoval

Liverpool se vzdaluje užší špičce. Dnes večer nezvládl roli jasného favorita a na Anfield Road jen remizoval 2:2 s Aston Villou. Zradil je nepovedený první poločas, kdy hosté zužitkovali svoji svěží hru a vyhráli jej 2:1. Ve druhé půli se pak domácí zmohli už jen na vyrovnání - na čelo tabulky tak ztrácí už osm bodů. Villa naopak poskočila do první poloviny.

Úvodní gól Villans padl po jejich velmi tradiční akci. Reds přišli o míč u vápna hostí a ti rozjeli bleskový brejk po ose Delph - Benteke - Agbonlahor. Na jeho konci ošálil anglický expres Tourého a před prázdnou bránu předložil Weimannovi nabídku, která nešla odmítnout. I u druhé branky zápasu byl rychlík Gabriel Agbonlahor. Tentokrát nacentroval míč do vápna na Bentekeho, Mignolet fatálně prosvištěl vzduchem a dovolil svému krajanovi pohodlně skórovat.

Za stavu 0:2 se Liverpoolu nedýchalo příliš volně. Svěřenci Brendana Rodgerse museli s výsledkem udělat něco už do poločasu, aby vůbec mohli pomýšlet na bodový zisk. A podařilo se doslova za minutu dvanáct - akci vedl Luis Suárez, po jehož přihrávce posunul patou Henderson míč na Sturridge, jenž chladnokrevně přes Guzana přehodil míč do sítě.

Ve druhé půli i díky příchodu Lucase získal Liverpool větší kontrolu nad hrou a odměnou bylo vyrovnání. Pět minut po obrátce narýsoval Gerrard krásný pas na Suáreze, toho lehce atakoval vyběhnuvší Guzan a po hvizdu sudího následovalo jediné. Penalty se chopil Steven Gerrard a srovnáním na 2:2 zavelel k obratu.

Čtvrt hodiny před koncem měli fanoušci Liverpoolu už už ruce nad hlavami, když se k přímému kopu z nějakých pětadvaceti metrů postavil mistr oboru Luis Suárez. Uruguayec klasicky kroutil míč do šibenice, minul ji jen o pár desítek centimetrů. Že by ale Reds v závěru vyvinuli nějaký velký tlak, to se říct nedá.

Naopak hosté měli v posledních minutách hru pod kontrolou a sic se sami do náročných akcí nepouštěli, drželi soupeře na pevně utažené uzdě. Až v nastaveném čase se ve vápně uvolnil Suárez, který se z takřka nulového úhlu pokoušel snad o střelu, snad o centr, ale Guzan paží míč z jeho nohy vychýlil do bezpečí. Villans tak z Anfield Road odváží cenný bod.

Autor: Marek Ustohal