29.10.2011 16:00 CET
3 : 1
(0:0)

Man Citz porazili Wolves i podruhé během čtyř dnů, tentokrát 3:1

Manchester City nepředvedl tak dokonalý výkon jako před týdnem na Old Trafford či v týdnu proti dnešnímu soupeři v rámci Carling Cupu, ale i přesto si tři důležité body připsal. Po brankách Džeka, Kolarova a Johnsona porazil Wolverhampton 3:1. Za Vlky korigoval z penalty Stepen Hunt.

Citizens opanovali utkání od prvních minut. V té druhé střílel zpoza vápna Nasri a Hennessey musel vyrážet nad břevno. Po čtvrthodině Džeko roztáhl hru na nabíhajícího Richardse a po jeho cetru a menším zaváhání obrany Wolves měl velkou šanci právě bosenský forvard, v tísni však těsně minul bránu.

Hennessey měl v utkání hodně práce, v krátkém časovém úseku mezi 23. a 25. minutou musel zasahovat hned dvakrát. Za zmínku stál především skok k tyči, jímž zabránil skórování Agüerovi. Do poločasu měli Manciniho svěřenci ještě několik šancí, deset minut před jeho koncem se k jedné z nich dostal po pěkném obloučku Nasriho Silva, ale obránce Wolves mu výborně zabránil v cestě do sítě. Pak modří rozjeli akci po ose Agüero - Sila - Džeko a posledně jmenovaný mohl jen spílat fantastickému Hennesseymu, že se míč netřepal v síti.

Vstup do druhé půle se opět nesl v duchu útoků Manchesteru City. Ve 48.minutě ještě Silva Nasriho centr do brány neuklidil, Džeko za čtyři minuty se už ale nemýlil. Doposud bezchybný Hennessey zaváhal s rozehrávkou, následně ji poslal jen do dobíhajícího Agüera, od něhož se míč odrazil právě k Džekovi a ten měl jednoduchou práci - 1:0.

Za čtvrt hodiny už to bylo o dva góly. Střela Davida Silvy po zásahu Hennesseyho dopadla pouze ke Kolarovi, který dorážel do brány - 2:0. Krátce nato však došlo k zdramatizování. Ránu Guedioury Hart jen vyrazil a dobíhajícího Doylea Kompany stáhnul k zemi. Červená karta, penalta, kterou Hunt bezpečně proměnil, a bylo to 2:1.

Že by se ovšem obraz hry nějak výrazně změnil, to ne. Wolves nedokázali přesilovku využít a kýžený tlak nevyvinuli. Naopak v nastaveném čase sami inkasovali. Balotelli založil rychlý protiútok, jež zakončil táhlou střelou zpoza šestnáctky Adam Johnson, který tak upravil výsledek na konečných 3:1.

Autor: Marek Ustohal