2 : 1
(2:0)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - Wolverhampton Wanderers 2:1

Liverpool porazil na domácí půdě Wolverhampton 2:1 a alespoň na chvíli se posunul na páté místo ligové tabulky. Domácí ještě do poločasu poslali do vedení góly Adama a Suáreze, Wolves však po přestávce přidali, snížili zásluhou Fletchera a do poslední minuty bojovali o bod.

Liverpool byl od úvodního hvizdu jednoznačně lepší, první šanci zápasu měl přesto hostující O'Hara, toho však vychytal Reina. V deváté minutě nebezpečně pálil Adam, ovšem branku netrefil. O dvě minuty později už to ale Reds vyšlo, Kellyho centr ještě hosté odvrátili, jenže pak Downing přiťukl míč Adamovi, ten si hodil míč do středu hřiště a i s pomocí teče Johnsona otevřel skóre utkání.

Liverpool svého soupeře chvílemi i drtil, Carrollovu ránu ale vyrazil Hennessey mimo tři tyče. Další příležitosti měli Suárez a Henderson, ale na druhý gól v síti Wolves si museli diváci na Anfield Road počkat. Přesně do třicáté osmé minuty, kdy Enrique nádherným pasem našel za obranou Suáreze, ten sice akci zbrzdil, ovšem pak si pohrál s Johnsonem a s přehledem překonal Hennesseyho.

Druhá půle se nesla v úplně opačném duchu, Wolves zabrali a hned po čtyřech minutách snížili, když Hunt přihrál pod sebe Fletcherovi, jehož dělovka pod břevno nedala Reinovi šanci. Liverpool odpověděl šancí Suáreze a hlavičkou Carrolla do tyče, anglickému dlouhánovi dnes gól přán nebyl. Hned poté šel úplně sám na Hennesseyho Downing, ovšem nepřekonal ho a domácí se tak i nadále museli strachovat o výsledek.

Po této šanci přišla dvacetiminutovka Wolves, hosté v té době vůbec nepouštěli Reds do hry a nejednou si vytvořili obrovský závar před Reinovou bránou. Liverpool tlak soupeře přežil a v osmdesáté první minutě si tak diváci mohli naplno užít návrat své legendy, po dlouhém zranění se na hřiště vrátil Steven Gerrard. Ten v závěru měl jednu šanci, stejně jako Carroll a na druhé straně Fletcher, ale další branka už nepadla.

Liverpool tak porazil Wolves 2:1 a je pátý, hosté se propadli na jedenácté místo.

Autor: Michal Hruška