04.10.2009 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

Chelsea FC - Liverpool FC 2:0

Hrdinou očekávaného duelu mezi Chelsea a Liverpoolem se stal Nicolas Anelka, který v 60. minutě poslal Blues do vedení, které vydrželo až do posledních minut. V nich ještě druhý gól přidal Florent Malouda a definitivně rozhodl o výhře Chelsea.

Velká taktická bitva dlouho postrádala jakékoliv ohrožení jedné či druhé branky. To přišlo až ve 24. minutě, kdy do šestnáctky odcentroval Nicolas Anelka a do zakončení se dral Drogba společně s Ballackem. Hlavičkou nakonec zakončil útočník z Pobřeží slonoviny, ale jeho pokus kryl Pepé Reina. O čtyři minuty se Anelka pro změnu proměnil do role zakončovatele, ale ani jeho hlavička po Essienově centru neměla gólové parametry.

Obě mužstva nadále bojovala spíše ve středu hřiště, respektive před oběma šestnáctkami, ale dovnitř se pouštěli jen ojediněle. Na jedné straně bojoval marně se stoperskou dvojicí Terry-Carvalho kanonýr Fernando Torres, na té druhy byl téměř neviditelný Drogba. Přes soupeřovu obrannou dvojici se Torres poprvé dostal pět minut před koncem prvního dějství, kdy si mezi nimi naskočil na Kuytův centr z pravé strany, ale hlavičce nedal dostatečnou razanci, takže Hilário, zaskakující za Petra Čecha, neměl výraznější problémy. Největší šance Reds přišla těsně před přestávkou. To se asi z 30 metrů z trestného kopu napřáhl Riera a míč prošel až k překvapenému Hilárovi, jenž však předvedl hbitý zákrok a míč vyrazil. Vzápětí však svým spoluhráčům rázně vyčinil za to, že míč neodkopli.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, ačkoliv utkání mělo spád a běhalo se nahoru dolů, výraznějších šancí se diváci na Stamford Bridge ne a ne dočkat. Vše změnila až 60. Vše změnila až 60. minutě a vynikající akce Londýňanů. Celá akce začala u Javiera Mascherana, který na polovině soupeře ztratil míč a pak již jen sledoval, jak Deco okamžitě vyslal Drogbu, ten míč potáhl k brance a nacentroval na Anelku, který si mazácky poradil se skákavým míčem a poslal Chelsea do vedení. O tři minuty později mohl zvýšit Drogba, když ho centrem našel Lampard, ale domácímu útočníkovi se zakončení hlavou nepovedlo.

V závěrečných minutách si sice snažil Liverpool vynutit tlak, ale i když dokázal soupeře zamknout před vlastní bránou, k žádné šanci to nevedlo. Jeho neschopnosti směrem dopředu naopak využila Chelsea, která v první minutě nastavení rozhodla o své výhře. Lampard nacentroval z trestného kopu na Drogbu, ten elegantně zpracoval, cestou do vápna obešel dva obránce a přihrál Maloudovi, který si již poradil s Reinou a rozhodl o výhře Blues v poměru 2:0.

Naději pro Reds ještě mohl vzápětí vykřesat střídající Benayoun, když chyboval Ashley Cole, ale izraelský reprezentant nedokázal využít ani bezmocně ležícího Hilária a odkrytou branku netrefil. V posledních sekundách ještě nebezpečně pálil Gerrard, ale ani on na spolehlivě chytajícího Portugalce recept nenašel a spolu se svými spoluhráči po závěrečném hvizdu sudího Atkinsona se sklopenou hlavou opustil hrací plochu Stamford Bridge.

Autor: Ondřej Holzman