26.05.2007 22:00 CET
1 : 0
(1:0)

FC Barcelona - Getafe CF 1:0

Barcelona porazila nejtěsnějším výsledkem Getafe a zůstává druhá za Realem. Hosté ztratili reálnou šanci na vybojování si místa v Poháru UEFA. Jediný gól dal Ronaldinho, ale zároveň byl vyloučen za oplácení. Branka padla už po dvou minutách hry. Messi vysunul Eto´a, ten přešel přes dva obránce a dal míč Ronaldinhovi, který pohodlně poslal kolem obránce míč do odkryté branky. Domácí byli po zápase s Atlétikem při chuti, trestný kop Ronaldinha musel likvidovat Abbondanzieri. Barca se pak dožadovala ve 22. minutě penalty, když Messi upadl po souboji s Pulidem, ale sudí Pérez Burrull nechal pokračovat ve hře. Po trestném kopu Deka pak hlavičkoval těsně vedle na vzdálenější tyči Puyol. Po půlhodině hry otestoval Abbondanzieriho dělovkou Eto´o. Pak Ronaldinho oplácel faul Belenguerovi, když ho kopl mezi nohy a byl vyloučen.

V druhý půli Barca opět dominovala, po rychlém brejku, který potáhl Messi centroval Deco, ale před Eto´em zachránil Pulido. Z následné standartní situace pak Pulido zblokoval střelu Messiho až na brankové čáře. Na druhé straně si Víctor Valdés poradil se střelou Pachóna. Hostující gólman si pak poradil i s trestným kopem Deka. Oslabení Katalánci se pak dostali do problémů až v závěru. Celestini ale pálil nad, Pachóna odzbrojil Oleguer. Pět minut před koncem se Valdés vytáhl při střele Celestiniho.

Autor: Radek Nosil