Celé jméno:Xavier Hernández i Creus
Používané jméno:Xavi
Národnost: Španělsko
Datum narození:25.01.1980
Výška:170 cmVáha:68 kg
Pozice:záložník
Klub:bez angažmá
Aktuální statistiky
hráč je bez angažmá
Kariéra hráče
Statistiky v reprezentaci
 ZMGGPVGOGŽKŽČČK
Španělsko92665711000500
Španělsko "21"43600000200
Španělsko "OH"65692000000
Reprezentační kariéra hráče
 

Xavi přiznal, že by jednou chtěl trénovat Barcelonu. Začne ale jinde

Bývalý kapitán Barcelony Xavi potvrdil, že by se jednou rád vrátil do klubu jako trenér prvního týmu. Devětatřicetiletá legenda, která právě ukončila kariéru zahájí trenérskou dráhu ve svém posledním klubu - katarském Al Sadd.  
21.05. | Aktuality | 51 komentářů
 

Odkopnutí míče je intelektuální porážka. Loučí se Xavi, mozek fotbalu

S Barcelonou i španělskou reprezentací vyhrál vše, co se dalo. Léta platil za jednoho z nejlepších středopolařů planety. Po sezoně se jeho kariéra uzavře a Xavi v 39 letech definitivně pověsí kopačky na hřebík. Následující text při té příležitosti přináší stěžejní názory a myšlenky legendárního záložníka.  
03.05. | Profily, historie | 401 komentářů
 

Záložník Xavi potvrdil, že po sezoně ukončí kariéru

Bývalý záložník španělské reprezentace a Barcelony Xavi po sezoně ukončí kariéru. Devětatřicetiletý mistr světa i Evropy, který od roku 2015 hraje v katarském celku Al Sadd, to dnes oznámil v otevřeném dopise španělským médiím a dodal, že dál bude pokračovat jako trenér.  
02.05. | Aktuality | 47 komentářů
21.05. Xavi se rozloučil porážkou
Poslední zápas aktivní kariéry včera odehrál Xavi a nebude na něj mít nejlepší vzpomínky, jeho Al Sadd v rámci asijské Ligy mistrů prohrál 0:2 na půdě íránského celku Persepolis. Zkušený záložník se nesmazatelně zapsal do historie Barcelony a španělské reprezentace, pondělní výsledek ho příliš trápit nemusí, Al Sadd totiž vyhrál svou skupinu a postoupil do osmifinále. (lequipe.fr)
11.05. Xavi se z Kataru zatím nechystá
Xavi před několika dny potvrdil, že po letošní sezoně ukončí aktivní kariéru a už má i plán pro nadcházející roky. Zkušený záložník se v minulosti zapsal do historie Barcelony, v uplynulých letech hrál za Al Sadd a v Kataru se chystá zůstat, a to až do roku 2022. (abola.pt)
04.05. Xavi na lavičku Betisu?
Xavi potvrdil, že po letošní sezoně ukončí aktivní kariéru a už brzy se začne věnovat výhradně trenérskému řemeslu. Vynikající španělský záložník by pak nemusel čekat dlouho na první štaci, o jeho angažování uvažuje Betis, kde v létě zřejmě skončí Quique Setién. (sport.es)
02.05. Xavi potvrdil konec aktivní kariéry
Bývalý záložník španělské reprezentace a Barcelony Xavi po sezoně ukončí kariéru. Devětatřicetiletý mistr světa i Evropy, který od roku 2015 hraje v katarském celku Al Sadd, to dnes oznámil v otevřeném dopise španělským médiím a dodal, že dál bude pokračovat jako trenér. (ČTK)
12.04. Jesualdo Ferreira se loučí s Al Saddem
Jesualdo Ferreira letos konečně s Al Saddem v Kataru ukončil dlouhé čekání na další ligový titul a po takovém úspěchu už dál nebude protahovat své angažmá na Blízkém východě, a dost možná i svou vlastní kariéru. Dvaasedmdesátiletý veterán oznámil konec na trenérské sesli, kam by dost možná mohl po sezoně povýšit Xavi. (ahdaaf.me)
24.03. Xavi za Katalánsko zítra nenastoupí
Katalánsko sehraje zítra večer přátelský zápas s Venezuelou a na trávníku se neobjeví Xavi. Zkušený záložník se omluvil, důvodem je drobné zranění. (football-espana.net)
19.03. Xavi nefandí rozšíření MS 2022
Bývalý kapitán španělské reprezentace i Barcelony a mistr světa z roku 2010 Xavi si nemyslí, že je dobrý nápad, aby se světový šampionát v roce 2022, který má hostit Katar, rozšířil pro 48 zemí. Xavi v Kataru působí a má blízko k lidem z organizačního výboru MS. "Katar se připravuje na turnaj s 32 zeměmi. Myslím si, že už je pozdě na to, aby se něco měnilo," řekl Xavi. FIFA si pohrává s myšlenkou, že by šampionát otevřela dalším účastníkům, turnaj by se pak ale pravděpodobně musel hrát i v dalších zemích Perského zálivu. "Z mého pohledu by nebylo dobře, kdyby se MS rozšířilo. Ať už z pohledu hráčů nebo fanoušků bude pak turnaj příliš dlouhý," uvedl Xavi. (lequipe.fr)
07.02. Xaviho čeká měsíční pauza
Xavi po letošní sezoně ukončí kariéru a značnou část ze zbytku aktivní činnosti stráví na marodce, zkušený španělský záložník ve službách katarského klubu Al Sadd si poranil nohu a mimo hru bude zhruba měsíc. (vi.nl)
24.05.2018 Xavi prodloužil smlouvu v Kataru
Legendární záložník Barcelony Xavi bude pokračovat v aktivní kariéře. S katarskám klubem Al Sadd prodloužil smlouvu o další dvě sezóny. (lequipe.fr)
07.05.2018 Xavi je připraven pokračovat v kariéře
Xavi se cítí dobře a je připraven hrát rovněž na podzim za katarský celek Al Sadd. Zkušený záložník původně měl v plánu pověsit v létě kopačky na hřebík, už v březnu se ovšem začalo spekulovat o možné změně jeho původního stanoviska. (lequipe.fr)
Další expres zprávy