FC Emmen Nizozemsko - FC Emmen - Zprávy

Heerenveen chce proti Emmenu napravit výkon z Amsterdamu

Heerenveen naposledy předvedl asi nejhorší výkon v sezóně, utrpěl svou první porážku, nutno ovšem podotknout, že na půdě hodně neoblíbeného Ajaxu plnil roli zcela jasného outsidera. V souboji s Emmenem však bude v postavení úplně jiném. A konečně hodlá proti celku, který se nachází na opačném pólu tabulky, změnit vzájemnou bilanci k daleko lepším číslům.

Emmen po přestávce zabral, z duelu s Fortunou vydoloval aspoň remízu

Emmen ani Fortuna dosud ani jednou nezvítězily, vzájemný zápas jim nabízel slušnou příležitost, jak ukončit své trápení, nakonec se však mezi oběma celky urodila konečná plichta. A společně s Alkmaarem a rotterdamskou Spartou, jimž se rovněž pocit vítězství v lize vyhýbá, si tak budou muset počkat na tříbodový rezultát minimálně do dalšího kola.

Emmen i Fortuna vzhlížejí ve vzájemném duelu k první výhře

Tenhle závěrečný zápas Eredivisie v rámci kola číslo pět by mohl představovat vážně tuhou bitvu. Oba týmy totiž potřebují co nejrychleji zabrat, aby se vymanily ze spodních pater tabulky. A společně se Spartou a Alkmaarem jsou jedinými celky nejvyšší soutěže, které dosud ani jednou nevyhrály. Emmen bude proti Fortuně Sittard v roli mírného favorita.

Černý znovu skóroval, na vítězství Twente to však tentokráte nestačilo

Twente nedokázalo navázat na skvělý vstup do tohoto ročníku, a i když si udrželo neporazitelnost, tak s pouhým bodem za remízu 1:1 s podceňovaným Emmenem určitě spokojeno nebude. V domácím dresu opět potvrdil skvělou střeleckou formu český forvard Václav Černý, jenž v týmu hostuje z konkurenčního Utrechtu a při svém čtvrtém startu zaznamenal již svůj třetí gólový zásah. Hosté podruhé za sebou remizovali.

Emmen zatím nevyhrál, v Enschede bude chtít zaskočit rozjeté Twente

Výkony Twente jsou v této sezóně Eredivisie zatím považovány za nečekané a velkou zásluhu na tom má český útočník Václav Černý, který ve třech odehraných duelech skóroval už dvakrát a zatím je hlavním ofenzivním tahounem celku z Enschede. Nyní se pokusí potvrdit skvělou střeleckou formu proti podceňovanému Emmenu, který naposledy získal svůj první bod a v tabulce mu patří čtrnáctá příčka.

Emmen poprvé boduje, doma remizoval s nevyzpytatelným Willemem

Tilburg se nedokázal oklepat ze čtvrteční vysoké prohry se skotským Rangers (0:4) a tentokráte si z půdy Emmenu odváží pouze bod za remízu 1:1 i přesto, že více jak půlhodiny měl k dispozici početní výhodu. Na ligové scéně tak nenavázal na minulou vysokou výhru s Heraclesem (4:0) a nachází se na dělené sedmé pozici se čtyřmi body. FC naopak poprvé v tomto ročníku bodovalo a posunulo se na čtrnáctou příčku.

Willem si pokusí zahojit rány z Evropské ligy na půdě nevyzpytatelného Emmenu

Fotbalisté Emmenu ukázali v dosavadním průběhu dvě rozdílné tváře a zatím s tedy nedá předpovídat, co od něj čekat. Domácí výběr nemá na kontě ani bod, když sehrál nesmírně divoký duel s Venlem a po osmigólové přestřelce mu podlehl v poměru 3:5. Před týdnem zavítal na půdu vysoce favorizovaného PSV a v samém závěru sahal po senzaci, jenomže ve čtvrté nastavené minutě inkasoval rozdílovou trefu a nakonec prohrál 1:2.

PSV díky brance v samém závěru udolalo Emmen o jednu branku

Emmenu se nevydařil vstup do nového ročníku s Venlem (3:5), nyní však na půdě superfavorita z Eindhovenu sahal po senzaci. Krátce po dvaceti minutách sice prohrával, pak ale zhruba deset minut před závěrečným hvizdem srovnal a PSV rozhodlo o svém vítězství 2:1 až pozdní brankou ze čtvrté nastavené minuty. Svěřenci trenéra Rogera Schmidta tak uspěli i podruhé a s plným bodovým ziskem jsou prozatím druzí o skóre za Heerenveenem.

PSV přivítá Emmen a nic jiného než vítězství ho nezajímá

Věhlasný celek z Eindhovenu by se po třech letech rád vrátil na nizozemský trůn a i letos se očekává jeho velký souboj s Ajaxem. Loni si nepočínal až tak suverénně a po šestadvaceti odehraných kolech figuroval na čtvrtém místě, za vedoucím Ajaxem zaostal o sedm bodů. Kvůli tomu se dostal jen do 3. předkola Evropské ligy, nyní chce naplnit papírové předpoklady proti podceňovanému Emmenu.

Venlo po málo vídaném obratu zdolalo Emmen o dvě branky

Velmi nečekanou přestřelku přinesl zápas 1. kola Eredivisie mezi Venlem a Emmenem, kde se diváci za přísných hygienických opatření dočkali hned osmi branek. Domácí výběr se však z bodového zisku neradoval, neboť i přes nadějné vedení 2:0 naprosto zkolaboval a kvůli pěti inkasovaným brankám prohrál 3:5. Navíc ještě v poslední minutě základní hrací doby držel nerozhodný výsledek 3:3, pak ale v závěrečných minutách kapituloval hned dvakrát.

Emmen započne svou cestu za vytouženou záchranou proti konkurenčnímu Venlu

Emmen i Venlo by se podle papírových předpokladů znovu měli pohybovat v dolní polovině Eredivisie a rozhodně se nedá vyloučit, že budou bojovat jen o udržení. Domácí výběr si v uplynulém ročníku nevedl úplně špatně a s dvaatřiceti body skončil dvanáctý, o záchranu až do posledního kola by se zřejmě strachovat nemusel. VVV na tom bylo přeci jen o něco hůře, získalo o čtyři body méně než jeho příští rival a obsadilo třináctou příčku.

Granečný odešel na hostování do Emmenu

Ostravu opustil záložník Denis Granečný. Dvaadvacetiletý fotbalista odešel na roční hostování do nizozemského Emmenu. Baník o tom dnes informoval na svých internetových stránkách s tím, že součástí dohody je opce na přestup.

Emmen hladce přehrál Venlo a opět je blíže k záchraně

Fotbalisté Emmenu potvrdili skvělou bilanci v domácím prostředí a nyní před vlastními fanoušky zvítězili již popáté za sebou, když si bez větších obtíží poradili s konkurenčním Venlem po výsledku 3:0. Díky tomuto úspěchu se znovu vzdálili sestupovým pozicím a posunuli se na dvanácté místo s dvaatřiceti body, daleko nemají ani do středu tabulky. VVV naopak poprvé v novém roce prohrálo a s osmadvaceti body je třinácté.

Emmen doma zvítězil čtyřikrát v řadě, nyní přivítá sebevědomě hrající Venlo

Emmen ani Venlo rozhodně nemají jistou účast pro příští ročník Eredivisie, na druhou stranu si ve druhé polovině letošní sezóny vedou celkem slušně a postupně se vzdalují sestupovým pozicím. Domácí výběr vyhrál v novém roce již třikrát a poskočil na dvanáctou pozici s devětadvaceti body, jeho sobotní konkurent má na kontě o bod méně a je třináctý. Vítěz tohoto důležitého střetnutí se tak může přiblížit ke středu tabulky.

Sparta rozdrtila Emmen 5:1 a je znovu blíže k záchraně

Rotterdamská Sparta potvrdila dobré rozpoložení po cenném vítězství ve Waalwijku (1:0) a nyní dokázala naplno bodovat podruhé za sebou, když rozstřílela konkurenční Emmen vysoko 5:1. Díky tomu se znovu oddálila sestupovým příčkám a momentálně poskočila na jedenáctou pozici s třiatřiceti body, na šestnáctý Sittard drží náskok solidních osmi bodů. O svém nedělním úspěchu rozhodla již v prvním poločase, kde skórovala hned třikrát.