FC Emmen Nizozemsko - FC Emmen - Zprávy

Emmen se po delší době dočkal, před vlastními fanoušky zdolal Spartu 2:0

Fotbalisté Emmenu dokázali prolomit svou nelichotivou šňůru čtyř utkání v řadě za sebou bez ligové výhry a tentokráte díky dvěma proměněným pokutovým kopům již v úvodní půlhodině zdolali nováčka Spartu Rotterdam v poměru 2:0. Zápasu nescházel náboj a diváci viděli i mnoho vyložených možností, nicméně po druhé penaltě se dalšího gólu nedočkali. Emmen se posunul na třinácté místo s osmnácti body, rotterdamskému týmu patří jedenáctá pozice s dvaceti body.

Preview: FC Emmen - Sparta Rotterdam

Oba celky v tabulce dělí pět bodů, takže vyložený favorit tohoto duelu se bude hledat opravdu velmi těžko. Ačkoli Sparta je na tom v současné chvíli o něco lépe, ne zase o tolik, aby z ní měl mít Emmen vyložený strach. Ten by konečně rád utnul své čekání na ligovou výhru. Třech bodů se totiž dočkal naposledy na začátku listopadu v utkání s Vitesse.

Venlo přehrálo Emmen o dvě branky a opustilo sestupové pozice

Venlo potvrdilo úlohu mírného favorita proti konkurenčnímu Emmenu a znovu využilo domácího prostředí, po výhře 2:0 opustilo sestupové pásmo a prozatím se posunulo na patnácté místo o skóre za čtrnáctou Fortunu a také za svého sobotního rivala. FC naopak nedokázalo navázat na předchozí senzační remízu s PSV (1:1), velmi brzy inkasovalo a navíc v závěrečných dvaceti minutách dohrávalo v oslabení.

Venlo může opustit barážovou příčku, doma přivítá rivala z Emmenu

Venlo i Emmen byly před sezónou považovány za hlavní aspiranty na boj o záchranu a tyto prognózy se zatím naplňují. Po patnácti odehraných zápasech se nacházejí v blízkosti sestupového pásma, o něco lépe na tom jsou hosté. Emmen doposud vybojoval patnáct bodů a patří mu třináctá pozice. Domácí výběr před necelým měsícem odvolal trenéra Roberta Maaskanta a pod vedením Jaye Driessena se evidentně zvedl.

PSV zase nestvrdilo roli favorita. Plichtilo v Emmenu

PSV nenapravilo svůj výsledkový nezdar z Evropské ligy na půdě Sportingu a v Eredivisie získalo z půdy Emmenu pouze bod. Ačkoli se udrželo na průběžném třetím místě, jeho manko na druhý Alkmaar se navýšilo na sedm bodů, respektive už na třináct na vedoucí Ajax. Domácí, usilující o záchranu, jsou s konečným výsledkem určitě spokojeni.

Trápící se PSV chce potvrdit roli favorita v Emmenu

Ačkoli před týdnem PSV konečně utnulo svou sérii šesti zápasů bez vítězství, ve čtvrtečním klání Evropské ligy na půdě Sportingu jako by zase zabředlo do výsledkové mizérie a inkasovalo v Portugalsku čtyři góly. Napravit tenhle bezduchý rezultát bude chtít bezpochyby na hřišti Emmenu, aby si mohlo s jistotou udržet svou současnou třetí příčku.

Waalwijk zachránil bod s Emmenem v šesté nastavené minutě

Waalwijk potřetí v tomto ročníku Eredivisie bodoval a díky vstřelené brance z šesté minuty nastavení remizoval s konkurenčním Emmenem po výsledku 1:1. Proti jednomu z největších rivalů nepředvedl tak kvalitní výkon jako v předchozím průběhu a může být vděčný alespoň za nerozhodný výsledek. V tabulce zůstává na beznadějně posledním osmnáctém místě s pouhými pěti body, za sedmnáctým Den Haagem zaostává o bodů šest.

Waalwijk se dostává do tempa, nyní sehraje důležitý zápas s Emmenem

Waalwijk po postupu do nejvyšší soutěže prozatím není schopen konkurovat a nyní to vypadá, že boj o záchranu bude nesmírně obtížný. V dosavadním průběhu totiž vybojoval pouhopouhé čtyři body a je beznadějně poslední, za sedmnáctým Venlem zaostává o pět bodů. Teď se pokusí vylepšit svou pozici proti konkurenčnímu Emmenu, který má na kontě třináct bodů a nachází se na čtrnáctém místě.

Alkmaar s Emmenem nezaváhal a zvýšil náskok na druhém místě

Alkmaar zvládl dohrávku 13. kola nejvyšší nizozemské soutěže na jedničku a po "povinné" výhře 3:0 si pojistil druhé místo v tabulce s devětadvaceti body, před třetím PSV si vytvořil pětibodový odstup a za vedoucím Ajaxem stále zaostává o bodů šest. Celkově vyhrál popáté za sebou, jeho šňůra bez inkasované branky se protahuje na úctyhodných 477 minut. Emmen nenavázal na minulý senzační úspěch s Vitesse (2:1) a je třináctý s třinácti body.

Alkmaar chce potvrdit roli favorita proti Emmenu

Od roku 2016 se Alkmaar střetl s Emmenem celkem třikrát a ve všech případech urval výhru. Pokud chce s jistotou udržet současné druhé místo v tabulce a zároveň stíhat vedoucí Ajax, potřeboval by i nyní naplno uspět. Jeho soupeř, který se nachází v dolní polovině tabulky, však přijede na jeho půdu povzbuzen o minulý velmi cenný skalp Vitesse.

Emmen překvapil favorizované Vitesse a zdolal ho 2:1

Hráči Emmenu potvrdili dobrou formu na vlastním stadionu a tentokráte si poradili se silným Vitesse Arnhem po výsledku 2:1, o svém vítězství rozhodli v úvodní polovině prvního poločasu. Díky nesmírně cennému tříbodovému zisku se tabulkou posunuli na třinácté místo s třinácti body, a proto se oddálili sestupovým pozicím. Naopak Vitesse podruhé za sebou v lize nebodovalo a kleslo na pátou příčku s třiadvaceti body.

Vitesse se bude snažit o odčinění posledního nezdaru na půdě Emmenu

Vitesse před týdnem utrpělo poměrně nečekanou porážku s Den Haagem, pořád se ale jeho postavení v tabulce na předních pozicích v podstatě nijak nezměnilo. Přesto by nerado ztrácelo body v takových zápasech, jakým nynější měření sil v Emmenu bezpochyby je. Jeho soupeř, nacházející se těsně nad sestupovým pásmem, je pasován do role outsidera.

Twente po více než měsíci bodovalo, Emmenu nedalo šanci po výhře 4:1

Twente přerušilo svou sérii čtyř utkání bez bodového zisku, tentokráte předvedlo konstantní výkon a bylo produktivní. Díky tomu přehrálo podceňovaný Emmen vysoko v poměru 4:1 a po páteční předehrávce 11. kola se posunulo na osmou pozici s patnácti body. Domácí rozhodli o svém úspěchu již v prvním poločase, kdy vsítili všechny tři své góly. Hosté naopak nenavázali na minulý úspěch se Sittardem (2:1) a jsou stále čtrnáctí s deseti body.

Trápící se Twente bude chtít přerušit mizérii s Emmenem

Twente se po skvělém vstupu do nováčkovské sezóny naprosto zaseklo, nepomohla mu ani reprezentační přestávka a momentálně prohrálo v nejvyšší nizozemské soutěži již čtyřikrát za sebou. Kvůli nepříliš oslnivé formě se propadlo na dvanáctou pozici s dvanácti body, nyní si pokusí spravit náladu proti podceňovanému Emmenu. Loňský nováček Eredivisie naposledy uspěl, s deseti body je čtrnáctý a na šestnáctý Den Haag má náskok čtyř bodů.

Emmen otočil vývoj se Sittardem a vybojoval nesmírně cenné tři body

Emmen udržel pevné nervy v závěru zápasu s velkým konkurentem ze Sittardu a díky rozdílové brance zhruba deset minut před závěrečným hvizdem zvítězil nejtěsnějším poměrem 2:1. V tabulce Eredivisie se posunul na čtrnácté místo s deseti body a v tomto ligovém ročníku zaznamenal své třetí vítězství. Naopak Fortuna už pošesté prohrála a s pouhými šesti body na kontě je až předposlední sedmnáctá.