Stade Brestois Francie - Stade Brestois - Zprávy

Stade Rennes proti Stade Brest

Minulé utkání v Nice přineslo pro Rennes nepříjemné překvapení v podobě ztráty všech tří bodů. Celek, jenž má stále ambice na účast v evropských pohárech tak musí v dnešním zápase s jiným týmem z dolní poloviny tabulky - Brestem - zabodovat naplno.

Brest remizoval se Saint-Étienne 2:2

Až tři minuty před koncem přišlo gólové vysvobození pro Saint-Étienne. Zeleno-bílí dlouho v Brestu ztráceli, nakonec ale na dvě trefy domácího Rouxe dokázal stejným gólovým přídělem odpovědět Pierre Aubameyang, zápas tak skončil remízou.

Preview: Stade Brestois - AS Saint-Étienne

Osmé St. Éienne neprohrálo už tři utkání v řadě. Tuhle solidní formu bude chtít potvrdit na půdě remízového krále Ligue 1 z Brestu, který však v posledních dvou zápasech se Sochaux a Lorientem před vlastními fanoušky dvakrát vyhrál. Podaří se domácím něco podobného proti Les Verts do třetice všeho dobrého?

Lille OSC - Stade Brestois 2:0

Fotbalisté Lille potvrdili výhru z Ligy mistrů na půdě CSKA Moskva a v Ligue 1 doma bez větších starostí skolili nevýrazný Brest 2:0. O dvě branky se postarali Payet se Sowem. V tabulce se tak domácí posunuli na třetí místo a jsou jen dva body za druhým PSG a pět za vedoucím Montpellierem. SB29 je na opačném pólu tabulky pouze bod od sestupového pásma.

Preview: Lille OSC - Stade Brestois

Lille čeká papírově jednoduchý zápas, když doma přivítá Brest, který je jedním z nejslabších týmů tohoto ročníku. Schopnost hostí přitahovat remízy je však pro úřadujícího šampiona dostatečným varováním.

Stade Brestois - FC Sochaux 2:0

Důležité vítězství zaznamenali fotbalisté Brestu, když porazili stále klesající Sochaux 2:0 a dodali si tak notné dávky optimismu v tuhém záchranářském boji.

Brest má proti Sochaux skvělou šanci na vítězství

Brest má pouze jednobodový náskok na sestupové pásmo. To by muži Alexe Duponta chtěli vylepšit v dnešním utkání se Sochaux, které se marně snaží navázat na loňský veleúspěšný ročník.

Nancy porazilo Brest a podruhé v sezoně zvítězilo

Nancy navázalo na svůj poslední ligový zápas před vlastními diváky a i nyní dokázali na Stade Marcel Picot bodovat naplno. Teprve druhé ligové vítězství v tomto ročníku zařídili výběru Jeana Fernandeze svými brankami Jo-Gook Jung s Danielem Niculaem, za Brest dokázal výsledek pouze korigovat Benoit Lesoimier.

Nancy i Brest zatím slavili vítězství pouze jednou

Jediné ligové vítězství z posledních deseti ligových utkání. To je to, co spojuje dnešní soupeře. Nancy je na tom ale přeci jen o něco hůře, z devatenácté pozice na svého soupeře z Brestu přece jen pohlíží s poměrně velikým odstupem.

Brest poprvé zvítězil, porazil 3:1 Lorient

Brest se konečně dočkal a připsal si své první letošní vítězství. Odnesl to Lorient, který dvěma brankami sestřelil Bruno Grougi. Třetí branku přidal Larsen Touré. Za hosty skóre pouze korigoval Bruno Ecuele Manga.

Preview: Stade Brestois - FC Lorient

Brest zůstává jediným týmem, který v probíhajícím ročníku L1 ještě nevyhrál. Tentokrát mu v cestě stojí těžký protivník: Lorient, který je v tabulce na sedmém místě a v týdnu vyřadil z poháru Montpellier.

Girondins Bordeaux - Stade Brestois 1:1

Bordeaux potvrdilo, že se stále hodně trápí, a doma nedokázalo přehrát ani Brest, který je aktuálně v tabulce jen o dvě příčky výše. Souboj, ve kterém působí na každé straně i Češi Jaroslav Plašil a Mario Lička, nakonec skončil smírně. Za domácí se trefil ve druhé půli Gouffran, o jedenáct minut později vyrovnával Ben Basat.

Bordeaux změří síly s Brestem

Bordeaux by v tomto utkání bylo obyčejně jasným favoritem. Nicméně momentální situace Girondins je doslova katastrofální a momentálně silnější celek v zápase Bordeaux - Brest je k nerozpoznání.

Brest zůstává doma neporažen, Caen odjíždí s bodem

Brest znovu před domácími fanoušky neprohrál, když s Caen remizoval 1:1. Domácí sice do vedení poslal ještě v první půli Bruno Grougi, za hosty ale v závěru dokázal vyrovnat Thomas Heurtaux.

Brest nechce přijít o domácí neporazitelnost, Caen chce do pohárů

Spolu s Nancy je Brest zatím jediným mužstvem francouzské nejvyšší soutěže, kterému se z dosavadních devíti kol ani jednou nepodařilo urvat vítězství. Proti rozjetému Caen to navíc výběr Alexe Duponta nebude mít vůbec jednoduché.