Zázrak se nekonal a Girondins Bordeaux padá do nižší soutěže

Francouzská nejvyšší soutěž přichází o jednu letitou stálici. Osud Girondins Bordeaux se totiž i přes výhru 4:2 na půdě Brestu naplnil. Bylo to očekávané, neboť záchranu mohl v posledním kole zařídit už jen zázrak. Fanoušky tak mohl utěšit jen čtyřbrankový příděl, o který se svými brankami postarali Mangas, dvougólový Mara a Dilrosun.
21.05. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Bordeaux pomůže k záchraně už jen zázrak, s Ligue 1 se v Brestu rozloučí

V úplně posledním kole Ligue 1 se zřejmě zpečetí osud kdysi slavného Girondins Bordeaux. Hosté mají už jen teoretickou šanci na záchranu a aby jí dosáhli musí bezpodmínečně zvítězit a doufat v souhru dalších faktorů. Brestu už o nic nepůjde, pouze se rozhodne zdali skončí na 11., nebo 12. místě.
20.05. | Previews | 4 komentáře

Ben Yedder táhne Monako do Ligy mistrů. Brestu na body nestačil ani dvoubrankový náskok

Fotbalisté Brestu v zápase 37. kola Ligue 1 navzdory dvougólovému vedení nestačili na Wissama Ben Yeddera, který hattrickem vystřílel Monaku důležité vítězství 4:2. Všechny tři své branky, jimiž orámoval poločasovou přestávku, přitom dokázal vstřelit v rozmezí neuvěřitelných 10 minut. Knížecí klub tak zaznamenal již devátou ligovou výhru v řadě a vyšvihl se na druhou příčku tabulky.
15.05. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Monaco si hodlá proti Brestu upevnit postavení v top trojce Ligue 1

Možná že ani sami v Monacu nečekali, že se po vyřazení z Evropské ligy nadechnou svěřenci kouče Philippeho Clementa k takové povedené sérii rezultátů. A jestliže ještě na konci března okupovali jen mdlý střed tabulky, pak po osmi výhrách v řadě jednoznačně cílí na top trojku. A byla by pro něj opravdu velká škoda, kdyby si pokazili svou reputaci zrovna proti Brestu.
14.05. | Previews | žádný komentář

Kévin Gameiro rozhodl o výhře Štrasburku v Brestu

Racing Štrasburg boj o Evropu nevzdává a důležitými třemi body dál vytváří tlak na své nejbližší konkurenty. V utkání na Stade Francis Le Blé padla jediná branka, o kterou se postaral v 71. minutě útočník Kévin Gameiro.
07.05. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Štrasburk se na půdě Brestu pokusí vyhoupnout na pátou pozici Ligue 1

Netradičně jen jediný duel obstará sobotní program Ligue 1, neboť večer se bude ve Francii rozdávat cenná trofej z Coupe de France. Štrasburk pocestuje do Brestu s vidinou dotáhnout se bodově na páté Nice, k takovému počinu ovšem musí na Bretaňském poloostrově vyhrát. Domácí zbytek sezóny dohrají bez většího tlaku na výsledky, záchranu totiž již mají jistou.
06.05. | Previews | žádný komentář

Oslabení "Piráti" dovedli duel s Clermontem do zdárného konce

O deseti přitom hráli od 22. minuty. Po změně stran se jim podařilo vstřelit dva slepené góly, na které o záchranu bojující soupeř nenašel odpověď. Fanoušci a fanynky bretaňského klubu tak vědí, že se schyluje k nejlepšímu umístění od postupu mezi elitu v roce 2019.
01.05. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Clermont potřebuje body, uspěje v Brestu?

Fotbalisty Clermontu čeká v Brestu důležitý duel, který je může přiblížit záchraně. Nováček se zatím drží nad sestupovou propastí, ale k dobru má jen dva body. Stade Brest může být v klidu, ve středu tabulky mu žádné nebezpečí nehrozí.
30.04. | Previews | žádný komentář

Nedisciplinované Méty po porážce s Brestem směřují do Ligue 2

I těsné porážky se počítají. Celkově jich Les Grenats sesbírali už osmnáct a se čtyřiadvaceti získanými bodíky zůstávají přilepení na chvostu tabulky. Naopak Les Pirates můžou sezony 2021/2022 dohrát v poklidu.
24.04. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Mety se stále mohou pokusit o záchranu, doma hostí Brest

Osm bodů ztrácí Mety na nesestupové pozice a pět kol před koncem soutěže stále existuje matematická šance na záchranu. Prostorů pro zaváhání už ale není a porazit Stade Brest se jeví jako nutnost. Hosté jsou ale naladěni výhrou nad Lyonem a na severovýchod Francie si jedou pro body.
23.04. | Previews | žádný komentář
27.06. Lasne se stal posilou Paris FC
Jasno o svém novém angažmá má Paul Lasne, jemuž vypršela smlouva se Stade Brest. Třiatřicetiletý záložník se na dva roky upsal Paris FC. (lequipe.fr)
05.06. Cibois odchází do Rodezu
Stade Brest po dvou a půl letech opustí Sébastien Cibois. Náhradní brankář se vydává do Ligue 2, dohodl se na spolupráci s Rodezem. (lequipe.fr)
28.05. Pereira Lage se stěhuje do Brestu
Mathias Pereira Lage odchází z Angers a francouzskou ligu bude hrát za jiný klub. Záložníkovi vypršela smlouva, novou nepodepsal a místo toho se dohodl na kontraktu v Brestu. (lequipe.fr)
05.05. Honorat se vrátí do sestavy Brestu
Brest může pro zápas s Racingem Štrasburk počítat i s Franckem Honoratem. Pětadvacetiletý křídelník je fit po potížích s Achillovou šlachou. (lequipe.fr)
05.05. Brest se obejde bez Del Castilla
Romain Del Castillo se v příštích dvou ligových utkáních neobjeví v sestavě Brestu. Francouzský křídelník si odpyká trest za vyloučení proti Clermontu Foot (2:0). (lequipe.fr)
30.04. Honorat a Le Douaron nepomohou Brestu
Brest se musí v zítřejším zápase s Clermontem Foot obejít bez Francka Honorata a Jérémyho Le Douarona. Prvně jmenovaný má potíže s Achillovou šlachou, zatímco jeho spoluhráče stále limituje stydká kost. (lequipe.fr)
17.04. Brest ztratil Chardonneta
Brest se doposud v této sezoně mohl takřka vždy opřít o stálici obranných řad Brendana Chardonneta, to by však brzy nemuselo platit. Zadák včera střídal v první půli kvůli nataženému zadnímu stehennímu svalu. (lequipe.fr)
15.04. Brest bude zítra postrádat Le Douarona
Jérémy Le Douaron nepomůže Brestu v zítřejším zápase na půdě Saint-Étienne. Třiadvacetiletý útočník absentuje se svalovým zraněním. (lequipe.fr)
08.04. Belaïli může hrát proti Nantes
Brest může pro utkání s Nantes počítat se službami Youcefa Belaïliho. Třicetiletý alžírský křídelník se později vrátil z reprezentačního srazu. (lequipe.fr)