Stade Brestois Francie - Stade Brestois - Zprávy

Další články

Lees-Melou nenastoupí do šlágru. Poradí si Brest bez opory v důležitém klání s Monacem?

V neděli bude asi tou nejsledovanější bitvou v Ligue 1 ta mezi PSG a Lyonem, co se ovšem tabulkového postavení týče, dá se označit jako šlágr ta mezi Brestem a Monacem. Domácí se po neúplných devětadvaceti odehraných kolech nacházeli na druhé příčce, hosté byli jenom těsně pozadu. A pro oba celky se tak jedná o přímý souboj v pranici o postup do Ligy mistrů.

Brest ochutnal vlastní medicínu. Del Castillova pomsta Lyonu k bodům nevedla

Hráči Lyonu v Ligue 1 popáté v řadě neprohráli, když ve 29. kole porazili na vlastním hřišti Brest 4:3. S Olympioniky už to přitom nevypadalo dobře, když v rozmezí 60. a 67. minuty zaznamenal Romain Del Castillo dva góly a jednu asistenci. Ten je přitom odchovancem domácích, avšak v A-týmu odehrál pouhé dva soutěžní duely. Les Gones ovšem nakonec v dlouhém nastavení dokonali heroický obrat zásluhou penalty Ainsleyho Maitlanda-Nilese a posunuli se v tabulce na sedmou příčku. Piráti naopak okusili druhou stranu podobné přestřelky, když před týdnem totožným výsledkem porazili Méty.

Brest se chce v Lyonu znovu přiblížit Lize mistrů

Brest se i nadále drží v první čtyřce pořadí, dokonce je tím druhým nejlepším. Pouze lídrovi z Paříže konkurovat nedokáže. To je nicméně jen vedlejší skutečnost, připomene-li fakt, že byl pasovaný před startem ročníku do role toho, kdo bude usilovat jen o záchranu. Teď ho prověří jeden z velikánů, který neprožívá úspěšnou sezónu. Lyon se každopádně snaží vše napravit.

Hořký kalich pro Méty začal plnit Chardonnet, Brest se po drtivé otočce strachoval o výhru

Méty po nadějném vstupu do utkání 28. kola Ligue 1 v Brestu polevily a prohrály 3:4. Na úvodní zásah hostů, který přišel v šesté minutě po nedůrazném bránění při rohovém kopu, svižně zareagoval obránce Brendan Chardonnet, jenž se v lize prosadil po dvou letech. Obrat dokonal po půlhodině hry Kamory Doumbia, a skvěle tak navázal na svou rozhodující asistenci z minulého kola. K udržení náskoku na třetí Lille ovšem bylo kvůli závěrečnému vzepětí Les Grenats zapotřebí ještě dalších dvou tref, autorem té vítězné se stal Martín Satriano.

Brest podnikne cestu za pojištěním druhé příčky, doma uvítá o záchranu usilující Méty

Brest se i nadále drží na senzačním druhém místě. A v následujících týdnech ho čeká klíčové období s těžšími soupeři, jež možná definitivně rozhodne o tom, zda se celek s jedním z těch nejmenších rozpočtů v Ligue 1 dokáže probojovat do Ligy mistrů. Méty každopádně do oné kategorie papírově náročnějších konkurentů nepatří. Takže domácí budou plnit roli favorita.

Brest se po reprezentační pauze vrátil zpět do formy. Bretaňské derby rozhodl Del Castillo

Fotbalisté Brestu porazili ve 27. kole Ligue 1 domácí Lorient 1:0 a po reprezentační pauze se vrátili na vítěznou vlnu. O zisku tří bodů pro hosty rozhodl v 86. minutě jediným gólem v Bretaňského derby Romain Del Castillo. Piráti tak po dvou zaváháních po sobě dokázali zvítězit a uzmuli si zpět druhou příčku od Monaka. Lorient naopak potřetí v řadě prohrál a balancuje na hraně sestupového pásma.

Le Bris ocenil práci soupeře. Lorient v bitvě o Bretaňský poloostrov uvítá kometu z Brestu

Můžeme se stále opakovat, ale opravdu asi stěží někdo očekával, že by se Brest, celek, který má jeden z nejmenších rozpočtů z celého pelotonu Ligue 1, mohl po březnové reprezentační přestávce nacházet v tabulce takhle vysoko. Svou honbu za nečekaným postupem do Ligy mistrů začne po jarním mezinárodním programu v boji o Bretaňský poloostrov proti Lorientu.

Nejlepší obrana v lize udržela hladové Dogy na uzdě, Lille obral o výhru host z Interu

Lille v důležitém zápase 26. kola Ligue 1 remizovalo na hřišti Brestu 1:1. Domácí celek se mohl před utkáním chlubit nejlepší obranou v celé soutěži, která soupeři dlouho odolávala. Nakonec ale neuhlídala kanonýra Jonathana Davida, jenž po hodině hry vsítil už svůj 15. gól v letošním ročníku. Dogy však hubený náskok udržet nedokázaly, jelikož v 80. minutě vyrovnal host z Interu Milán Martín Satriano. Čtyřnásobný francouzský šampion se sice ziskem bodu posunul na čtvrtou příčku, na druhé Piráty ovšem stále ztrácí pět bodů.

Nedělní šlágr hodinu po poledni: Lille míní navázat v Brestu na úspěch z Konferenční ligy

Lille ve čtvrtek zvládlo úspěšně odvetu Konferenční ligy proti výběru ze Štýrského Hradce a postoupilo mezi osmičku nejlepších. Jak ovšem avizoval prakticky hned po tomhle utkání na evropské scéně hostující kouč Paulo Fonseca, na nějaké bujaré oslavy prostě není čas. Teď ho totiž čeká v Ligue 1 další důležitý střet v Brestu, tedy se soupeřem usilujícím též o top čtyřku.

Dlouhá série neporazitelnosti Brestu skončila na půdě hladového Lens

Lens porazilo na domácím hřišti ve 25. kole Ligue 1 Brest 1:0. Jediný gól v utkání chudém na šance si vzal na starost obránce Ruben Aguilar, který tak vstřelil premiérovou branku v dresu Racing Clubu, kam se v létě přesunul z Monaka. Právě na průběžně třetí knížecí celek se domácí dotáhli v neúplné tabulce, Piráty naopak inkasovaná branka po třech duelech s čistým kontem odsoudila k první ligové porážce od začátku listopadu.

Piráti z Brestu podnikají nájezd do Lens. Vyloupí druhý celek tabulky Stade Bollaert-Delelis?

Asi stěží by někdo před začátkem sezóny odhadoval, že měření sil mezi Lens a Brestem může mít status šlágru kola. Pokud se ale podíváme na výsledky obou celků, nelze než v souvislosti ostatních zápasů takto hovořit. I kdyby hosté prohráli, z druhé příčky nespadnou. Tenhle duel tak jako tak určitě hodně naznačí, jestli to s postupem do Ligy mistrů doopravdy myslí vážně.

Defenzivní záložník Lees-Melou táhne Brest za senzační účastí v Lize mistrů

Brest vyhrál ve 24. kole Ligue 1 před vlastními fanoušky nad Le Havrem 1:0, a popáté za sebou tak udržel na domácím stadionu čisté konto. Perfektní defenzivní práci svého týmu podpořil krátce po půlhodině hry vítězným zásahem zkušený Pierre Lees-Melou, jenž třetím gólem v posledních čtyřech duelech potvrdil svou skvělou formu. Domácí si triumfem upevnili druhou pozici, přičemž od vedoucího PSG je dělí devět bodů.

Brest si chce udržet druhou příčku. V cestě mu stojí Le Havre

Tým Erica Roye už ví, že ho o ni můžou připravit pouze hráči Nice, jelikož Monaco už má v rámci 24. kola svůj duel za sebou. Le Havre naopak za nepříznivých okolností může klesnout až na barážovou pozici, čemuž se bude chtít vyvarovat.

Camara po odpykání trestu vyměřil Štrasburku během sedmi minut dvougólový rozsudek

Hráči Brestu navázali na sérii povedených výkonů a ve 23. kole Ligue 1 zvítězili na půdě Štrasburku 3:0. Hrdinou utkání se stal Mahdi Camara, jenž se do sestavy Pirátů vrátil po karetním trestu a v prvním poločase vstřelil dva góly v rozmezí sedmi minut. Po změně stran navíc z penalty zkompletoval hattrick. Celek z Bretaně si výhrou upevnil druhou příčku, kde si před třetím Nice vybudoval náskok čtyř bodů. Alsasané naopak poprvé od září 2017 padli ve čtyřech ligových duelech po sobě.