Stade Brestois Francie - Stade Brestois - Zprávy

Girondins Bordeaux - Stade Brestois 1:1

Bordeaux potvrdilo, že se stále hodně trápí, a doma nedokázalo přehrát ani Brest, který je aktuálně v tabulce jen o dvě příčky výše. Souboj, ve kterém působí na každé straně i Češi Jaroslav Plašil a Mario Lička, nakonec skončil smírně. Za domácí se trefil ve druhé půli Gouffran, o jedenáct minut později vyrovnával Ben Basat.

Bordeaux změří síly s Brestem

Bordeaux by v tomto utkání bylo obyčejně jasným favoritem. Nicméně momentální situace Girondins je doslova katastrofální a momentálně silnější celek v zápase Bordeaux - Brest je k nerozpoznání.

Brest zůstává doma neporažen, Caen odjíždí s bodem

Brest znovu před domácími fanoušky neprohrál, když s Caen remizoval 1:1. Domácí sice do vedení poslal ještě v první půli Bruno Grougi, za hosty ale v závěru dokázal vyrovnat Thomas Heurtaux.

Brest nechce přijít o domácí neporazitelnost, Caen chce do pohárů

Spolu s Nancy je Brest zatím jediným mužstvem francouzské nejvyšší soutěže, kterému se z dosavadních devíti kol ani jednou nepodařilo urvat vítězství. Proti rozjetému Caen to navíc výběr Alexe Duponta nebude mít vůbec jednoduché.

Olympique Marseille - Stade Brestois 1:1

Marseille znovu v lize ztratila body, tentokrát za remízu s Brestem. Skóre otevřel už v páté minutě hostující Poyet, jenže už o několik minut později vyrovnal Ayew a vypadalo to, že domácí strhnou vedení na svou stranu. To se však nestalo, domácí další branku nepřidali a po remíze 1:1 jsou až třináctí.

Marseille chce proti Brestu navázat na úspěch z Ligy mistrů

Strašidelná jednička. Obhájce francouzského titulu z předminulé sezony - Olympique Marseille - se v lize i nadále trápí a zatím z osmi zápasů dokázal urvat jediné vítězství. Tuto statistiku by mohl znásobit již v dnešním utkání s trápícím se Brestem.

Stade Brestois - AC Ajaccio 1:1

Zápas bez favorita nakonec skončil očekávanou remízou, pro Brest, stále čekající na výhru, už šestou z osmi zápasů. Oba týmy tak zůstávají v tabulce pod zónou zajišťující účast v L1 i následující rok, mají shodně po šesti bodech, stejně jako díky lepšímu skóre výše umístění Valenciennes s Nice.

Preview: Stade Brestois - AC Ajaccio

Trenér Brestu Alex Dupont zůstává před utkáním s Ajacciem optimistický, a to i přes nepříliš růžový start svého týmu do soutěže.

Dijon FCO - Stade Brestois 1:0

Dijon odčinil svou poslední krutou porážku 0:4 od Valenciennes a doma porazil proměněnou penaltou Mandanneho ze 33. minuty Brest těsně 1:0. Hosté na půdě nováčka vyhořeli, od onoho pokutového kopu hráli bez vyloučeného Gentilettiho a bez něj si na hřišti nedokázali vůbec poradit. V tabulce jsou tak stále bez vítězství.

Preview: Dijon FCO - Stade Brestois

Zápas bez jasného favorita, to je utkání mezi letošním nováčkem z Dijonu a tím loňským z Brestu, tedy týmů, které mají leccos podobného. Oba dokáží potrápit mnohem silnější celky, ale oba čeká s největší pravděpodobností tuhý boj o záchranu. Brest ještě letos nevyhrál, ale zdá se, že převzal po Auxerre žezlo mistra nerozhodných výsledků; Dijon sice už prokázal, že vyhrávat umí, ale zase se mu nedaří udržet stálou formu.

Brest si rozdělil body s vedoucím Montpellierem

Dvě minuty před koncem se prosadil domácí Santiago Gentiletti a příznivci Brestu mohli propuknout v jásot. Jejich tým se totiž po dvoubrankové ztrátě dokázal do utkání vrátit a nakonec obral vedoucí Montpellier o dva body.

Brest změří síly s vedoucím Montpellierem

Prvních pět kol francouzské nejvyšší soutěže je již za námi, nováček z uplynulé sezony - Stade Brestois - ale i nadále čeká na první ligové vítězství. A rád by se dočkal již dnes, a to proti vedoucímu Montpellieru.

Paris Saint-Germain - Stade Brestois 1:0

Branka Javiera Pastoreho, letní posily PSG za více než čtyřicet miliónů euro, rozhodla zhruba dvacet minut před koncem o nejtěsnějším skalpu 1:0 nad Brestem. Svěřenci trenéra Kombouarého jsou tak po třech vítězství v řadě v kontaktu s čelem tabulky. SB29 naopak utrpěl svou první porážku sezóny a je šestnáctý.

Preview: Paris Saint-Germain - Stade Brestois

Páté kolo francouzské Ligue 1 zakončí souboj mezi osmým PSG a šestnáctým Brestem. Pokud se domácím podaří celek, který se nachází těsně nad hranicí sestupu, porazit, přiblíží se těm nejlepším. Jenže pozor - ač se to možná zdá nepochopitelné, SB29 společně s Lyonem zůstává jako jediný dosud neporažený.

OGC Nice - Stade Brestois 0:0

Možný důležitý souboj dvou celků mezi Nice a Brestem, kteří letos chtějí za každou cenu udržet svůj flek v Ligue 1, skončil zřejmě spravedlivou bezbrankovou remízou. Díky alespoň jednomu bodu domácí odskočili ze sestupového pásma, byť na něj ze sedmnácté příčky koukají dost zblízka. SB29 již počtvrté ze čtyř kol remizoval.