Le Mans FC Francie - Le Mans FC - Zprávy

Trenér Cormier na úvod proti Valenciennes

Vážná situace donutila aktuálně sestupem ohrožený Le Mans jednat. Protože bývalý kouč Paulo Duarte neměl výsledky, byl na jeho místo zvolen do konce sezóny asistent Arnaud Cormier. Toho na lavičce nečeká vůbec lehká premiéra, střetne se totiž s hodně nepříjemným Valenciennes.

V Le Mans skončil trenér Duarte

Paulo Duarte se stal prvním odvolaným trenérem v tomto ročníku francouzské ligy. Čtyřicetiletý portugalský kouč podle dnešní zprávy deníku L'Équipe opouští předposlední celek tabulky Le Mans, který od konce září v osmi zápasech za sebou nevyhrál.

Montpellier HSC - Le Mans UC 72 2:1

Montpellier se alespoň do nedělních zápasů vyhoupl na druhé místo tabulky za vedoucí Bordeaux. Před vlastními fanoušky slavil již šestou výhru, když porazil Le Mans 2:1 rozhodujícím gólem Compana ze 73. minuty. Mizérie hostů pokračuje, dál jsou bezmocně v sestupovém pásmu a na ligovou výhru čekají osm zápas v řadě.

Montpellier hraje s Le Mans

Přestože Montpellier je na tom letos daleko lépe než Le Mans, nechce nováček soutěže po téměř dvoutýdenní pauze nic podcenit. UC 72 naopak doufá v další úspěšný týden.

Le Mans UC 72 - AS Saint-Étienne 1:1

Duel mezi Le Mans a St. Etienne svého vítěze nenašel. Hosté se sice v 17. minutě zásluhou Ilana ujali vedení, ale dvacet minut před koncem vyrovnal domácí Le Tallec a rozhodl o dělbě bodů.

Le Mans bojuje o udržení se AS Saint-Étienne

Boj o udržení? Již nyní? Ano, dva týmy se budou prát o naději do jarní části sezóny. Saint-Etienne může uniknout již o sedm bodů, naopak Le Mans se může dotáhnout na body pouhé dva.

Stade Rennes - Le Mans UC 72 2:1

Le Mans se podařilo v Rennes v 55. minutě zásluhou Lamaha vyrovnat na 1:1, po celý zápas lepší Rennes ale nakonec přece jenom zaslouženě zvítězilo. V 81. minutě rozvlni síť Gyan a dokonal konečnou výhru 2:1.

Preview: Stade Rennes - Le Mans UC 72

Bretaňský klub zažívá krizi, z posledních šesti ligových utkání si připsal pouze čtyři body za výhru a remízu a propadl se až na dvanáctou příčku Ligue 1. Na pováženou je hlavně obranná činnost - Rennes v posledních dvou zápasech inkasovalo hned šestkrát. A na to u domácích nebyl nikdo zvyklý.

Le Mans vychytal Sorin, Jeleń pak rozhodl o výhře 1:0

Auxerre bez Jeleńe, to je jako moře bez soli, také to není ono. A důležitost polského kanonýra se projevila i tentokrát, když vlastně zařídil vlastní gól Andradeho. Auxerre tak opět vyhrálo a šplhá tabulkou výš a výš.

Le Mans vs Auxerre. Kdo vyhraje?

Le Mans nevyhrálo čtyři zápasy za sebou, Auxerre posledních pět vyhrálo. Favorit je tak předem jasný, domácí ale neztrácí naději a proti rozjetému soupeři si věří.

Nice opět vyhrálo, porazilo 1:0 Le Mans

Nice navázalo na výhru proti Lyonu a dnes vyhrálo znovu. Tentokrát odjíždí s prázdnou Le Mans, které tak zůstává předposlední. Jedinou branku utkání vstřelil mladý obránce Ismaël Gace.

Nice se ve spodu tabulky střetne s Le Mans

Souboj o udržení. Pokud by se jednalo o jedno z posledních kol soutěže, dnešní výsledek by byl pro většinu mužstev ze spodku tabulky klíčovým. Naštěstí pro Nice i Le Mans se ale hraje teprve jedenácté kolo a oba týmy tak své konečné postavení mohou výrazně vylepšit.

Bordeaux je v čele tabulky

Fotbalisté Bordeaux se díky hladké domácí výhře nad Le Mans dostali do čela tabulky. Pomohl jim k tomu i nečekaný debakl Lyonu na půdě Nice, který tak svou pozici lídra opustil. Skóre otevřel šťastnou brankou Gouffran, jemuž pomohl brankář soupeře, už ve třetí minutě, ve druhé půli se trefil Chamakh s Bellionem.

Bordeaux chce navázat na Ligu mistrů, hraje s Le Mans

Bordeaux prohrálo dva zápasy v řadě a již se mluvilo o krizi obhájce titulu. Girondins ale své zaváhání napravili v Lize mistrů, kde porazili Bayern Mnichov 2:1. Nyní se pokusí podobný výsledek zopakovat i v domácí lize - proti Le Mans.

O remíze 1:1 Le Mans s Boulogne rozhodli dva náhradníci

Le Mans nad Boulogne dlouho vedlo. O zisk tří bodů ale nakonec přišlo - v devadesáté minutě zařídil hostům alespoň jeden bod střídající Fabien Robert.