FC Metz Francie - FC Metz - Zprávy

Méty potřebují přerušit sérii tří porážek v řadě

Po třech kolech zůstávají ve spodku tabulky mimo jiné i Méty a Remeš. Prvně jmenovaný je úplně bez bodu, ten druhý má na kontě jeden bod. Méty však loňskou sezonu zápasy s Remeší zvládly a tohle je jejich velká šance, jak konečně uspět.

Těžká pořízená. PSG přetlačilo outsidera z Mét až v závěru

Fotbalisté PSG nejsou zkraje nové sezóny v optimálním rozpoložení. Ačkoli získali své první vítězství, nadřeli se na něj pořádně. A od další blamáže je zachránil až ve třetí minutě nastavení druhé půle Julian Draxler, který zařídil jediný gól utkání. Méty byly v Parku princů velmi blízko dosti cennému výsledku, nakonec ale se soupeřem padly už podesáté v řadě.

Překoná PSG krizi? Potřebuje zabrat proti Métám

Po dlouhých dvaačtyřiceti letech Pařížané prohráli v Ligue 1 úvodní dva zápasy sezóny. Dostali se tak rázem do sestupového pásma, které samozřejmě nekoresponduje s klubovými cíli. Právě v dohrávce s Métami budou chtít na mizerný start zapomenout, vypořádat se každopádně budou muset s mnohačetnými absencemi, které jejich kádr aktuálně sužují.

Luiz Araújo rozhodl, Lille v závěru přetlačilo Méty

Lille neprohrálo ani potřetí v řadě, nutno však podotknout, že jakožto favorit tohoto souboje se na vítězství nad Métami pořádně nadřelo. O rozhodující moment utkání se postaral až dvě minuty před koncem Luiz Araújo. Hosté, podobně jako v loňském ročníku, byli blízko bezgólové plichtě, nakonec si však připsali na své konto pouze druhou porážku v sezóně.

Lille se může posunout do popředí, doma hostí Méty

Úvodní dvě kola zastihla Lille v solidní formě a tu bude chtít potvrdit proti papírově slabším Métám. Hosté naskočili jen do jednoho zápasu a ten navíc nezvládli. Budou na severu Francie úspěšnější?

Monako i v oslabení zvítězilo v Métách, rozhodl Badiashile

Těžké utkání mají za sebou hráči AS Monako, kteří i v početní nevýhodě zvítězili v Métách 1:0. Už v prvním poločase poslal do vedení Knížata Benoît Badiashile, ale krátce po změně stran byl vyloučen Fofana a až do konce utkání se museli hosté o výsledek obávat. Monako ani ve druhém zápase pod trenérem Nikem Kovaćem nepřesvědčilo, byť má nakonec důležité tři body.

Monako se bude chtít v Métách revanšovat za první kolo, domácí čeká premiéra

Monako nevstoupilo do nové sezony zrovna ideálně. Remíza 2:2 s nepříjemnou Remeší je prostě ztráta a kouč Niko Kovać si je toho dobře vědom. Ani ve druhém kole francouzské Ligue 1 to nebudou mít jeho svěřenci jednoduché, neboť je čeká cesta Mét.

Mety porazily v klíčovém souboji Nîmes 2:1

Důležitý záchranářský duel vyzněl lépe pro Mety, které odskočily svému soupeři už na rozdíl sedmi bodů. Na úvodní branku Nguetta dokázal na začátku druhého poločasu odpovědět Deaux, ale poslední slovo měl v závěru Boye.

Bitvu o záchranu svedou Mety a Nîmes Olympique

Od nového roku dělají Méty i Nîmes Olympique všechno možné, aby se vyhnuly záchranářským pracím, ale z této konfrontace může vzejít jen jeden vítěz. Důležitý souboj nabídne v sobotu večer stadion Saint-Symphorien v Metách.

Mety vyloupily Stade de la Licorne

Třebaže to tak nemusí vypadat, k vidění bylo celkem jedenáct pokusů na branku. Jeden z nich nakonec skončil za zády Régise Gurtnera, díky čemuž mají teď Les Grenats čtyřbodový náskok na barážovou příčku. "Jednorožci" naopak zůstávají předposlední.

Amiens a Méty se porvou o důležité body v boji o holé přežití

Tenhle souboj, který rozhodně spadá do kategorie záchranářských, mohl nabídnout zajímavé měření sil dvou ofenzivních tahounů obou týmů. Jenže nakonec ani domácí útočník Serhou Guirassy, ani hostující forvard Habib Diallo do tohoto důležitého klání zasáhnout nemůžou, neboť jsou vykartovaní. Amiens a Méty si zkrátka budou muset poradit bez nich.

Lyon v generálce na Ligu mistrů zvítězil v Metách

Olympique Lyon čeká ve středu osmifinále Ligy mistrů proti Juventusu, proto své ligové klání odehrál už v pátek večer na hřišti Met a byl úspěšný. Les Gones zvítězili 2:0, když je na konci prvního poločasu poslal do vedení Moussa Dembélé a v nastavení pojistil výsledek Houssem Aouar.

Lyon se v Metách hodlá naladit na zápas s Juventusem

Debut v novém dresu se u Bruna Guimarãese minulý týden nekonal. Brazilský záložník sice byl přítomen na lavičce náhradníků, do utkání Lyonu se Štrasburkem ovšem nezasáhl. Nicméně teď by se jeho zařazení do sestavy již mělo konat. Les Gones nutně potřebují získat všechny body na půdě Met, neboť svou pozici v boji o evropské poháry citelně oslabili.

Nantes a Méty se rozešly bez branek

Ze sobotního programu francouzské Ligue 1 nepadla branka jen v Nantes, kam zavítaly zachraňující se FC Méty. Konečný výsledek 0:0 je pro domácí další ztrátou, pro hosty má v tuto chvíli přeci jen velkou cenu.

Nantes se chce v zápase s FC Metz odrazit k lepším výsledkům

Už dost bylo ztrát, fotbalisté FC Nantes se po sérii nelichotivých výsledků propadli až do druhé poloviny tabulky a pokud prohrají i s Métami, ocitnou se regulérně v záchranářském kolotoči. Kanárci si svojí situaci dobře uvědomují a proti šestnáctému mužstvu tabulky chtějí zvítězit.