AS Saint-Étienne Francie - AS Saint-Étienne - Zprávy

Toulouse FC - AS Saint-Étienne 2:3

Přestřelku se šťastným koncem pro Saint-Étienne uviděl Stadium Municipal v Toulouse. Téfécé určitě nebylo horším týmem, jenomže od Les Verts obdrželo lekci z produktivity. Dvakrát dokázalo Toulouse na branku Saint-Étienne odpovědět, potřetí už se to nepovedlo.

AS Saint-Étienne - SM Caen 2:1

Ambiciózní St. Étienne utnulo svou šňůru čtyř utkání bez vítězství a doma tentokráte skolilo Caen. To od úvodní porážky na začátku sezóny s PSG nebodovalo teprve podruhé v sezóně, a to přitom díky Faycalovi Fajrovi vedlo po prvním poločase. Jeho soupeř ovšem ve druhé půli díky Wahbimu Khazrimu a Timothéemu Kolodziejczakovi strhl výhru na svou stranu.

Preview: Toulouse FC - AS Saint-Étienne

Toulouse se zatím usídlilo na skvělé čtvrté příčce a rádo by na ní zůstalo co možná nejdéle. V posledních dvou duelech se mu ale nedařilo tak moc, jak by si asi fanoušci přáli. Najde radost z výhry proti Saint-Étienne?

Preview: AS Saint-Étienne - SM Caen

Čtyřikrát v řadě se St. Étienne podařilo neprohrát, nicméně naposledy muselo sehrát duel proti favorizovanému PSG, a nutno podotknout, že ten se mu vůbec nevydařil. Před vlastními fanoušky nyní přivítá Caen, které čtyřikrát v řadě neprohrálo. Oba týmy získaly doposud šest bodů, nicméně příčky v dolní polovině tabulky jim určitě nevyhovují.

Paris Saint-Germain - AS Saint-Étienne 4:0

Naprosto bezproblémové vítězství si opět připisuje Paris Saint-Germain. Domácí v Parku princů rozstříleli Saint-Étienne 4:0, když především ve druhém poločase spustili svůj brankostroj. Utkání mělo čtyři různé střelce, prosadili se Draxler, Cavani, Di María a Diaby.

Preview: Paris Saint-Germain - AS Saint-Étienne

Po čtyřech kolech zůstali Pařížané jako jediní z celé Ligue 1 stoprocentní. Ve svém dobrém rozpoložení určitě hodlají pokračovat i po reprezentační přestávce, po níž před vlastními fanoušky přivítají St. Étienne. To doposud ještě neprohrálo, nicméně dosud získalo jen jedno vítězství, navíc už dvakrát v řadě uhrálo pouze bezbrankové remízy.

AS Saint-Étienne - Amiens SC 0:0

Třebaže zápas mezi ASSE a Amiens nepřinesl gólové hody, žádná nuda to na Stade Geoffroy-Guichard nebyla. Oba celky vyprodukovaly dohromady sedm střel, které mířily mezi tři tyče, přičemž na výhry 1:0 zvyklí domácí měli tentokrát spíše smůlu.

Preview: AS Saint-Étienne - Amiens SC

ASSE se po remíze s Montpellierem pokusí vyzrát na Amiens. Rozhodně to ale nebude mít snadné, protože skvadra Christopha Pélissiera v minulém kole přehrála 4:1 Remeš.

Montpellier HSC - AS Saint-Étienne 0:0

V bezgólovou nudu vyústilo utkání mezi Montpellierem a Saint-Étienne. Hlavní doménou zápasu byla ke škodě diváka taktika, která nakonec určila jeho ráz. Několik střeleckých pokusů bohužel s výsledkem nehnulo.

Preview: Montpellier HSC - AS Saint-Étienne

Na Stade de la Mosson přivítá domácí Hérault Sport Club fotbalisty Saint-Étienne a bude chtít navázat na výhru z Amiens. Montpellier má po dvou zápasech tři body a jeho soupeř je na tom ještě o něco lépe. K výhře nad Guingampem totiž přidal bod ze Štrasburku. Utkání bude velmi pikantní pro trenéra hostí Jeana-Louise Gasseta, který co by hráč cellu kariéru strávil v Montpellieru.

Racing Strasbourg - AS Saint-Étienne 1:1

Pomalu to vypadalo, že Racing Strasbourg bude mít po dvou kolech stoprocentní bilanci. Jenže v závěru utkání se o deseti hrající Saint-Étienne podařilo vyrovnat, díky čemuž jsou oba soupeři na čtyřech bodech.

Preview: Racing Strasbourg - AS Saint-Étienne

Racing Strasbourg si v prvním kole připsal cenný skalp Girondins Bordeaux a rozhodně se nenechá zastrašit ani soupeřem ze Saint-Étienne, který si poradil s Guigampem. Navíc bude chtít oplatit jarní porážku.

Cabella natrvalo opustil Marseille, přestoupil do Saint-Étienne

Saint-Étienne dotáhlo do úspěšného konce příchod Rémyho Cabelly. Osmadvacetiletý ofenzivní záložník, jenž loni u "Štěpánů" hostoval, přichází z Marseille a ve staronovém působišti uzavřel čtyřletý kontrakt...

AS Saint-Étienne - EA Guingamp 2:1

Fotbalisté Saint-Étienne navázali na celkem úspěšnou minulou sezónu a do nového ročníku vstoupili vítězně, i když o tříbodový zisk v podstatě bojovali až do samotného závěru. Konkurenční Guingamp přehráli v poměru 2:1, za nerozhodného stavu vstřelili rozhodující trefu až zhruba patnáct minut před koncem. Úvodní poločas byl jasně v režii AS, po změně stran EA srovnal a dokonce mohl otočit vývoj, nakonec však přeci jen odjížděl s prázdnou.

Preview: AS Saint-Étienne - EA Guingamp

Hlavně proto, že St. Étienne loni vůbec nevyšla podzimní část sezóny, se nedokázalo probojovat do evropských pohárů. Jaro totiž v jeho podání bylo velmi, velmi dobré, nakonec si však komplexní dohánění vybralo daň v podobě sedmé pozice. Něco takového by letos určitě nechtělo opakovat a začít slušně proti Guingampu je jeho cílem.