Hradec udělal z Tecla dělo aneb Události 23. kola FORTUNA:LIGY

02.03.2022, 11:03
Názory a komentáře
Ve 23. kole FORTUNA:LIGY naplno bodovaly všechny celky z přední části tabulky. Slavia díky dvougólovým Teclovi a Lingrovi rozdrtila 5:1 Hradec Králové, Plzeň si vychutnala poměrem 4:0 Pardubice. Sparta se sice se Zlínem trápila, ale nakonec zvítězila 2:0.

Mladoboleslavští sice na půdě Slovácka vedli, ale po hloupé chybě a penaltě celek z Uherského Hradiště vyhrál 2:1. Podještědské derby vítěze nenašlo, Liberec remizoval s Jabloncem 1:1.

Baník si poradil s trápícími se Bohemians 2:0, ve dvou zbývajících duelech se remizovalo. Olomouc ani Teplice se ve vzájemném střetnutí prosadit nedokázaly, remizovala rovněž Karviná s Českými Budějovicemi po výsledku 2:2.

Zápas kola

Slovácko - Mladá Boleslav

Mladá Boleslav se relativně brzy ujala v Uherském Hradišti vedení díky Jurečkově trefě, ovšem v utkání nakonec nedokázal vůbec bodovat. Po hodině hry totiž Jurečka srovnal, v nastavení pak z penalty rozhodl o vítězství domácích.

Gól kola

1. Ladislav Almási (Baník Ostrava)

Ostravský útočník nejprve obešel bránícího hráče a poté s přehledem překonal Valeše. Pohlednou individuální akci předvedl i Havel, Lingr zase po Madsenově pobídce pálil nechytatelně pod břevno.

2. Milan Havel (Viktoria Plzeň)

3. Ondřej Lingr (Slavia Praha)

Jedenáctka kola

Brankář - Tomáš Grigar (Teplice)

Nebýt něj a jeho zákroků, Teplice by si z Olomouce zcela jistě bod neodvezly. Postupně vychytal několikrát Chytila, Navrátila, Gonzáleze a další. Tepličtí by jej měli nosit na rukou.

Pravý obránce - Petr Reinberk (Slovácko)

V 61. minutě zařídil první jarní branku Slovácka. Nachytal na švestkách Ewertona, kterého při vyvážení obral o míč, navíc mu nasadil jesle a poté předložil Jurečkovi, který mířil naprosto přesně.

Střední obránce - Lukáš Hejda (Viktoria Plzeň)

Řídil plzeňskou obranu, která s Pardubicemi udržela čisté konto, navíc se do historie zápasu zapsal i ofenzivně, když po rohovém kopu po chybě gólmana Letáčka hlavou otevřel skóre duelu.

Levý obránce - David Jurásek (Slavia Praha)

Mladý obránce se po příchodu z Mladé Boleslavi ve Slavii rychle adaptoval a svůj výkon proti Hradci korunoval parádním centrem na zadní tyč, odkud pohodlně skóroval Lingr. Pokutové území soupeře zásoboval i po zbytek duelu.

Pravý záložník - Ondřej Lingr (Slavia Praha)

Pod vysokým vítězstvím nad Hradcem Králové se podepsal dvěma góly. Ve dvanácté minutě zvyšoval na 2:0, když si naběhl na zadní tyčku, kde jej našel Jurásek. V 71. minutě dokonal "bůra", když využil pobídky od Madsena.

Střední záložník - Nemanja Kuzmanović (Baník Ostrava)

Zařídil vítězství Baníku nad Bohemians. Nejprve v 75. minutě sám skóroval, když dorazil ránu Almásiho, která se k němu odrazila od břevna. Poté se role otočily a Almási po jeho přihrávce přidal pojišťovací gól.

Střední záložník - Mads Emil Madsen (Slavia Praha)

Nehrozil přímo sám, spíše rozdával nebezpečného balony spoluhráčům. Jeho výkon gradoval v 71. minutě, když převzal přihrávku ze strany od Olayinky a distribuoval ji dále na Lingra, který se zachoval jako pravý zabiják.

Levý záložník - Lukáš Bartošák (Karviná)

Hned v první minutě našel v nebezpečné pozici Durosinmiho, který mířil jen do rukavic Vorla. Před koncem prvního poločasu mu Papadopulos sklepl hrudí míč a on prudkou střelou k tyči otevřel skóre.

Útočník - Stanislav Tecl (Slavia Praha)

Když dal ve 22. minutě gól, Slavia vedla už 3:0. Proti Hradci ožil, po Fendrichově chybě se k míči dostal Olayinka, který našel Tecla a ten už měl práci snadnou. Neminout prázdnou hradeckou branku.

Útočník - Tomáš Čvančara (Sparta Praha)

Ukončil blamáž Sparty v zápase se Zlínem, když po vyhraném souboji vyslal doprava Haraslína, který mu míč vrátil do pokutového území, odkud dokázal skórovat, ačkoliv si Rakovan na balon sáhl.

Útočník - Václav Jurečka (Slovácko)

Proti Mladé Boleslavi vstřelil oba góly svého týmu. V 61. minutě vyrovnal, když jej Reinberk vyslal do samostatného úniku, neunáhlil se a poslal balon k přední tyči. V nastaveném čase proměnil pokutový kop, ačkoliv si Šeda na balon sáhl.

Nemělo by vám uniknout

Hodně nepovedenou penaltu zahrál proti Pardubicím Pavel Bucha, jenž vůbec netrefil bránu.

Tento pokutový kop se kopal po faulu Čiháka, za který viděl žlutou kartu. Už ve dvacáté minutě pardubický stoper uviděl druhou za nevybíravý faul na Kalvacha, kvůli čemuž se musel poroučet do sprch. Čas 0:51.

Blízko spektakulárnímu gólu byl Jean-David Beauguel, jenž zdařilými nůžkami napálil břevno. Čas 2:36.

Druhá červená karta tohoto kola byla k vidění v Ďolíčku, kde se do šaten pakoval Hronek. Čas 2:46.

K netradičnímu kroku sáhl trenér Hradce Králové Miroslav Koubek, který vinou špatného výkonu vystřídal brankáře Fendricha už v sedmadvacáté minutě.

Zachyceno na sociálních sítích

FIFA naštěstí už rozhodla, že nic takového nehrozí.

Názorná ukázka prospěšnosti security na ligových zápasech.

Sice to Fousek nedělal, ale mohl by.

VAR v akci

Už během úvodní pětiminutovky zasáhl Čihák do obličeje Beauguela, za což Plzeň kopala penaltu. Čas 0:25

I na dalších stadionech video promlouvalo do toho, zda se bude kopat penalta, či nikoliv. Liberec z ní po Zeleného ruce otevřel skóre v derby. Čas 1:23.

A Slovácko z jedenácti metrů v závěru dokonalo obrat proti Mladé Boleslavi, viníkem situace byl svým faulem Douděra. Čas 2:23.

Kvůli Vukadinovićově simulaci rozhodčí odvolal penaltu, kterou předtím nařídil za domnělý Holcův faul na srbského hráče.

Odvolán byl i pokutový kop na druhé straně. Ne snad proto, že by nešlo o faul na Hložka, nýbrž kvůli Minčevově ruce při předchozím průběhu hry. Čas 3:22.

Změny v tabulce

Na předních příčkách zůstává situace stejná. První je Slavia, druhá o skóre Plzeň. Třetí Sparta ztrácí sedm bodů, má však duel s Jabloncem K dobru. Následuje Baník, Slovácko a České Budějovice.

V prostřední skupině je situace hodně vyrovnaná, mezi sedmým a desátým je rozdíl jediného bodu. Seřazeny jsou tu celky Mladé Boleslavi, Hradce Králové, Olomouce a Liberce.

Ve skupině o záchranu je na tom nejlépe jedenáctý Zlín, který ztrácí jen bod na Slovan. Následujicí tři mančafty s jednadvaceti body, a to Teplice, Jablonec a Bohemians. Dva body ztrácí Pardubice, za kterými je o parník Karviná.

Autor: Martin Vejdělek, Petr Procházka