základní část, 13. kolo
25.10.2025 15:00 CET
1 : 0
(1:0)
Stadión:
Na Julisce, Praha

Reportáž

Radost hráčů Dukly (© FK Dukla Praha)

Dukla udolala Slovácko a po více než dvou měsících slaví ligové vítězství

Dukla Praha zvládla záchranářský duel 13. kola Chance Ligy, když na domácí stadionu porazila Slovácko 1:0. O jediný gól utkání se postaral ve 14. minutě Michal Černák. Pražané se díky první výhře od 16. srpna posunuli mimo barážové příčky, zatímco Slovácko kleslo na samotný chvost tabulky. V posledních třech zápasech navíc neskórovalo.

Dukla Praha přivítala na Julisce Slovácko v souboji týmů ze dna tabulky. Oba celky spojoval nejen stejný počet bodů, ale také dlouhodobá mizérie v koncovce. V minulém kole však obě mužstva předvedla povedená utkání, kdy Dukla remizovala 0:0 v Jablonci a Slovácko stejným výsledkem doma se Spartou. Vzájemná bilance hovořila pro hosty, kteří na Julisce neprohráli už od roku 2012.

Pražané vstoupili do utkání velmi aktivně. Drželi míč, hráli rychle po zemi a díky kombinační hře se dostávali do zajímavých prostorů. V deváté minutě pálil z hranice šestnáctky Samson Tijani, jeho rána však byla zblokována. O pět minut později už se domácí radovali. Michal Kroupa sklepl míč do běhu Černákovi a ten přesnou přízemní střelou k levé tyči překonal Jiřího Borka.

Dukla se po vedoucí brance trochu zatáhla a dala více prostoru Slovácku. To výrazněji zahrozilo až ve 35. minutě. Alan Marinelli vyslal z hranice vápna technickou střelu k levé tyči, kde však stál připravený domácí gólman. Do kabin tak šli hosté z Uherského Hradiště s jednobrankovým mankem a pouhou jednou střelou na bránu za celý první poločas.

Slovácko po přestávce přidalo na aktivitě. Nejdříve v 57. minutě pálil z hranice Michal Trávník, avšak mířil vysoko nad. Zhruba o 12 minut později minul bránu i Marek Havlík po centru z levé strany.

Následně mělo Slovácko velký problém se dostat do nějaké příležitosti. Když už se do šance jeho hráči dostali, tak je zradila bezzubá koncovka. Dukla naopak zvládla závěr s přehledem a těsný náskok uhájila. Pražané tak poprvé od roku 2012 dokázali doma porazit Slovácko a po více než dvou měsících si připsali ligové vítězství.

Oba týmy čeká v úterý 28. října utkání v rámci domácího poháru. Dukla se představí na hřišti Jablonce, Slovácko odehraje svůj duel v Karviné.

Autor: Livesport.cz / Josef Plšek

Komentáře (3)

Přidat komentář
kecipep

1:2

Reagovat
Alan

0:1 teď nebo nikdy

Reagovat
Elmas

1:0

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele