RB Lipsko   -   Bayern Mnichov

1 : 1 (1:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 4.30 - 4.29 - 1.78

Šlágr kola mezi Lipskem a Bayernem skončil nerozhodně

Lipsko v rámci 4. kola Bundesligy přivítalo největší německý klub, a sice mnichovský Bayern. Domácí šli ovšem do utkání jako lépe postavený tým, neboť doposud procházeli soutěží bez ztráty květinky. Bavoři však byli pro RB už příliš velkým soustem a výsledná remíza 1:1 znamená první ztrátu Lipska v sezóně.

Bayern šel do vedení už po pěti minutách hry. Müller vyslal do samostatného úniku nestárnoucího Lewandowského a ten vsítil svůj sedmý gól v probíhajícím ročníku - 0:1. V 15. minutě mohl Polák zdvojnásobit svůj gólový účet, po Comanově centru ale hlavou nedokázal zamířit mezi tři tyče.

Ve 37. minutě rozhodčí nařídil penaltu pro úřadující německé mistry po faulu Sabitzera na Hérnandeze. Po přezkoumání u videa však svůj původní verdikt odvolal. Penalta se ovšem nakonec kopala na opačné straně hřiště. V samotném závěru první půle Hernández nešikovně fauloval Poulsena a Forsberg následný pokutový kop s přehledem proměnil - 1:1.

Po půli se obrázek hry příliš nezměnil, Bayern se stále snažil tlačit a Lipsko koncentrovaně bránilo. V 53. minutě Coman obdržel křižnou přihrávku od Lewandowského a pokusil se zakončit, ale trefil jen Mukieleho bránícího u zadní tyče. V 61. minutě málem všechny na stadionu překvapil Sabitzer, když z dálky vyzkoušel tvrdou ranou pozornost Neuera, který pohotovým zákrokem pokus Rakušana zneškodnil.

Bayern se dostal na úplném konci utkání do obrovské šance. V 93. minutě Kimmich nacentroval ze standardky přímo na hlavu Süleho, jehož hlavičku konečky prstů vytěsnil mimo svou svatyni domácí brankář Gulácsi. Lipsko tak remizovalo s Bayernem 1:1.

Hráči RB si sice připsali první ligovou ztrátu bodů, i remíza jim však stačila k návratu na první příčku v tabulce, kterou pár hodin okupoval Dortmund. Bayern se drží na třetím místě se ztrátou dvou bodů právě na svého dnešního soka a jednoho bodu na zmíněné rivaly z Vestfálska.
Autor: Václav Bače / kicker.de