16.12.2013 20:45 CET
2 : 2
(1:1)

Milán si s Římem rozdělil body za remízu 2:2.

Nic neřešící remízou 2:2 skončilo utkání mezi Milánem a Římem. Vlci sice natáhli svojí sérii neporazitelnosti, ale ztrátu na Juventus příliš neumazali. Co se týče domácího AC, to se nadále trápí a v tomto kole ho potkal další propad tabulkou.

Iniciativu převzali v úvodu utkání hosté, Milán na začátku zvolil poněkud rozvážné tempo a po čtvrthodině hry byl za to potrestán. Zdánlivě nenápadná akce při kraji hřiště skončila rozkladem milánské defenzívy a pohodlným gólem do prázdné branky v podání Destra - 1:0 pro AS Řím. Ještě před úvodní brankou vyzkoušeli pozornost obou brankářů Gervinho, potažmo Balotelli. Tempo utkání ale neustále rostlo. Milán zvýšil aktivitu, ale do velké šance se ne a ne dostat. Ve 30. minutě zahrávali domácí rohový kop, který propadl až na zadní tyč k volnému Cristianu Zapatovi, a ten v poněkud krkolomné pozici hlavou srovnal na 1:1. Byla to jasná chyba římské defenzívy.

AS si mohlo hned po minutě vzít vedení zpátky. Další jednoduchá akce na jeden dotek skončila překonáním Abbiatiho, ale míč nakonec z brankové čáry na poslední chvíli domácí odkopli. Na první pohled se zdálo, že balón skutečně přešel brankovou čáru. Brankový rozhodčí stál ale blízko a situaci vyhodnotil naprosto správně, což potvrdil i opakovaný záběr.

Před koncem prvního poločasu musel trenér Rudi Garcia sáhnout k prvnímu střídání. Obránce Castan se po souboji s Kaká zranil a místo na hřišti přenechal zkušenému Nicolasi Burdissovi. Také AC muselo brzy střídat. Na začátek druhého poločasu se mezi tyče místo Abbiatiho postavil mladík Gabriel.

Obraz hry se na začátku druhého dějství nijak dramaticky nezměnil. V 50. minutě potáhl míč uvnitř vápna Gervinho a nově příchozí Gabriel jej zcela zbytečně poslal k zemi. Sudím nařízenou penaltu bezpečně proměnil Kevin Strootman a AS opět vedlo - 2:1. Na tahu tak byl znovu Milán, kterému se ale směrem do ofenzívy vůbec nedařilo. V podstatě až třináct minut před koncem dokázali Rossoneri vymyslet něco kloudného a ihned z toho bylo další vyrovnání. Celou akci založil rychlou přihrávkou na vápno Kaká, Balotelli dal míč rychle od nohy a nabíhající Sulley Muntari přízemní a dobře umístěnou střelou srovnal na 2:2!

Závěr utkání byl hodně dramatický a tři body mohly urvat oba celky. Nejprve ve druhé minutě nastavení si položil obránce Římanů Balotelli a v jasné tutovce poslal míč vedle tyče! Po něm měl pak poslední šanci zápasu Gervinho. Útočník z Pobřeží slonoviny nechal vyniknout Gabriela. Konečná remíza 2:2 v podstatě nic nevyřešila. Ztratilo jak AC, tak i AS, jehož ztráta na Juventus se neztenčila.

Autor: Ondřej Linhart