12.05.2013 20:45 CET
0 : 0
(0:0)

AC Milán - AS Řím 0:0

AC Milán ve 37. kole remizoval s AS Řím 0:0 a zkomplikoval si boj o třetí místo. V příštím kole bude muset naplno bodovat, neboť Fiorentina mající lepší vzájemnou bilanci ztrácí jen dva body. Utkání s Řím hodně ovlivnila červená karta pro Muntariho, v nastaveném čase ho z hostí napodobil i Totti.

První gólovou šanci si v pětadvacáté minutě vypracovali hosté. Lamela připravil pro Osvalda zajímavý pokus, jenže útočník Říma stál v těžké pozici, ale i tak pořádně prověřil zkušeného Abbiatiho. Na druhé straně se do zakončení řítil Balotelli, ale Lobont jeho pokus v pohodě kryl. Také další šanci si připsali hosté, Tottiho ránu musel pacifikovat opět výborný Abbiati.

Ve 41. minutě došlo ke klíčovému okamžiku celého utkání. Ghaňan Sulley Muntari protestoval u sudího Rocchiho tak dlouho a vehementně, až uviděl červenou kartu. Naprosto zbytečné vyloučení, které milánský celek samozřejmě hodně oslabilo.

AS Řím tak začal druhou půli v početní převaze a také měl více ze hry, i když AC bránilo svědomitě. Marquinhův pokus už šel za Abbiatiho záda, jenže stoper Mexes stál ve spravný čas na správném místě a míč odhlavičkoval do bezpečí.

Postupem času si Milán čím dál více uvědomoval, že případná remíza pro něj vůbec nic neřeší. Pokud si chtěli Rossoneri definitivně pojistit třetí místo, museli AS Řím porazit. V 76. minutě se zničeho nic dostal do gólovky Mathieu Flamini, jenže Lobont se vyznamenal. Flamini hraje v poslední době ve velké formě, navíc je střelecky při chuti. Posléze se hra hodně kouskovala a sudí zvolil šestiminutový nastavený čas. V něm sice rozuzlení zápas nepřišlo, ovšem ve druhé minutě nastavení se ohnal po Mexesovi loktem Francesco Totti a byl vyloučen.

Vyloučení ikony a kapitána AS už vliv na výsledek nemělo. AC Milán remizoval s AS Řím 0:0 a pokud chce skončit třetí, musí bezpodmínečně v dalším kole zvítězit. Na druhé straně AS už prakticky přišlo o možnost zahrát si evropské poháry z ligy, stále však má k dispozici finále Italského poháru.