23.10.2011 12:30 CET
3 : 4
(3:0)

US Lecce - AC Milán 3:4

Neuvěřitelný obrat předvedli obhájci titulu z Milána. Rossoneri prohrávali po prvním poločase s Lecce už 3:0, ale ve druhém dějství dokázali zejména díky Kevinu-Princi Boatengovi zápas otočit. Vítěznou branku na 3:4 vstřelil Mario Yepes.

Utkání začalo pro AC hodně špatně. V první šanci se objevil bývalý hráč Milána Rodney Strasser, z dálky sice hrozivě napřáhl, ale jeho pokus neměl ani razanci a ani přesnost. Vedoucí branka padla velmi brzy, na volný přímý kop z levé strany si naběl Giacomazzi a hlavou nedal Abbiatimu šanci - 1:0 pro Lecce. Milán se snažil něco vymyslet, ale domácí dobře kryli prostor a nedali hráčům Milána dýchat.

Ve 30. minutě vyslal nebezpečný střelecký pokus Cuadrado, Abbiati zůstal stát na místě a jen to zahučelo těsně vedle tyčky. Uběhlo jen pár sekund, Abbiati se vrhl po míči a Corvia sebou nápadně škubl o zem. Na první pohled to vypadalo jako jasný faul, ale opakovaný záznam ukázal, že Corvia padat nemusel. Rozhodčí mu jeho kousek zbaštil a další bývalý hráč AC Massimo Oddo nařízenou penaltu proměnil - 2:0 pro Lecce.

Tím první poločas rozhodně neskončil. Jednu z mála nebezpečných akcí Milána předvedl Nocerino, brankář Benassi jeho pokus vyrazil na rohový kop. Ve 37. minutě přišel další šok. Grossmuller se prodral pokutovym územím a vsítil třetí gól Lecce. Při této akci zaváhal obránce Antonini a Milán tak prohrával už velkým rozdílem.

Trenér Massimiliano Allegri musel v šatnách hodně zvyšovat hlas, nakonec se i rozhodl pro dvě změny. Na hřiště přišli Alberto Aquilani a Kevin-Prince Boateng. A především druhý jmenovaný mě lví podíl na neuvěřitelném obratu. Už ve 49. minutě se k němu dostal míč a nekompromisním volejem snížil na 3:1 z pohledu Lecce. Uběhlo sotva šest minut a Boateng předvedl další famózní kop z voleje, tentokrát vymetl zpoza vápna šibenici - 3:2.

O dalších osm minut později už byl hattrick dokonán. Po Cassanově dloubáčku se dostal Boateng k míči a přízemní střelou překonal Benassiho. Na první pohled se zdálo, že míč brankovou čáru neprošel, ale opak byl pravdou. Milán tedy vyrovnal na 3:3 a vycítil šancí na tříbodový zisk.

V 83. minutě se to skutečně podařilo, Cassano našel lehkým obloučkem na zadní tyči Yepese a ten je, jak známo, výtečným hlavičkářem - 3:4 pro AC Milán. Lecce bylo v šoku, promarnilo tříbrankový náskok a nakonec nezískalo ani bod.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net