02.05.2012 20:45 CET
1 : 1
(1:0)

Juventus FC - US Lecce 1:1

Juventus v závěru přišel o vítězství nad Lecce a po nečekané remíze 1:1 si zkomplikoval boj o titul. Stará dáma nadále vede, ale už jen o bod. Přitom to dneska vypadalo na hladké vítězství, rychlá branka Marchisia dodala domácím klid a po vyloučení Cuadrada se zdálo, že je nic nezastaví. Jenže omyl, pět minut před koncem šokoval turínský stánek Muriel.

Stará dáma mohla za jistých okolností již dnes přebírat mistrovské Scudetto, ale nakonec vše dopadlo docela jinak. V osmé minutě, takřka ve stejnou dobu jako vstřelilo svojí branku milánské AC, se Juventus prosadil. Pirlo opět vymyslel geniální pas na zadní tyč, kde hlavičkoval Marchisio a Vučinič pro jistotu ještě kontrolovat míč, zdali zapadne do sítě. A zapadl! Juventus vedl díky Marchisiovi 1:0. Juventus měl i další šance, Vidalova přízemní rána skončila těsně vedle.

Lecce sice prohrávalo, ale herně se víceméně drželo. Bohužel pro něj se muselo na začátku druhého poločasu vyrovnat s velkou nepříjemností. Cuadrado zbytečně fauloval a uviděl druhou žlutou kartu. Lecce šlo za nepříznivého vývoje do oslabení a všichni očekávali, že ho Juventus rozsápe.

To se ale nestalo! Hosté z jihu Itálie se semkli a Staré dámě nic nedovolili. Samozřejmě, Juventus byl aktivnější, více držel míč na svých kopačkách, ale k žádné vážnější šanci to nevedlo. Přesto se alespoň zdálo, že Juve už výsledek udrží. Jenže pět minut před koncem naprosto šokoval turínský stadion nejprve Gigi Buffon a posléze Luis Muriel, který využil jeho obrovského zaváhání. Brankáři takových kvalit se tohle většinou nestává, nicméně stalo se a Lecce drželo pět minut před koncem nerozhodný stav 1:1. Juventus se okamžitě hnal do ofenzívy, ale psychicky byl příliš otřesen a zvrátit stav opět na svojí stranu už nedokázal.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net