07.03.2012 18:30 CET
1 : 1
(1:0)

Bologna FC - Juventus FC 1:1

Juventus zůstává i nadále neporažen, avšak v dohrávce proti Boloni jen remizoval 1:1 a opět ztrácí v boji o Scudetto. Stará dáma musela dotahovat nepříznivý stav, jelikož se už po čtvrthodině hry trefil ex-juventuský Marco Di Vaio. Ve druhém poločase srovnal na konečných 1:1 Mirko Vučinič. Za Bianconeri nedohrál šest minut před koncem vyloučený Bonucci.

Do první šance zápasu se dle očekávání propracovala Stará dáma, střela Marca Borriella skončila na brankáři Gilletovi. Na druhé straně málem nadělal obraně Juventusu velké problémy centr Diamantiho. Ovšem Juventus měl územní převahu, po Pirlově přímém kopu branka nepadla a v 17. minutě se překvapivě ujala vedení Boloňa. Ramirez poslal krásnou kolmici na Di Vaia a domácí kanonýr si sám proti Buffonovi poradil na výbornou.

Gaston Ramirez znamenal pro obranu Juve velké nebezpečí. Jeden z jeho brejků musel zastavit až Bonucci za cenu žluté karty. Conteho svěřenci se snažili ještě do poločasu vyrovnat a rozhodně na to měli šance. Vučinič ale minul dobrý pas Cacerése a Vidal přestřelil branku.

Juventus se dočkal vyrovnání až po změně stran. Pirlo v 59. minutě adresoval krásnou přihrávku na Mirka Vučiniče a černohorský útočník přehodil vyběhnutého Gilleta - 1:1. Hosté mohli za chvíli přidat i druhý gól a strhnout vedení na svojí stranu. Lichtsteinerovu hlavičku ale zlikvidoval Gillet. O chvíli později přesně přihrával Pepe na Borriella, ten šanci znovu zazdil. Šest minut před koncem uviděl druhou žlutou kartu Bonucci a Juventus musel dohrávat o deseti. Oslabení sice přežil bez inkasované branky, sám žádnou nedal a nakonec získává pouze bod.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net