02.05.2012 20:45 CET
2 : 0
(1:0)

AC Milán - Atalanta BC 2:0

Situace na čele italské soutěže se v závěru výrazně dramatizuje. Juventus pouze remizoval a toho vyyužil druhý AC Milán, který dnes přehrál Atalantu 2:0. Diváci na San Siru se dočkali branky hned z kraje a v samotném závěru. Prosadili se Sulley Muntari respektive Robinho.

AC Milán vykročil za vítězstvím už v deváté minutě. Ještě než se tak stalo, zahodil velkou příležitost Boateng, když napálil jen dobře postaveného Consigliho. Consigli si vůbec v zápase pořádně zachytal. Jak už ale bylo řečeno, po devíti minutách poprvé inkasoval. Zlatan Ibrahimovič podržel míč, počkal si na nabíhajícího Sulleyho Muntariho, kterého našel přesnou přihrávku a ghanský záložník se odvděčil gólem - 1:0 pro AC Milán. Domácí se rychlou brankou uklidnili, ale do poločasu žádnou výsledek nedokázali navýšit.

Ba naopak! Atalanta měla solidní šanci na vyrovnání, jenže Cigariniho střelu vychytal těžkým zákrokem Abbiati a případné dorážce Denise zamezil stoper Mexes. German Denis si o několik minut později vypracoval svojí příležitost, ale stejně jako Cigarini nebyl ani on střelecky úspěšný.

Po změně stran se na San Siru hrála taktická bitva. Ani jeden tým si nedokázal vypracovat stoprocentní šanci a výsledek 1:0 platil až do samotného závěru. Ten zcela jednoznačně ovládl AC Milán. Mathieu Flamini měl na kopačce velkou příležitost, ale míč podběhl a Ibrahimovičovi prozměnu střela vůbec nesedla.

Hodně aktivní byl posvém příchodu Brazilec Robinho a byl to právě on, kdo nakonec milánské fanoušky definitivně uklidnil. Po jeho první šanci zachránilo Atalantu břevno, ale ve třetí minutě nastavení už hlavou rozvlnil síť! AC Milán doma porazil Atalantu 2:0 a nadále stíhá vedoucí Juventus, ztrácí na něj už pouze bod.

Autor: Ondřej Linhart / football.italia.net