24.03.2012 18:00 CET
2 : 1
(0:1)

AC Milán - AS Řím 2:1

AC Milán porazil ve šlágru sobotního programu AS Řím 2:1 a upevnil si vedení v tabulce. Zápas se přitom pro Rossoneri nevyvíjel dobře, Vlci se ke konci prvního poločasu ujali vedení, trefil se Osvaldo. Jenže Milán má Ibrahimoviče a ten dvěma zásahy z toho jednou z pokutového kopu výsledek otočil.

Generálku na Barcelonu milánští rozehráli dobře, od začátku byli aktivní, ale bohužel pro ně přišla špatná zpráva. V 10. minutě se zranil Thiago Silva, toho zastoupil zkušený Zambrotta. Šance v prvním poločase nepřicházely, až na jeho konci se začaly dít zajímavé věci. El Shaarawy napálil tyč a Milán mohla posléze tato nevyužitá šance mrzet. Těsně před odchodem do šaten se do Boriniho střely položil Osvaldo a překonal brankáře Abbiatiho - 0:1.

Milánští chtěli pochopitelně výsledek po změně stran zvrátit, a proto přidali na aktivitě. A to přineslo své ovoce. Ve vápně totiž zahrál rukou Heinze a sudí nařídil pokutový kop. Penalty v Miláně zahrává výhradně Ibrahimovič a nejinak tomu bylo i nyní. Na švédského forvarda bylo spolehnutí i tentokrát a Milán srovnal na 1:1.

Domácí měli následně převahu a čtvrthodiny před koncem Řím přežil několik dobrých šancí. Ibrahimovičovu tvrdou přízemní střelu zlikvidoval Stekelenburg a Sulley Muntari orazítkoval břevno! O vítězi utkání rozhodla 83. minuta a krásná branka hvězdného Zlatana Ibrahimoviče. Ibra si zpracoval krásný pas, přehodil brankáře a hlavou zakončil - 2:1. Milánští Římu nic dalšího nepovolili, výsledek v klidu udrželi a mohou se těšit na následující zápas s Barcelonou.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net