01.05.2011 15:00 CET
1 : 0
(1:0)

AC Milán - Bologna FC 1:0

AC Milán sice Boloňu výrazně nepřejel, ale i výhra 1:0 je nesmírně důležitá. Rossoneri tak ukázali, že titul už nehodlají pustit a pár kol před koncem nadále drží osmibodový náskok. Utkání rozhodl po pár minutách hry Mathieu Flamini. Osm minut před koncem byl vyloučen hostující Della Rocca.

Diváci na San Siru nemuseli čekat na úvodní branku zápasu příliš dlouho, Flamini si šikovně pustil kolmic, a jako kdyby byl rozený útočník, přesně zakončil - 1:0. Francouzský záložník byl vůbec vidět a trochu překvapivě se dostával častokrát do zakončení. Milánu zcela jasně patřil první poločas, v blízkosti brankáře Viviana se ocitl Cassano, jenže ho nedokázal překonat. Za chvíli netrefil míč ideálně z druhé vlny Flamini a po Robinhově centru minul branku Boateng. V závěru prvního poločasu ještě nastřelil nohy Viviana aktivní Flamini.

Ve druhém poločase se dostal do samostatného průniku Robinho, ale v tísni nebyl schopen trefit prostor mezi třemi tyčemi. Zlobit začala i Boloňa, ta mohla milánské hned dvakrát ztrestat ze vzduchu, ovšem ani v jednom případě nedokázali hosté trefit branku, Abbiati vdy jen stál a ohlédl se za míčem. Rossoneri se přiblížili výhře osm minut před koncem, kdy uviděl červenou kartu za hrubý zákrok Della Rocca. Milán v přesilovce další branku nevstřelil, nicméně i hubené vítězství se počítá. Allegriho svěřenci tak zůstávají nadále první s osmibodovým náskokem a titul už prakticky drží oběma rukama.

Autor: Ondřej Linhart