Bělorusko podruhé na Estonsko nevyzrálo a rozešlo se s ním bez gólu

Bělorusko nedokázalo navázat na nedávnou výhru v Estonsku (2:1) a tentokráte se stejným soupeřem jen remizovalo v Minsku po bezbrankovém výsledku. Domácí byli ve všech ohledech lepším výběrem a vyprodukovali i mnohem více střeleckých pokusů, avšak gól se jim vsítit nepovedlo. Hosté za celých devadesát minut nevystřelili ani jednou mezi tři tyče, i přesto získali svůj první bod v kvalifikaci. V tabulce skupiny C zůstávají poslední pátí.

Estonsko ještě nebodovalo, teď se o to pokusí v konkurenčním Bělorusku

Oběma bývalým postsovětským republikám se ve skupině C nedávalo příliš šancí na postup a papírové předpoklady se po polovině tohoto cyklu naplnily, ani jeden už totiž nemůže z této kvalifikace postoupit. O něco lépe na tom je domácí Bělorusko, které v pěti odehraných zápasech získalo tři body právě za výhru v Estonsku. Hosté jsou beznadějně poslední s nulovým bodovým ziskem a s hrozivým skóre 2:18.

Bělorusko po zásluze veze tři body z Tallinnu

Bělorusko si z Tallinnu odváží hodně cenné tři body, které vydřelo v posledních minutách hry. První půle ještě branku nepřinesla, ale po změně stran padly hned tři. Tu vítěznou zaznamenal v druhé minutě nastavení Maksim Skavyš.

S novými trenéry se spolu utkají Estonsko a Bělorusko

Estonci ani Bělorusové dosud nezískali na své konto ani bod. Pakliže se chtějí odpíchnout k lepším zítřkům, může pro ně představovat vzájemný duel jakousi šanci vymanit se z výsledkových nezdarů. Především v obraně oba týmy výrazně zaostávají. Zatímco hosté inkasovali dohromady už devětkrát, domácí dokonce dvanáctkrát.

Severní Irsko porazilo Bělorusko i podruhé a zůstává na čele skupiny C

Severní Irsko zvládlo těžký zápas v Bělorusku a svého úterního protivníka porazilo i v odvetě, díky tomu si udrželo stoprocentní bilanci a před klíčovými dvojzápasy s favorizovaným Německem i Nizozemskem si vytvořilo nejlepší výchozí pozici. V Borisově byl k vidění nesmírně vyrovnaný průběh, mírný favorit nakonec rozhodl o svém úspěchu gólem Paddyho McNaira zhruba pět minut před závěrečným hvizdem.

Němci splnili povinnost a zvítězili v Bělorusku

Žádná hitparáda, ale stačilo to. Fotbalisté Německa po dvou brankách zvítězili v Bělorusku a drží si postupové pozice v tabulce skupiny C. Domácí naopak stále marně čekají na první bod, tudíž zůstávají poslední. Jediné branky zápasu vstřelili Leroy Sané a Marco Reus.

Severní Irsko se pokusí prodloužit stoprocentní bilanci ve skupině C proti Bělorusku

Oba dva soupeři se ve skupině C chtějí postarat o překvapení v podobě postupu na evropský šampionát v roce 2020, do kvalifikace však mnohem lépe vstoupil výběr z Britských ostrovů. Ten ve všech třech dosavadních duelech zvítězil, na druhou stranu se potkal s mnohem přívětivějšími soupeřem než jeho středeční protivník. Bělorusové nezískali ani bod, nicméně mají za sebou nesmírně náročné duely s Nizozemskem i Německem.

Němci si v Bělorusku chtějí připsat snadnou výhru

Sobotní duel v Borisově bude mít na první pohled jasného favorita. Německo lační po dalším postupu na evropský šampionát a Bělorusko by nemělo být větší překážkou. Hostům se však v poslední době tolik nedaří a překvapení tedy nelze vyloučit.

Severní Irsko zvládlo dramatickou koncovku s Běloruskem a v kvalifikaci zvítězilo i podruhé

Severní Irsko navázalo na tři dny staré vítězství s Estonskem (2:0) a tentokráte před vlastními fanoušky zdolalo Bělorusko nejtěsnějším poměrem 2:1. Na třech bodech se však pořádně nadřelo, neboť rozdílovou trefu vsítilo až tři minuty před koncem základní hrací doby. Díky tomu se dostalo do čela skupiny C se šesti body, naopak Bělorusům po hladké porážce v Nizozemsku (0:4) výrazně klesla naděje na hlavní turnaj ME v roce 2020.

Severní Irové touží proti Bělorusku proti dalších třech bodech

Severní Irsko zvládlo úvod do kvalifikace a podobně úspěšně si chce vést i v dalším zápase. Do belfastského Windsor Parku zavítá outisder z Běloruska, jenž se touží oklepat z čtyřbrankového výprasku v Nizozemsku.

Depayovo galapředstavení odnesli Bělorusové čtyřmi góly

Naděje běloruského národního týmu na zaskočení favorizovaného Nizozemska padly hned v první minutě, kdy se prosadil Memphis Depay, a tímto směrem se následně ubíral i celý zbytek utkání. Především díky Depayově brilantnímu počínání ve finální fázi se Oranjes na úvod evropské kvalifikace zaskvěli suverénním čtyřbrankovým vítězstvím a jejich trenér Ronald Koeman se tak dočkal nanejvýš příjemného dárku ke svým 56. narozeninám.

Oranjes začnou kvalifikační pouť proti Bělorusku

Reprezentace Oranjes na závěrečných turnajích v posledních letech chyběla, EURO 2020 si ale nechce nechat ujít. Svojí sílu si vyzkoušela v nové Lize národů, kde jí čeká "final four", takže v kvalifikační skupině C je společně s Německem horkým favoritem. Na úvod se Nizozemsko představí na stadionu De Kuip v Rotterdamu proti houževnatým Bělorusům.

San Marino - Bělorusko 0:2

Bělorusko potvrdilo úlohu jasného favorita na půdě trpaslíka ze San Marina, bez větších potíží zvítězilo 2:0 a podle předpokladů si tak zajistilo účast v závěrečném play-off o EURO 2020. Ve skupině 2 vybojovalo čtrnáct bodů a před druhým Lucemburskem si tak nakonec vytvořilo čtyřbodový odstup. Naopak domácí nezískali ani bod a nevstřelili jediný gól, při své premiéře v Lize D proto skončili beznadějně poslední.

Preview: San Marino - Bělorusko

Bělorusko v průběhu skupiny 2 poztrácelo zbytečné body, nakonec však zřejmě potvrdí roli největšího favorita a postoupí do závěrečného play-off o EURO 2020. Ve čtvrtek totiž zvládlo klíčový duel v Lucembursko a k první pozici mu stačí jediné - neprohrát na půdě outsidera ze San Marina. Ten prozatím nezískal ani bod a k tomu dokonce nevstřelil jedinou branku, se skóre 0:14 je na samém dně a už se z něho s jistotou neodlepí.

Lucembursko - Bělorusko 0:2

Fotbalisté Běloruska zvládli velmi důležitý duel o první příčku ve skupině 2 Ligy D a z půdy úhlavního rivala z Lucemburska si odvezli klíčovou výhru po výsledku 2:0. Ani ve svém pátém utkání po sobě neinkasovali a jsou hodně blízko k postupu do závěrečného play-off o EURO 2020. Momentálně totiž mají na kontě jedenáct bodů a před posledním zápasem drží dvoubodový náskok právě na svého čtvrtečního protivníka.