Lucembursko - Bělorusko 1:0

O velké překvapení se ve čtvrtek večer postaralo Lucembursko. Fotbalový trpaslík dokázal zvítězit nad Běloruskem, čímž ho pravděpodobně vyřadil ze hry o jakékoliv naděje na baráž. Lucemburskou výhru zařídil po hodině hry Daniel Da Mota.

Preview: Lucembursko - Bělorusko

Oba dva čtvrteční protivníci v tuto chvíli nemají příliš mnoho šancí na postup do Ruska, ovšem rozhodně si chtějí vylepšit současné postavení. Domácí v těžké kvalifikační skupině A získali jeden bod a to právě proti Bělorusku, kdy v polovině října uplynulého roku překvapivě remizovali v Borisově 1:1. Patří jim tedy poslední šesté místo, hosté jsou s pěti body pátí a na čtvrté Bulharsko mají manko čtyř bodů.

Bělorusko - Bulharsko 2:1

Jedním z duelů kvalifikační skupiny A byl zápas v Borisově, kde Bělorusko hostilo Bulhary. První větší šanci utkání nabídlo v šestnácté minutě, kdy štěstí zkoušel z přímého kopu Alisejko, a i když se jednalo o slušnou vzdálenost dvaatřiceti metrů, přesto měl Mihajlov v brance hostí co dělat, aby poprvé neinkasoval.

Švédsko - Bělorusko 4:0

Další utkání kvalifikační skupiny A na mistrovství světa ve fotbale hostilo Švédsko. Ve Stockholmu přivítalo celek Běloruska a v zápase bylo jasným favoritem. To se ostatně začalo potvrzovat už od úvodních minut.

Preview: Švédsko - Bělorusko

Hráči Švédska bojují v těžké skupině A o postup na MS 2018 v Rusku a zatím jsou na tom podle předpokladů, nyní budou plnit úlohu jasného favorita proti Bělorusku. Domácí celek v dosavadních čtyřech zápasech získal sedm bodů a za vedoucí Francií zaostává o body tři, společně s ní a Nizozemskem by měl bojovat o přímý postup či dodatečnou baráž. Hosté naopak ještě ani jednou nevyhráli a mají na kontě dva body.

Bulharsko - Bělorusko 1:0

Bělorusové nestačili na domácí Bulhary, těm zachránil tři body zkušený záložník Ivelin Popov. Jeho branka z desáté minuty rozhodla celé utkání, které se vyznačovalo rovněž napjatými vztahy a mnoha emocemi. V závěru byl ještě vyloučen zkušený veterán Aljaksandr Hleb.

Preview: Bulharsko - Bělorusko

Jestli se oba celky ještě hodlají poprat o postup na mistrovství světa do Ruska, měly by ze vzájemného zápasu zužitkovat plný počet bodů. V tuhle chvíli Bulharsko získalo z uplynulých třech kol jedno vítězství, Bělorusko ještě tříbodový výsledek nevydolovalo a s dvěma remízami se nachází na předposledním místě tabulky.

Bělorusko - Lucembursko 1:1

Fotbalisté Běloruska nedokázali udržet vedení a i tentokráte se rozešli se svým soupeřem smírně, s outsiderem z Lucemburska uhráli pouze remízu 1:1. A to i přesto, že od 44. minuty hráli v početní výhodě, navíc se zhruba deset minut před koncem dostali do vedení. Houževnaté Lucembursko však srovnalo z přímého volného kopu a vybojovalo svůj premiérový bod, i tak je se skóre 4:6 na posledním místě tabulky.

Preview: Bělorusko - Lucembursko

Oba dva sobotní protivníci jsou považováni za největší outsidery skupiny A, v těžké konkurenci se jim příliš šancí na postup nedává. O tom také svědčí dosavadní průběh, Bělorusko je v tuto chvíli na páté pozici s jedním bodem, Lucembursko nevybojovalo ani jeden bod a se skóre 3:5 je na posledním šestém místě. Favoritem na tříbodový zisk bude domácí výběr, který v kvalifikačním cyklu přeci jen jeden úspěch zaznamenal.

Nizozemsko - Bělorusko 4:1

Nizozemsko dnes večer podalo skvělý výkon a nasázelo hostům z Běloruska čtyři branky. Dvě z nich měl v první půli na svědomí Quincy Promes, ke kterému se po pauze přidali ještě Klaasen a Janssen. Hosté kontrovali kosmetickou úpravou díky brance Riose.

Nizozemci potřebují bodovat. Vyzkouší je Bělorusko

Hráče pod vedením trenéra Dannyho Blinda čeká další náročný test. Nizozemská mašina v poslední době stagnuje a zkušený lodivod má slavný celek postavit zpět na nohy. Dalším soupeřem pro domácí mužstvo bude silné Bělorusko.

Francie veze z Běloruska jen bod

Francie se dlouho snažila překonat Bělorusko a vstřelit mu alespoň jeden gól, ale ani přes enormní snahy v závěru utkání se jí to nepovedlo. A protože Bělorusko nezahrozilo příliš nebezpečně, oba týmy se v premiéře rozešly bez branek.

Bělorusko hostí hladovou Francii

Běloruský celek čeká zásadní prověrka hned na úvod jejich kvalifikačního cyklu. V prvním utkání je totiž přijede navštívit finalista posledního mistrovství Evropy, Francie. Tým plný hvězd má ale tradičně s rolí favorita potíže.

Bělorusko - Makedonie 0:0

Fotbalisté Běloruska nedokázali navázat na senzační vítězství ve Slovensku a tentokráte se v hodně nezáživném utkání rozešli smírně s Makedonií po bezbrankovém poměru. Bělorusové tak obsadili čtvrté místo s jedenácti body a jejich manko na třetí místo Ukrajiny je nakonec hrozivých osm bodů. Makedonci si na konto připsali svůj čtvrtý bod, i tak ve skupině C obsadili poslední šesté místo, skončili totiž i za Lucemburskem.

Preview: Bělorusko - Makedonie

V zápase, jehož výsledek prakticky z hlediska postupu nic neřeší, se utká domácí Bělorusko s Makedonií. Bělorusům patří čtvrtá příčka s deseti body na kontě, Makedonci zažili hrůzostrašnou kvalifikaci a jsou se třemi body poslední.