Arménie - Gibraltar 0:1

Gibraltarský fotbal slaví nebývalý úspěch. Dosavadní bilanci dvaadvaceti soutěžních zápasů a dvaadvaceti proher totiž malá země z Pyrenejského poloostrova rázně uťala prvním vítězstvím v historii, a to na půdě favorizované Arménie. Domácí tým, který s kapitánskou páskou na ruce vedl slavný Henrik Mchitarjan, sice měl výraznou převahu, ovšem gól se mu vsítit nepodařilo, a naopak v 50. minutě inkasoval z pokutového kopu, který proměnil Joseph Chipolina.

Preview: Arménie - Gibraltar

Arménci naposledy v klíčovém utkání prohráli na půdě Makedonie a nesmějí si nyní dovolit zaváhat, aby jim jejich asi největší konkurent v Lize národů neunikl ještě více dopředu. Zápas s Gibraltarem je rozhodně dobrou příležitostí, jak se zase dobře navnadit a především uklidnit. Jeho sok totiž dosud nezískal ani bod a dokonce nevstřelil jedinou branku.

Makedonie - Arménie 2:0

Makedonská neporazitelnost pokračuje, navíc s vítězným puncem. Výběr trenéra Angelovského si připsal již deváté utkání bez porážky, když na domácí půdě ve Skopje porazil Arménii 2:0. Klid na kopačky domácích přinesl brzkým gólem Ezgjan Alioski z pokutového kopu, jehož v druhé půli doplnil veterán Goran Pandev. Makedonci se tak osamostatnili na čele své skupiny a se stoprocentní bilancí dvou výher mají slibnou pozici k postupu do Ligy C.

Preview: Makedonie - Arménie

Liga národů dává šanci na tažení vstříc závěrečným turnajům i těm reprezentacím, které skrze kvalifikaci v konkurenci favorizované konkurence obvykle neuspějí, a právě to činí i z nejnižší ligy D atraktivní záležitost. Své druhé zápasy v této soutěži podstoupí národní týmy Makedonie s Arménií, jež shodně na úvod zvládly porazit fotbalové trpaslíky a nyní se utkají v přímém boji o klíčový post skupinového lídra.

Arménie - Lichtenštejnsko 2:1

Arménie zvládla vstup do Ligy národů proti outsiderovi z Lichtenštejnska, ovšem na třech bodech se pořádně nadřela a jednoduchý zápas to pro ni v žádném případ nebyl. Po půl hodině hry šla sice do vedení, nicméně hosté vzápětí srovnali a poté dlouhou dobu drželi krok. Domácí navíc zhruba dvacet minut před koncem neproměnili pokutový kop, teprve po vyloučení Michela Polverina vsítili rozdílovou trefu na 2:1 a hubený náskok nakonec udrželi.

Preview: Arménie - Lichtenštejnsko

V nově vzniklé Lize národů se i mezi těmi největšími trpaslíky bude bojovat o jednu vstupenku na evropský šampionát a tato motivace je silným lákadlem pro všechny. Ve čtvrté skupině poslední výkonnostní kategorie budou největšími favority na postup do závěrečného play-off Makedonie s Arménií, nicméně také Lichtenštejnsko rozhodně není bez šance a může překvapit. Ostrý start ho čeká právě v Arménii.

Kazachstán - Arménie 1:1

V nic neřešícím utkání si reprezentace Kazachstánu a Arménie rozdělily body za remízu 1:1. Arménci byli po většinu času lepším týmem, ale prosadit se dokázal jen hvězdný Henrik Mchitarjan. Na jeho trefu odpověděl ve druhém poločase Bauržan Turisbek.

Preview: Kazachstán - Arménie

V daleké Astaně se budou s končícím se kvalifikačním cyklem loučit celky Kazachstánu a Arménie. Je jasné, že o nic zásadního už nepůjde. Kazachstán se i v případě výhry z posledního místa neodlepí a nic se nezmění ani na pozici Arménců.

Polsko veze z Arménie vysokou výhru

Polsko potvrdilo roli favorita a bez potíží si poradilo také s domácí Arménií. Hlavní roli v debaklu domácího týmu měl opět střelec Robert Lewandowski, který měl na starosti hned tři branky svého týmu a stal se díky nim historicky nejlepším kanonýrem své země.

Preview: Arménie - Polsko

Vedoucí Polsko má další šanci odskočit svým pronásledovatelům, z nichž nejaktivnější jsou Dánsko a Černá Hora. Los mu tentokrát nadělil cestu do Arménie, která sice má pověst houževnatého soupeře, ale na výsledcích to často není vidět.

Arménie - Dánsko 1:4

Domácí Arménie začala proti favoritovi z Dánska skvěle a již v 6. minutě vedla, ale hosté předvedli neskutečný obrat. Od sedmnácté minuty bušili do svého soupeře a za svou aktivitu byli odměněni hned čtyřmi zásahy! Velkým hrdinou se stal především záložník Thomas Delaney, který nasázel hattrick.

Preview: Arménie - Dánsko

Poslední šanci, jak ještě něco s kvalifikací udělat budou mít Arménci, které čeká zápas o všechno s Dánskem. Rovněž pro severskou zemi je zápas v Jerevanu důležitou záležitostí, tři kola před koncem je totiž tým trenéra Ageho Hareida až na třetím místě.

Rumunsko - Arménie 1:0

Nad Rumunskem se v souboji proti Arménii stahovala mračna. Nutně totiž potřebovalo oživit své naděje na šampionát v Rusku teprve svým druhým vítězstvím ve skupině, které se mu podařilo urvat až v poslední možnou chvíli. Na druhou barážovou příčku však domácí i tak ztrácejí pořád čtyři body, zatímco hosté po tomto kole již sedm.

Preview: Rumunsko - Arménie

Rumunsko i Arménie hrají v podstatě o to udržet se v boji o barážovou druhou příčku, na kterou ze svých pozic ztrácejí shodně čtyři body. Porážka a vlastně i remíza by jim v jejich případě mohly definitivně srazit vaz. Především pro domácí je prozatím tahle kvalifikace zklamáním, vždyť všudy všeho vyhráli jen jednou, hosté přitom hned dvakrát.

Černá Hora - Arménie 4:1

Černá Hora se přiblížila postupu do baráže o účast na mistrovství světa 2018 v Rusku, když suverénně přejela Arménii na domácím hřišti a porazila ji hladce 4:1. Hlavním hrdinou Černohorců byl kapitán Stevan Jovetić, který zatížil konto soupeře hattrickem. Ten pak dokonce završil překrásnými nůžkami.