03.01.2019 21:00 CET
2 : 1
(1:0)

Manchester City zvládl klíčový zápas a přiblížil se Liverpoolu

Manchester City zvládl dohrávku 21. kola a proti hlavnímu konkurentovi v boji o titul, Liverpoolu, zvítězil 2:1. Skóre otevřel Agüero, za hosty srovnával Firmino a vítěznou trefu vstřelil Leroy Sané.

Úvodní branka mohla padnout po necelých dvaceti minutách, a to vlastní. Po úchvatné kombinaci Reds ve středu hřiště se k míči dostal Salah, který vyslal Maného. Senegalský křídelník zkusil překonat Edersona po zemi, což se mu také povedlo, jenže gólu zabránila branková konstrukce. K následnému odrazu se dostal jako první Stones, ovšem jeho odkop trefil pouze vlastního gólmana Edersona. Stones musel situaci zachraňovat až z brankové čáry, od pohromy dělily Citizens milimetry.

Domácí mohli udeřit o deset minut později. Sterling z pravé strany na centroval na Davida Silvu, ten si ale místo střely z první míč zpracovával. Liverpoolská defenziva mu mezitím zmenšila úhel a španělský záložník tak dokázal trefit jen Van Dijka. Nadšením Etihad vybouchl až chvíli před koncem poločasu. Bernardo Silva sebral odražený míč a z levého křídla jej poslal na Agüera, jenž si skvělým první dotykem balón sklepl a z úhlu dělovkou překonal Alissona. Pro argentinského kanonýra to byla jubilejní desátá branka v probíhajícím ročníku Premier League.

Na začátku druhé půle nějaký čas Citizens hru kontrolovali, Reds se však osmělili a v 64. minutě srovnali stav utkání. Velmi dobrý přetažený centr poslal Alexander-Arnolda na parťáka z druhé strany obrany, Robertsona, který vracel na malé vápno. Tam stál nehlídaný Firmino a hlavou uklidil míč do zcela prázdné brány. Pro liverpoolské to byla velmi důležitá trefa, jelikož remíza by znamenala udržení sedmibodového náskoku na čele.

Jenže Guardiolovi svěřenci byli proti. Ani desetiminutovka neuběhla od vyrovnávací branky a vedení se zase překlopilo na stranu bleděmodrých. Sterling si ze své pravé strany navedl míč do středu a nalevo nalezl v otevřeném prostoru Saného. Mladý Němec vypálil podobně jako v první půli Mané, tentokrát se ale štěstí přiklonilo na stranu útočícího a Saného pokus se od tyče odrazil do brány.

Posledních několik minut důležitého zápasu proběhlo v hodně rušném tempu. Nejprve Sterling milimetrovou přihrávkou našel Agüera, který se snažil obejít Alissona, jenže brazilský gólman se obelstít nenechal a šanci zlikvidoval. Po souboji ve středu hřiště, který hodně rozlítil Pepa Guardiolu, se do příležitosti dostal i Salah, konečky prstů ovšem vytáhl na roh Ederson. Na konci základní hrací doby nezpracoval Lovren přihrávku a do šance se dostal Bernardo Silva. Pozorný Alisson zabránil dalšímu gólu, načež Lovren opět nalil protihráči, tentokrát Sterlingovi. Ten se prosadit nedokázal, i tak ale Citizens vybojovali důležitou výhru, která znamená jejich návrat na druhé místo a snížení ztráty na hlavního konkurenta na čtyři body.

Autor: Martin Vejdělek / onlajny.com, highlightsfootball.com