16.05.2017 21:00 CET
3 : 1
(2:0)

Manchester City - West Bromwich Albion 3:1

Manchester City v úterní dohrávce hladce porazil West Bromwich Albion a o účast v příštím ročníku Champions League jej připraví už jen naprostý kolaps. Domácí utkání rozhodli již v prvním poločase po brankách Jesuse a De Bruyneho, v druhé části přidal ještě třetí branku Toure a na výhře domácího celku nic nezměnilo ani snížení v podání.

Utkání se odehrávalo přesně podle papírových předpokladů, což znamená, že se Citizens takřka neustále tlačili do ofenzivy, zatímco hostující Baggies se soustředili výhradně na obranu. První velkou příležitost měl Sané, který se po přihrávce Agüera zjevil v obrovské příležitosti, leč v zakončení selhal. Po necelé půlhodině hry se však publikum na Etihadu konečně radovalo - parádní kombinace předvedlo duo Agüero - De Bruyne, na jejím konci pak druhý jmenování míč dopravil před branku, kde si na něj počkal Jesus a neomylně jej poslal do sítě.

Belgický záložník byl při chuti a o dvě minuty později zvyšoval už na 2:0. Další pohlednou kombinaci předvedl Sané s Agüerem, balón se pak na hranici vápna odrazil k volnému De Bruynemu, který jej pohotovým volejem uklidil přesně k tyči.

Po deseti minutách druhé půle pak Yaya Touré definitivně rozhodl o tom, kam poputují tři body za výhru. Po jednoduché narážečce s Agüerem pronikl až na hranici šestnáctky, odkud míč poslal mimo dosah Bena Fostera.

Až poté se trochu osmělili také hosté - nejprve hlavičkoval nebezpečně, ale zároveň také nepřesně Rondón, V 87. minutě se pak po přízemním centru Nyoma prosadil Hal Robson-Kanu, čímž stanovil konečnou podobu výsledku.

Autor: Víťa Srp