29.01.2014 20:45 CET
1 : 5
(0:1)

City i napodruhé Spurs nešetřilo. Přišlo však o Agüera

Takovým způsobem přijít o ligovou neporazitelnost, to asi nováčkovi na trenérských lavicích Timu Sherwoodovi nikdo nezávidí. Naopak způsob, jakým ManCity natáhlo svou šňůru bez prohry na 20 soutěžních zápasů, opětovně bere dech. Ve dvou vzájemných měřeních sil s Tottenhamem má potom neskutečné skóre 11:1.

Už první poločas byl celý o ManCity, respektive o Agüerovi. Ten už v 15. minutě udeřil, aby se gólu přiblížil i v několika dalších příležitostech. Bohužel právě s ním je spjata také jediná kaňka na dnešku z pohledu Citizens - argentinský ďábel totiž ve 44. minutě ucítil pnutí v zadním stehenním svalu a musel přepustit místo na hrací ploše Jovetićovi. Těsně po návratu z marodky se na ní tudíž znovu vrací (zřejmě).

Jinak to ale byla velká bleděmodrá dominance jako obvykle. Hosty nezastavila ani Sherwoodova evidentní snaha posílit střed a stáhnout hru na jediného útočníka Adebayora. Naopak City o úvodní branku usilovalo velmi vehementně, s lehkostí a od samého počátku. Jeden Agüerův pokus se otíral o tyč již ve čtvrté minutě a krátce před úspěšně završenou akcí Kompanyho se Silvou mohl úřadovat rovněž Džeko. Ten však na rozdíl od Agüera vymezený prostor netrefil.

Následně bylo celé hřiště Agüera doslova plné. Argentinský ostrostřelec ihned nepříjemně hlavičkoval po Clichyho centru, aby se Lloris vytáhnul s prvotřídním zákrokem. Vzápětí jeho jinačí projektil musel na čáře odvracet Rose a další Agüerova střela si to pro změnu zamířila nad břevno. Pak už přišel onen smutný okamžik; ruku v ruce s protesty Spurs proti neuznanému gólu Dawsona. Ten byl usvědčený z ofsajdu.

Kohouti koncem prvního poločasu už ani zdaleka nebyli tolik na odpis jako v první dvacetiminutovce, veškerý jejich další odpor už ale znemožnila událost z 50. minuty, kdy byl navzdory očividnému kontaktu s balonem za skluz na Džeka přísně vyloučen Rose. Vzápětí proměnil Yaya Touré a pak už se mohlo dohrávat ve spíše exhibičním než oboustranně důstojném stylu.

Chvíli předtím, než Džeko využil chyby Chirichese ke vstřelení třetí branky, nastřelil tyčku David Silva a podobně se pokračovalo až do konce - s výjimkou malého intermezza v podobě zásahu střídajícího Capouého. Ten nadvakrát snižoval po rohu na 1:3. Poslední dvě slova už ovšem zase náležela Citizens. Nejprve Jovetić za pomoci teče dosáhl svého premiérového ligového zářezu v bleděmodrém dresu a pak Kompany vhodně navázal na Bentalebem zablokovanou Džekovu střelu.

Autor: Tomáš Daníček / guardian.co.uk