14.12.2013 13:45 CET
6 : 3
(2:1)

Nemilosrdná řežba. Citizens rozstříleli vedoucí Arsenal

Bez slitování. Kdo čekal v šlágru nádhernou podívanou nebo gólové hody, rozhodně zklamaný nebyl. Tedy kromě fanoušků Arsenalu. Gunners dali soupeři více branek než předchozích sedm soupeřů dohromady, přesto to nestačilo. Man City totiž zničilo vedoucí tým anglické ligy šesti góly. Dva z nich dal záložník Fernandinho.

Manchester City tak potvrdil fenomenální domácí bilanci, vyhrál i osmý ligový duel na Etihad Stadium, díky čemuž se alespoň do večera posunul na druhé místo tabulky. Na Arsenal nyní ztrácí jen tři body. Navíc znovu navýšili svůj už tak neuvěřitelný průměr vstřelených branek - v osmi zápasech jich soupeřům nasázely těžko pochopitelných pětatřicet.

Rozjezd přitom nenapovídal o tom, že bychom měli být svědky takové přestřelky. Pozvolný úvod zápasu rozčísla až čtrnáctá minuta a rohový kop Samira Nasriho. Hlavu do něj po zuřivém náběhu vložil Demichelis a tečovaný míč akrobaticky poslal do sítě Sergio Agüero. Odpověď Arsenalu přišla po půlhodině hry, když Ramsey obral ve středu pole Tourého a následně Özil vyzval ke skórování Theo Walcotta.

Reprezentant Pobřeží slonoviny ale svojí chybu napravil ještě před poločasem. Krásným pasem šajtlí našel ve vápně Zabaletu, jehož střílený centr před bránu nesměroval za Szczesnyho záda Negredo. Ten tak dal zapomenout na dvě zaváhání - gólová střela byla už jeho třetí šancí - branku však dokázal trefit až napotřetí.

Pytel s góly se roztrhl až po přestávce. Stavidla otevřel už po pěti minutách Fernandinho, k němuž doputovala nepřesná přihrávka Özila, načež krásnou technickou střelou zpoza vápna vsítil první gól v dresu Man City. Jen deset minut poté se však Arsenal vrátil do hry a opět se o to postaral již plně uzdravený Theo Walcott, jenž využil chytrého pasu Ramseyho a vymetl šibenici Pantilimonovy branky.

Definitivní direkt nicméně inkasovali Kanonýři už tři minuty po snížení. Jesus Navas poslal prudký pas z pravé strany do vápna, kde David Silva bez potíží předskočil Mertesackera a vrátil Manchesteru City dvougólové vedení. Za stavu 4:2 se gólostroj zasekl a opět se rozjel až dvě minuty před koncem základní hrací doby. Wilshere se nechal obrat Nasrim, jenž v tandemu s Fernandinhem putoval na bránu. Brazilský záložník nakonec ve vápně obehrál Mertesackera a přehodil Szczesnyho.

Zdánlivá tečka za krásným zápasem ale nebyla definitivní. V pětiminutovém nastavení totiž ještě diváci viděli dva góly. Na 5:3 snížil hlavou stoper Mertesacker poté, co sudí neuznal gólovou hlavičku Bendtnera. Konečnou podobu pak skóre vytvořil Yaya Touré, jenž proměnil pokutový kop nařízený za faul na Milnera.

Autor: Marek Ustohal