27.04.2014 17:10 CET
0 : 2
(0:2)

Man City ukončil sérii Crystal Palace a je blízko titulu

Manchester City dokonale využil selhání Liverpoolu s Chelsea a po vítězství 2:0 nad Crystal Palace nyní drží karty v boji o titul ve svých rukou. Pětizápasová séria vítězství Eagles skončila hlavně díky uzdravenému Yayovi Tourému, který jeden gól dal a druhý narýsoval pro Edina Džeka.

Po třech minutách africký záložník vykouzlil perfektní centr na Edina Džeka, jehož hlavička o zem překonala natahujícího se Speroniho. Touré byl blízko druhé branky zhruba po půl hodině, ale jeho nebezpečnou ránu zblokoval Damien Delaney.

Uspěl až krátce před přestávkou. Báječně si narazil s Džekem a Nasrim, Delaney jej pouze zpomalil a pak už Touré levačkou téměř vymetl šibenici.

Vstup do druhé půle nicméně Crystal Palace vyšel a nechybělo moc ke snížení. Puncheonovu povedenou střelu vyrazil Joe Hart na roh s vypětím všech sil. Po obrátce se diváci nicméně příliš dobrého a zajímavého fotbalu nedočkali.

Blizoučko třetí branky byl dvacet minut před koncem už jen Edin Džeko. Svou ránu opřel o Scotta Danna a tečovaný míč vychytal Speroni jen s velkým štěstím. To však Citizens nevadilo, klíčové tři body v boji o titul získali a mají nakročeno k jeho zisku.

Autor: Marek Ustohal