1 : 0
(1:0)
Anfield, Liverpool

17letý Sterling vystřelil Liverpoolu tři body s Readingem

Zlaté tři body pro Liverpool. Reds nepředvedli zrovna perfektní výkon, dlouhá časová pásma byla na stadionu i nuda, ale většina fanoušků nakonec odcházela z Anflieldu spokojená. V prvním poločase se po ose Suárez - Sterling narýsovala první a jediná gólová situace a pro Liverpool měla cenu vítězství.

Úvodní pasáž utkání v Liverpoolu nudila. Sterilní Reds sice měli míč na kopačkách drtivou většinu času, ale přes důsledně bránící blok Readingu ne a ne se dostat. Na Anfield Road si na první alespoň trošku zajímavou událost museli fanoušci počkat až do devatenácté minuty, ale ani tehdy to nebylo žádné terno. Sterlingovu střelu chytil Mccarthy snadno do náruče.

Po pětadvaceti minutách zkoušel obloučkem překvapit gólmana Readingu Suárez, ale ohrozil jen boční síť. Fanoušci Liverpoolu se dočkali o čtyři minutky později. Rychlý brejk vyšperkoval chytrou přihrávkou za obranu na Sterlinga Suárez a mladičký křídelník zakončil se zkušeností o mnoho let staršího borce - 1:0. Zároveň se stal druhým nejmladším střelcem Liverpoolu po legendárním Michaelu Owenovi.

Uruguayský útočník se zanedlouho snažil zvýšit skóre sám, nicméně jeho pumelice ze střední vzdálenosti prosvištěla vedle branky. V samém závěru poločasu ještě pokoušel štěstěnu Glen Johnson - jeho střela sice měla potřebnou razanci i výšku, ale mířila přesně do míst, kde stál McCarthy, jenž tak další míč za svá záda nepustil.

Ve třiapadesáté minutě už to mohlo být klidně 2:1. Nejprve Suárez zamotal hlavy obráncům a jen včasný a dobrý zákrok McCarthyho zabránil brance a za pár vteřin už na druhé straně pelášil sám na bránu McCleary, jenže i on ztroskotal na brankáři - Brad Jones mu skvěle zmenšil úhel a jeho střelu vyrazil. Čisté konto mladý gólman ustrážil i proti nebezpečné střele McAnuffa. Jiskřilo střídavě na obou stranách, z úhlu v sedmašedesáté minutě pálil Gerrard - opět však vítězně vyšel brankář.

Na konci už Liverpool víceméně kontroloval hru, nikam se příliš nepouštěl a držel si soupeře na distanc od branky. Výjimkou byla střela Shoreyho, kterou ale Jones ztlumil pro sebe a pečetil tak hubené, ale důležité vítězství 1:0.

Autor: Marek Ustohal