2 : 2
(0:1)
Anfield, Liverpool

Chelsea ztratila výhru s Liverpoolem po vypršení nastaveného času

Strhující závěr už tak atraktivního utkání nabídla konfrontace Liverpoolu a Chelsea. Blues měli tři důležité body pevně v rukou až do sedmé minuty (z původně šesti nastavených) přes rámec základní hrací doby, kdy jí vítězství sebral Luis Suárez. Teď se tak jejich šance na boj o Ligu mistrů o chlup snížila - stále však má při utkání k dobru bodově nejlepší výchozí pozici z tria londýnských celků.

Velkou křivdu budou po dnešku cítit na Stamford Bridge. Obzvláště po první půli, kterou na poměry duelů s Liverpoolem zvládli svěřenci Rafaela Beníteze bravurně. Přestože se nedá říci, že by soupeře přehrávali, drželi otěže utkání pevně v rukou, hráli rychleji, důrazněji a všude byli o krok dříve. Naopak Reds onen jeden krok chyběl většinou i při ofenzivních kombinacích - počet nepřesností v rozehrávce byl enormní.

Než Chelsea zaslouženě otevřela skóre, dočkali se fanoušci několika zajímavých situací. Sám před Čechem nezvládl situaci Johnson, po fantastické akci Hazarda střílel do Reiny Oscar, stejně si vedl po asistenci stejného hráče Ramires. Síť se vlnila po rohovém kopu, kdy Matův nadýchaný balonek dolétl na hlavu Oscara, jenž i přes svoji (ne)výšku v souboji hbitostí překonal Carraghera a překonal Reinu - 0:1.

Španělský brankář neoplýval jistotou ani nadále, Luizovu ránu si málem srazil do brány, nakonec však nadvakrát neposednou mičudu lapil. Liverpoolu se nedařilo překonat konsolidovanou defenzivu Chelsea, které ze stoperu vládl jistý Ivanović. Až v závěru prvního dějství dvakrát zahrozil Luis Suárez, Čech ke štěstí Blues vždy dobře zasáhl.

Do druhé půle poslal Brendan Rodgers Daniela Sturridge a na hře Reds se to podepsalo, z kabin s podporou někdejšího hráče Chelsea přišel úplně jiný tým. Už minutu po přestávce se sám Sturridge postaral o velký vzruch, když jeho střela těsně minula cíl. O pět minut později však zamířil přesně a srovnal stav: Downing sklepl Suárezovi, Uruguayec pohádkovým obloučkem našel volného Sturridge, jenž do prázdné branky míč bez potíží uklidil - 1:1.

Jenže ani tato naděje Reds na bodový zisk neměla dlouhého trvání a velkou troškou do mlýna k tomu přispěl opět Luis Suárez. Matův roh zasáhl rukou a sudí Kevin Friend musel ukázat na putník. Míče se chopil Eden Hazard, poslal Reinu na druhou stranu a střelou po zemi k tyči vrátil Chelsea zasloužené vedení - 1:2.

Liverpool tato branka v žádném případě nepoložila, naopak. Domácí měli více ze hry a mírně přehrávali Chelsea po celý zbytek zápasu. Defenziva evropských šampionů však držela pevně a až na výjimky, kdy ji z míry vyvedly střely Shelveyho, Suáreze, či kousnutí posledně jmenovaného do paže Ivanoviće, toho Reds příliš nepředvedli.

Ještě pět minut před koncem měl vyrovnání na kopačce střídající Shelvey, ale ve stoprocentní šanci podivuhodně selhal. Až v samotném závěru Luis Suárez společně se sudím Friendem zlomili příznivcům Chelsea srdce. Na konci sedmé z původně šesti nastavených minut odcentroval Sturridge na hlavu svého kolegy a ten z bezprostřední blízkosti překonal Čecha - 2:2.

Autor: Marek Ustohal