3 : 0
(1:0)
Anfield, Liverpool

Gerrardův večer. Jubilant v derby hattrickem zničil Everton

Tak prokletí Anfield Road prolomeno nebylo. Everton opět na půdě svého městského rivala nezvítězil a tentokrát šlo o poměrně jasnou záležitost. Ani šance Toffees na poskočení v tabulce před Reds tedy využita nebyla, naopak, Liverpool FC stáhl náskok utíkajících kandidátů na Ligu mistrů. Těžko však tvrdit, že by Gerrardovo hattrickové představení hrdému klubu v boji o vysněnou soutěž nějak pomohlo...

První poločas se až na jednu neškodnou střelu Everton prakticky nedostal do šance a úřadoval ten slavnější z dvou liverpoolských klubů. V sedmé minutě po Suárezově pasu Gerrard proklouzl do velké příležitosti, kterou Howard vyrazil jen k Hendersonovi - jeho dorážku ovšem výtečně zblokoval Rodwell. Záblesk či jiskřičku u Toffees mohla představovat akce o dvě minuty později, kdy Pienaar dostal ve vápně spoustu prostoru, poté i přihrávku od skvěle proniknuvšího Bainese, jenže z voleje napálil balon vysoko nad.

Poté už opět "hovořili" Reds. Krátce po pokusu Pienaara prodloužil Carroll výborně přes Jagielku Reinův výkop na Suáreze a kontroverzní útočník jej z první napálil na bránu - Howard byl však připraven s pohotovým zákrokem. Přece však americký brankář v úvodním dějství kapituloval. Kellyho střelu ještě vyrazil, jenže následně míč doputoval až na hranici šestnáctky k Gerradovi a kapitán Liverpoolu dostal technickou ranou pulsující Anfield Road do hotové extáze - 1:0. Aktivní Kelly se ocitl před odchodem do kabin v šanci ještě jednou, ale bránu těsně minul.

Prvních pět minut druhé půle byli hosté aktivnější, ne však nebezpečnější. Právě na konci tohoto krátkého období Suárez skvěle obešel na okraji vápna u brankové čáry oba stopery, předal pod sebe Gerrardovi a ten dělovkou pod břevno rozjásal obecenstvo podruhé v utkání - 2:0. Blues předvedli krásnou kombinaci ve čtyřiašedesáté minutě, ale přerušil ji zřejmě nesprávně odmávaný offside Fellainimu - i přesto ovšem na jejím konci mířil střídající Jelavić mimo tři tyče.

Jak asi vypadá střelecká krize, ukázal po sedmdesáti minutách Luis Suárez. Od Carrolla dostal pěknou příhrávku do vápna, ale následně zvolil nedůraznou střelu šajtlí a ještě k tomu mimo branku. Předvedl se až v samotném závěru zápasu. Everton přes veškerou snahu nedokázal ani snížit, navíc se po rychlém brejku slavilo na Anfieldu znovu. Gerrard vyvezl míč k pokutovému území, nahrál Suárezovi, který hbitě zasekl, vrátil kapitánovi a "Stevie G" do poloodkryté branky dovršil hattrick - jako první v derby od Iana Rushe - 3:0.

Autor: Marek Ustohal