20.11.2011 17:00 CET
1 : 2
(0:1)

Chelsea nezvládla ani duel s Liverpoolem

Vypadalo, že dnešní šlágr kola nebude mít vítěze, ale pak Stamford Bridge šest minut před koncem utkání rozesmutněl Glen Johnson, který zařídil tři body pro Liverpool. Chelsea se tak dostává do velice svízelné situace, André Villas-Boas nedokázal po Manchesteru United a Arsenalu bodovat ani proti Reds.

Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním hru ovládal Liverpool, domácím se naopak vůbec nedařilo. Nepřesnosti v rozehrávce a mezery v obraně dávaly hostům naději, jenže ani Reds nebyli zpočátku příliš nebezpeční.

Navíc příliš nechybělo a ve 22. minutě je mohl dokonale zaskočit Drogba. Po jeho střele z trestného kopu nejeden fanoušek slavil gól, jenže vzápětí se ukázalo, že domácí útočník parádní ranou rozvlnil jen boční síť. Chybělo pár decimetrů.

Ve 33. minutě vymyslel obrovskou hrubku John Obi Mikel, kterému nakrátko přihrál Čech. Nigerijec pod tlakem kapituloval, o míč ho obral Adam, přihrál Bellamymu, ten si narazil se Suárezem a ještě výtečně našel Maxiho Rodrigueze, pro kterého již bylo snadné zakončovat. Liverpool byl ve vedení.

Během přestávky měl André Villas-Boas svým svěřencům určitě co říci. Navíc okamžitě stáhl Mikela a do ringu vyslal Daniela Sturridgeho. Do druhého dějství vlétli borci v modrém jako vyměnění, obraz hry se zcela změnil. Chelsea útočila a Liverpool hrál hodně zezadu.

Tah se Sturridgem se vyplatil, protože už po deseti minutách na hřišti se tento anglický štírek zapsal do střelecké listiny. Malouda poslal před skvělý přízemní centr a Sturridge překonal bezmocného Reinu. V tu chvíli byli domácí na konci a už po dvou minutách mohli skóre zcela otočit. Jenže Luizovi hlavičku po standardní situace výborně vytáhl Reina.

Hra se poté trochu zklidnila, Chelsea nicméně nadále prahla po další brance, což se o Liverpoolu příliš říci nedalo. V 70. minutě to zkoušel akrobaticky Florent Malouda a je pravdou, že jeho zakončení příliš nechybělo, aby bylo úspěšné. Malouda byl v dobré příležitosti ještě jednou o pár minut později, ale volej mu vůbec nevyšel.

Jenže co se nestalo, závěr Chelsea absolutně nevyšel. Nejprve po výpadku obrany zahrozil Kuyt, který naštěstí pro domácí ve slibné pozici netrefil branku, ale v 88. minutě už trest přišel. Na pravé straně nechal Ashley Cole úplně volného Glena Johnsona, jehož našel výstavním pasem Adam, a bývalý obránce Blues se pak zachoval jako ostřílený křídelník, prošel až do vápna a přesnou ranou rozjásal fanoušky v červeném.

Na tuto branku už Chelsea, s Torresem a Meirelesem na hřišti, zareagovat nedokázala a připisuje si další porážku. André Villas-Boas má o čem přemýšlet. Kenny Dalglish naopak může být spokojen, i dnes potvrdil, že na Chelsea to jako manažer umí. Během své kariéry s ní prohrál jen jedinkrát.

Autor: Ondřej Holzman