2 : 0
(1:0)
Anfield, Liverpool

Liverpool FC - Tottenham Hotspur 2:0

Po třech zpackaných utkáních si Liverpool konečně spravil chuť. Díky dvěma brankám Dirka Kuyta na začátku a na konci střetnutí porazil Tottenham 2:0 a přiblížil se Spurs v tabulce na rozdíl jednoho bodu. V klidu tak může pokračovat v Premier League s domněnkou, že je čtvrté místo zaručující kvalifikaci Ligy mistrů hodně nablízku.

Reds zkrátka nový rok vůbec nevyšel. Z FA cupu ho vyřadil na Anfieldu druholigový Reading, v posledním ligovém kole ve Stoke ztratil tři body kvůli brance v poslední minutě utkání. Až čtvrtý novoroční zápas v pořadí mu prakticky vyšel od začátku do konce. I když je pravda, že Spurs svým špatným výkonem celkovému dojmu z výhry domácích 2:0 hodně přispěli.

Nic jiného než potěšit své fandy od onoho vyřazení z FA cupu si snad Benítezovi hoši nepřáli. A začali velmi dobře. Už v šesté minutě spolu skvěle zaspolupracovali Kuyt s Aquilanim a prvně jmenovaný zakončil akci přesnou ránou k tyči. Kuyt ještě zahrozil v první půli v nastaveném čase, jeho hlavičku vytěsnil na brankové čáře obránce Bale, ani následná dorážka Škrťěla do branky nezamířila.

V postatě ani nemusela. Malátný Tottenham se na nějaké vyrovnání vůbec nezmohl. Těsně po půli ohrozil Reinu pokus Modriče, po chybě Kyrgiakose mohl skórovat Defoe a z dálky ještě nebezpečně vypálil Jenas, to bylo ovšem ze strany hostů vše. Alespoň mu to vylepšilo celkový obrázek hry, jelikož první půle snad ani nemohla být odehrána bídněji.

Liverpool si totiž v klidu dál útočil, byť dlouho ne s gólovým účtem. Nejblíže k němu měl asi Carragher, jehož hlavička z 52. minuty skončila na břevně. Nakonec uzavřel konečné skóre zápasu znovu nizozemský střelec Kuyt. Střídající Ngog vybojoval v souboji s Bassongem pokutový kop, jenž s přehledem proměnil ostřílený útočník Reds.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com