Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2010

09.09.2009 20:45 CET
0 : 2
(0:1)

Severní Irsko - Slovensko 0:2

Slovensko pokračuje ve výborných kvalifikačních výkonech a ze zrádného Severního Irska si přivezlo důležitou výhru 2:0. O vedení se po patnácti minutách hry postaral Šesták a ve druhé půli zvýšil na konečných 2:0 Hološko.

Kouč slovenské reprezentace, Vladimír Weiss vsadil na mládí a do základní sestavy nastoupili také Vladimír Weiss mladší a Miroslav Stoch. V záloze dostal šanci defenzivní záložník Spartaku Trnava, Kamil Kopúnek. Slovensko bylo jasně aktivnějším týmem už od začátku utkání a díky dobré kombinaci ohrožovalo soupeřovu bránu.

Už po čtvrt hodině hry se hosté zaslouženě ujali vedení, když Weiss ml. svojí typickou akcí vyškolil hned tři domácí obránce a po jeho centru neměl Šesták se zakončením do odkryté brány problémy. Ve 26. minutě hry fauloval Škrtel, Severní Irsko ale z volného kopu nic nevytěžilo.

Ke střele se o pár minut později dostal Healey, mířil ale mimo bránu. Domácím se první poločas nevydařil, nakopávané míče do šestnáctky bez problémů posbírali Škrtel a Ďurica, proto Slovensko v Severním Irsku po poločase vedlo 1:0.

Po přestávce se do hry začali dostávat i domácí a blízko gólu byli po chybě obránce Škrtela, Mucha však zasáhl. Severní Irsko dál pokračovalo v útoku, do gólové šance se však propracovat nedokázalo. V 66. minutě přišel trest, Hughes chyboval a Hološko přesnou střelou zvýšil na 2:0.

Deset minut před koncem zápasu se do šance dostal Weiss ml., jeho následná střela však mířila vysoko nad bránu. Slovensko hrálo v klidu a v nastavení mělo ještě šanci zvýšit vedení, střela Sapary ovšem skončila pouze na tyči. Slovensko vyhrálo v Severním Irsku 2:0 a má mistrovství světa na dosah.

Autor: Vít Sedlák / bbc.co.uk