0 : 2 (0:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 25.70 - 10.70 - 1.11

Finsko dvěma brankami zdolalo Lichtenštejnsko a zůstává druhé

Finové pokračují ve skvělé kvalifikační jízdě a po povinné výhře v Lichtenštejnsku drží druhou pozic. Na třetí Arménii, která překvapivě zvítězila v Řecku, mají tříbodový náskok. Lichtenštejnci naopak zůstávají poslední bez bodu.

Za Finsko jako první zahrozil ve druhé minutě Sparv, jehož pokus chytil brankář Lichtenštejnska Hobi. Ten si poradil i se střelou Arajuuriho o dvě minuty později. V jedenácté minutě zahrozili i domácí, kdy gólman Suomi musel dávat pozor Wieserovi a následně Salanovićovi. Nadále to sice byli hosté, kdo diktoval tempo hry, ale ani Lichtenštejnci nebyli bez šancí. Ve 23. minutě to například opět zkoušel Salanović.

Hodně vidět byl opět finský Pukki, jenž minutu po Salanovićově pokusu o fous minul Hobiho svatyni. Podobně si za další čtyři minuty počínal Pukkiho spoluhráč Källman. Ve 37. minutě už se hosté dočkali úvodní branky. Lod vybojoval míč na protihráči a naservíroval jej před bránu zcela volnému Pukkimu, jenž neměl problém uklidit balón do opuštěné klece. Suomi se do konce první půle snažili ještě o jeden zásah, Hobi ale již do přestávky žádný míč ze sítě nelovil.

Lichtenštejnsko po změně stran naznačilo, že se ještě chce porvat o výsledek, když Hrádeckého postupně ohrozili Wolfinger a hned dvakrát Salanović. V 57. minutě ale Finové jasně řekli, že si zápas nechtějí komplikovat. Lappalainen táhl akci po levé straně, přešel přes dva protihráče a podobně jako Lod v prvním poločase přihrál do malého vápna, kde míč dopravil do brány Källman - 0:2.

Domácí chtěli prolomit střelckou smůlu, neboť v právě probíhající kvalifikaci se ještě neradovali z gólu. Na Hrádeckého ovšem vysílali především propagační pokusy. Takové byly i projektily Polverina z 69. a Schüllera ze 76. minuty. Hosté se výsledek víceméně kontrolovali. O druhou branku usiloval Källman, ale žádnou ze svých dalších šancí již neproměnil. I tak se Finsko po závěrečném hvizdu radovalo z výhry.
21.08. Malen může debutovat za Nizozemsko
Útočník PSV Eindhoven Donyell Malen by se mohl dočkat premiérové pozvánky do nizozemské reprezentace. Trenér Ronald Koeman vybral dvacetiletého forvarda do předběžné nominace pro kvalifikační zápasy s Německem a Estonskem. (onefootball.com)
19.08. Norwood už nebude reprezentovat
Severnímu Irsku už nebude k dispozici Oliver Norwood. Stále teprve 28letý záložník Sheffieldu United se rozhodl ukončit reprezentační kariéru, aby se mohl koncentrovat na působení v klubu. (bbc.com)
25.07. Hadžibegić bude trénovat Černou Horu
Reprezentaci Černé Hory bude trénovat Bosňan Faruk Hadžibegić, který nahradí Srba Ljubišu Tumbakoviče. Ten byl v červnu před zápasem kvalifikace Eura s českým týmem odvolán kvůli tomu, že odmítl být na lavičce při předchozím utkání s Kosovem, jehož samostatnost Srbsko neuznává. (ČTK)
19.07. Bulhaři budou mít proti Česku uzavřenou část stadionu
Bulhaři budou mít při podzimních kvalifikačních zápasech o postup na mistrovství Evropy 2020 proti Anglii a České republice uzavřenou část stadionu. Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Bulharsko kvůli rasistickému chování fanoušků v posledních dvou duelech proti Česku a Kosovu. Bulhaři přivítají Anglii 14. října a 17. listopadu uzavřou kvalifikační skupinu soubojem s Čechy. Bulharsko si z dosavadních čtyř utkání připsalo dva body a v pětičlenné skupině mu náleží předposlední pozice. Stejný trest jako Bulhaři dostali i Rumuni na zápasy týmu do 21 let. Důvodem je rasistické chování rumunských fanoušků na nedávném mistrovství Evropy této věkové kategorie. Za použití pyrotechniky udělila UEFA pokuty Rumunsku, Řecku a Ukrajině. (ČTK)
20.06. Běloruskou reprezentaci přebírá Marchel
Vedení běloruského svazu našlo nového trenéra pro svůj národní tým a kormidla se ujme dosavadní kouč jednadvacítky Michajl Marchel. Bělorusku nevyšel start kvalifikace o postup na ME 2020, ze čtyř zápasů nevytěžilo ani bod a na špatné výsledky zareagoval rezignací Igor Krjušenko. (sport-express.ru)
19.06. Estonsko hledá nového trenéra
Bez trenéra je v tuto chvíli reprezentace Estonska. Na svou funkci rezignoval Martin Reim, reagoval tak na nedávný debakl 0:8 v Německu. (vi.nl)
15.06. Gončarenko odmítl běloruskou reprezentaci
Trenér CSKA Moskva Viktor Gončarenko odmítl nabídku stát se koučem reprezentace Běloruska. Ta je bez kormidelníka od tohoto týdne, kdy po mizerném startu do kvalifikace o ME 2020 rezignoval Igor Krjušenko. (sport-express.ru)
13.06. Srbové odvolali trenéra Krstajiće
Mladen Krstajić byl odvolán z funkce trenéra národního týmu Srbska. Někdejší obránce doplatil na debakl 0:5 z Ukrajiny, svou pozici následně neuhájil ani triumfem nad Litvou. (sport-express.ru)
13.06. Krjušenko už není trenérem Běloruska
Igor Krjušenko rezignoval na funkci trenéra reprezentace Běloruska. Tomu se nepovedl vstup do kvalifikace o postup na ME 2020, ze čtyřech zápasů nevytěžilo ani jeden bod a dalo pouze jeden gól. (sport-express.ru)
12.06. Němci dali vzpomenout na demolici Brazílie
Německo včera smetlo Estonsko 8:0 a poprvé po pěti letech dalo nějakému soupeři za první poločas pět branek. Němcům se to naposledy povedlo v roce 2014, jednalo se o památné semifinále MS proti Brazílii. (sport-express.ru)