Češi díky Schickovi otočili utkání s Bulharskem

Česká republika si po posledním nepovedeném utkání v Anglii spravila chuť a před vlastními fanoušky na Letné porazila Bulharsko. Skvělým výkonem se prezentovalo hned několik českých hráčů, ale dvěma góly o obratu rozhodl především Patrik Schick.  
07.06. | Komentáře a souhrny | 881 komentářů
 

Češi hrají velmi dynamicky, jsou lehkým favoritem, řekl Balakov

Nový trenér Bulharska Krasimir Balakov je před svou premiérou v pátečním zápase evropské kvalifikace na půdě českého týmu lehce nervózní. Soupeř podle něj hraje velmi dynamicky, má kvalitu ve středu pole i nebezpečná křídla a je lehkým favoritem. Bývalý ofenzivní záložník očekává taktickou bitvu, kterou může rozhodnout i štěstí.  
06.06. | Aktuality | žádný komentář
 

Reprezentanti chtějí proti Bulharům odčinit březnový debakl z Anglie

Čeští reprezentanti v pátek v druhém z osmi utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy přivítají v Praze na Letné Bulharsko. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého po březnovém historicky nejvyšším debaklu 0:5 v Anglii potřebují zabrat a zvítězit, aby se v pětičlenné skupině A již po dvou zápasech nedostali pod velký tlak.  
06.06. | Previews | 881 komentářů
 

V bulharské nominaci je kapitán Popov i řada nováčků

Nový trenér bulharské reprezentace Krasimir Balakov povolal na červnové zápasy kvalifikace Eura s Českou republikou a Kosovem 27 hráčů. V nominaci je hned devět hráčů bez reprezentačního startu, po dlouhé době se vracejí Georgi Sarmov, naturalizovaný Brazilec Marcelinho a Georgi Iliev. Nechybí kapitán a největší hvězda Ivelin Popov z Rostova.  
16.05. | Aktuality | 14 komentářů
 

Bulharsko má nového trenéra, vsadilo na Balakova

Krasimir Balakov si poprvé vyzkouší angažmá u reprezentace. Bývalý záložník se stal novým trenérem Bulharska, na jehož lavičce nahradil Petara Hubčeva. Obě strany se dohodly na spolupráci s platností do roku 2021...  
14.05. | Aktuality | 13 komentářů
 

Češi vyzvou v kvalifikaci ME Anglii, Bulharsko, Černou Horu a Kosovo

Čeští reprezentanti se v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2020 utkají v pětičlenné skupině A s Anglií, semifinalistou posledního mistrovství světa a světovým šampionem z roku 1966. Dalšími soupeři jsou Bulharsko, Černá Hora a Kosovo. Rozhodl o tom dnešní los v Dublinu.  
02.12.2018 | Aktuality | 532 komentářů
19.07. Bulhaři budou mít proti Česku uzavřenou část stadionu
Bulhaři budou mít při podzimních kvalifikačních zápasech o postup na mistrovství Evropy 2020 proti Anglii a České republice uzavřenou část stadionu. Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Bulharsko kvůli rasistickému chování fanoušků v posledních dvou duelech proti Česku a Kosovu. Bulhaři přivítají Anglii 14. října a 17. listopadu uzavřou kvalifikační skupinu soubojem s Čechy. Bulharsko si z dosavadních čtyř utkání připsalo dva body a v pětičlenné skupině mu náleží předposlední pozice. Stejný trest jako Bulhaři dostali i Rumuni na zápasy týmu do 21 let. Důvodem je rasistické chování rumunských fanoušků na nedávném mistrovství Evropy této věkové kategorie. Za použití pyrotechniky udělila UEFA pokuty Rumunsku, Řecku a Ukrajině. (ČTK)
07.06. Česko zaslouženě porazilo Bulharsko
Výsledek kvalifikačního utkání o postup na ME 2020: Česko - Bulharsko 2:1 (20. a 50. Schick - 3. Isa).
07.06. Češi hrají s Bulhary zatím nerozhodně
Poločasový výsledek kvalifikačního utkání o postup na ME 2020: Česko - Bulharsko 1:1 (20. Schick - 3. Isa).
05.06. Z bulharské nominaci vypadli tři hráči
Z nominace bulharských fotbalistů před pátečním zápasem kvalifikace mistrovství Evropy s českým týmem v Praze na Letné vypadli kvůli zranění tři hráči. Nový trenér Krasimir Balakov se bude muset obejít bez záložníka Marcelinha a obránců Nikolaje Bodurova s Ivanem Turicovem. Dodatečně povoláni byli ofenzivní nováček Cvetelin Čunčukov a zadák Ivan Bandalovski. (ČTK)
03.06. Balakov chce nacvičit i 3-5-2
Nový trenér bulharské reprezentace Krassimir Balakov má za sebou první nominaci a před sebou i střetnutí s českou reprezentací. Při debatě s fanoušky na sociálních sítích přitom odhalil i některá tajemství - například, že formace 4-1-4-1 a 3-5-2 budou jeho preferovanými, a že národní tým nyní zaměstnává i datového analytika se zaměřením na soupeře. (sportal.bg)
23.05. Turitsov Čechy neprověří
Reprezentační obránce Ivan Turitsov se na reprezentační sraz Bulharska nakonec kvůli poraněnému pravému kolenu nedostaví. Zadák CSKA Sofie bude mimo hru zhruba měsíc, takže neprověří ani český ani kosovský výběr. (football24.bg)
14.05. Bulharskou reprezentaci přebírá Balăkov
Petar Hubčev skončil ve funkci trenéra bulharské reprezentace a tamní svaz rychle našel náhradu - týmu se ujme někdejší záložník Krasimir Balăkov, se svazem uzavřel dvouletý kontrakt. (sport-express.ru)
02.12.2018 Česko čeká v boji o Euro 2020 Anglie
Česká reprezentace narazí v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2020 na Anglii a může se tak těšit na ostrý soutěžní zápas ve slavném Wembley. Dalšími soupeři ve skupině budou Bulharsko, Černá Hora a Kosovo. Na turnaj, který se bude hrát po celé Evropě postoupí z každé skupiny první dva celky.
Další expres zprávy
Poslední zápas
10.06.Bulharsko - Kosovo2:3
Další zápas
07.09.
18:00
Anglie - Bulharskoinfo
Tabulka - skupina A
 TýmZB
1.Anglie26
2.Česko36
3.Kosovo35
4.Bulharsko42
5.Černá Hora42