Nominace Chorvatska na kvalifikaci

Nominace Chorvatska na kvalifikační zápasy o postup na ME 2020 proti Walesu:
21.05. | Aktuality | žádný komentář

UEFA vynášela tresty, stopku dostali Müller, Wöber a Lovren

Chorvatský fotbalista Dejan Lovren byl potrestán disciplinární komisí UEFA zákazem startu v jednom reprezentačním utkání. Důvodem je jeho komentář na sociálních sítích vůči národnímu týmu Španělska po listopadovém vzájemném utkání, které Chorvatsko vyhrálo 3:2. Přijde tak o zápas kvalifikace o mistrovství Evropy s Ázerbájdžánem.
11.01. | Aktuality | 42 komentářů
22.03. Dalić: Dokázali jsme to hlavní a vyhráli
Namále mělo včera večer Chorvatsko. Vice-mistři světa doma hostili Ázerbájdžán a hodně se nadřeli na těsnou výhru 2:1, v průběhu první půle dokonce museli dohánět jednobrankové manko. "Dokázali jsme to hlavní a vyhráli, kvalifikaci jsme tak zahájili úspěšně. Teď se musíme připravit na zápas s Maďarskem. V prvním poločase měl soupeř obrovskou motivaci a my byli příliš pomalí. Po přestávce už to z naší strany bylo mnohem aktivnější, vytvořili jsme si šance a dosáhli našeho cíle," hodnotil duel trenér Zlatko Dalić, který do sestavy zařadil několik mladých hráčů. (sport-express.ru)
11.01. Lovren dostal trest na jeden zápas
Chorvatský fotbalista Dejan Lovren byl potrestán disciplinární komisí UEFA zákazem startu v jednom reprezentačním utkání. Důvodem je jeho komentář na sociálních sítích vůči národnímu týmu Španělska po listopadovém vzájemném utkání, které Chorvatsko vyhrálo 3:2. Přijde tak o zápas kvalifikace o mistrovství Evropy s Ázerbájdžánem. Lovren po zápase dal na instagram video, ve kterém se chlubil tím, že udeřil loktem španělského kapitána Sergia Ramose, a také urážel španělský tým. Po utkání také řekl novinářům, že Španělé se na hřišti chovali hrubě a neumí prohrávat. Podle UEFA tím porušil disciplinární řád, podle něhož je trestán každý, jehož "chování je urážlivé a porušující základní pravidla slušného chování". (ČTK)