Rusko   -   Švédsko

0 : 0 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.38 - 3.12 - 3.31

Rusko - Švédsko 0:0

V Rusku jsme nakonec branku neviděli ani jednu a Švédsko si odváží jeden bod za remízu. K vidění toho moc nebylo a v podstatě jedinou větší šanci Ruska deset minut před koncem likvidoval brankář Robin Olsen.

Rusové zvládli první utkání Ligy národů a ještě si jako bonus poradili s Českou republikou, na čemž chtěli stavět také proti Švédsku. Od prvních minut k tomu využili schopností Dzjuby, Golovina nebo Čeryševa. Hosté kontrovali ofenzivními hráči Bergem, Forsbergem nebo Svenssonem.

První minuty zaváněly nudou a k viděni bylo až příliš velké množství nepřesností na obou stranách hřiště. Švédský brankář Robin Olsen nemusel zasahovat poměrně dlouho a když už mu nebezpečí hrozilo, zasáhli jeho obránci Augustinsson s kapitánem Granqvistem. Právě na něj mířil o chvíli později míč z rohového kopu od Forsberga, jenže hostující obránce jej nezasáhl.

Prvních třicet minut neukázalo moc dobrý fotbal, ale s úderem půlhodiny odehraného času se málem Rusové dočkali. Z levé strany z pokutového území pálil Denis Čeryšev, který ale z úhlu mířil jen do boční sítě. V dresu hostí se o střelu pokusil Emil Forsberg, jehož rána byla zablokována. Následně pálil ještě Marcus Berg, který ale mířil jen do míst, kam seběhl brankář Guilherme.

Z velké dálky se do míče opřel Denis Čeryšev, který ale první půli završil jen střelou mimo. Stejný hráč pálil také po změně stran a brankář Robin Olsen musel předvést dobrý zákrok, aby jeho ránu zachytil. Na opačné straně se o to samé pokoušel Emil Forsberg, jenže akci hostujícího esa zastavili ruští obránci. Aktivnější Švédi měli velké problémy zejména s finální fází své hry.

Konstantin Rauš už se chystal zakončovat z hranice pokutového území, ale v tom nejdůležitějším momentu podklouzl. Ofenzivní hračička Emil Forsberg hledal přihrávkou nabíhajícího Kiese Thelina, jemuž ale chybělo pár kroků. Patnáct minut před koncem se do míče opřel Denis Čeryšev a do jeho rány skočil kapitán Granqvist. Deset minut před koncem zlikvidoval šanci Kuzjajeva brankář Robin Olsen.
Autor: Ondřej Pražák / goal.com, onlajny.com