Liga národů UEFA - Liga národů 2022/2023 - zprávy

Další články

Carvajal rozhodl finále Ligy národů. Na penaltu jsem chtěl, přiznal

Španělští reprezentanti si ve finále Ligy národů proti Chorvatsku částečně vynahradili zklamání z osmifinále mistrovství světa, ve kterém nezvládli penaltový rozstřel s Marokem. V nedělním duelu v Rotterdamu byl výběr "La Roja" v pokutových kopech úspěšný a po 11 letech získal cennou trofej. A to nejen zásluhou brankáře Unaie Simóna, ale i díky svátečnímu střelci Danimu Carvajalovi...

Španělsko ovládlo Ligu národů. Penaltovou loterii vyhrál Carvajal

Finálový duel Ligy národů se protáhl až do noci, protože o vítězi nerozhodla klasická devadesátiminutovka, ani následné prodloužení. Rozuzlení přinesly až pokutové kopy a v nich byli šťastnější Španělé. Ti děkují především Simónovi s Carvajalem.

O bronz z Ligy národů si zahrají Nizozemsko a Itálie

Od tří hodin se v Enschede uskuteční zápas o třetí místo mezi Nizozemskem a Itálií. Pro oba celky je to samozřejmě zklamání, protože postup do finále byl blízko. Utkání nemá favorita, byť Oranjes přeci jenom nastoupí v domácím prostředí.

Zkompletuje Chorvatsko svou sbírku a získá i zlato? Proti budou Španělé

Kvalifikace na evropský šampionát má jednodenní pauzu a prostor dnes dostane vyvrcholení Ligy národů. Finálový turnaj se koná v Nizozemsku a závěrečný duel bude k vidění v Rotterdamu, proti sobě se postaví Chorvatsko a Španělsko.

Talenti přicházejí ve vlnách a nám chybí skvělí útočníci, míní Mancini

Italská reprezentace se kvalifikovala na finálový turnaj Ligy národů a v Nizozemsku bude hrát jen o třetí místo. Tým trenéra Roberta Manciniho nezvládl své semifinále proti Španělsku a prohrál 1:2.

Nesmíme si tu šanci nechat utéct, řekl Španěl Rodri před finále Ligy národů

Záložník Rodri v sobotu zařídil Manchesteru City gólem premiérový triumf v Lize mistrů, o pět dní později v semifinále Ligy národů pomohl Španělsku k výhře 2:1 nad Itálií, když v 88. minutě jeho střelu dorazil střídající Joselu.

Joselu v závěru poslal Španělsko přes Itálii do finále Ligy národů

Španělsko se o titul v Lize národů utká s Chorvatskem. Semifinálový mač s Itálií byl vlastně docela vyrovnaný, vše spělo po devadesáti minutách k remíze poté, co se na střeleckou listinu uvedli Yeremy Pino na straně Španělska a Ciro Immobile na straně Itálie. A dlouho se pak na další přesný zásah čekalo, přičemž ten klíčový zařídil jenom krátce po svém střídání Joselu.

Chorvatsko po úchvatné bitvě v Rotterdamu překvapivě postoupilo do finále Ligy národů

Finálový turnaj Ligy národů hraný v Nizozemsku hned na úvod přinesl velmi pikantní bitvu mezi domácí reprezentací a houževnatými Chorvaty, diváci na stadionu De Kuip v Rotterdamu se dočkali hned šesti branek a nesmírně dramatické zápletky. Na trefu Donyella Malena hosté odpověděli dvěma trefami po změně stran a prodloužení zajistil až v samém závěru střídající Noa Lang. Nicméně třicetiminutové prodloužení bylo jasně v režii Chorvatska.

Španělsko pod novým koučem potřebuje zlepšení. Dočká se finále po utkání s Itálií?

Druhým finalistou Ligy národů, jejíž ročník vyvrcholí za pár dní, se stane jeden z dvojice Španělsko - Itálie. Souboj dvou gigantů evropské kopané se odehraje na stadionu De Grolsch Veste v nizozemském Enschede, které se těší na hvězdy první světové kategorie.

Nizozemsko se teprve potřetí v historii utká s Chorvaty. V sázce je finále Ligy národů

Slavný stadion De Kuip v Rotterdamu se stane dějištěm pro střetnutí dvou hvězdných týmů. O místenku ve finále letošního ročníku Ligy národů si to tady rozdají domácí Nizozemci s návštěvou z Chorvatska. Bronzový účastník nedávného Eura bude chtít uspět i na nepřátelské půdě, byť domácí Oranjes mají pro strach uděláno.

UEFA odsouhlasila změny: Úpravy v LN i v evropských kvalifikacích

Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) odsouhlasila změnu formátu Ligy národů, ve které ke skupinám a Final Four přibude čtvrtfinálová fáze a baráž. Úpravy nastanou i v kvalifikacích na Euro a mistrovství světa, ve kterých stoupne počet skupin z 10 na 12 a sníží se počet zápasů. UEFA to po dnešním zasedání výkonného výboru ve švýcarském Nyonu uvedla v tiskové zprávě.

V semifinále Ligy národů se utkají Nizozemsko - Chorvatsko a Španělsko - Itálie

V semifinále Ligy národů se na červnovém závěrečném turnaji utkají domácí Nizozemsko s Chorvatskem a Španělsko s Itálií. O složení dvojic rozhodl dnešní los v sídle UEFA v Nyonu. Vítězové obou semifinálových zápasů se utkají o titul 18. června v Rotterdamu.

Modrič chce pokračovat v reprezentaci, o Euru se teprve rozhodne

Kapitán chorvatských fotbalistů Luka Modrič po vítězném duelu o třetí místo s Marokem (2:1) a zisku bronzové medaile potvrdil, že bude v národním týmu pokračovat i po mistrovství světa. Zatím ale neví, zda vydrží až do dalšího velkého turnaje, kterým bude evropský šampionát v roce 2024.

Fousek: Šilhavý po LN předložil analýzu. Manažerem zůstane Pešír

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý předložil výkonnému výboru Fotbalové asociace ČR analýzu vystoupení v Lize národů, v níž národní tým opustil elitní divizi A. Podle předsedy FAČR Petra Fouska byla objektivní a věcná a výbor ji vzal na vědomí. Tomáš Pešír bude u reprezentace vedle funkce technického vedoucího mužstva plnit úkoly manažera i v nadcházejícím kvalifikačním cyklu o mistrovství Evropy 2024.