Liga národů UEFA - Liga národů 2018/2019 - zprávy

Další články

Henderson je poprvé anglickým fotbalistou roku

Kapitán Liverpoolu Jordan Henderson vyhrál anketu o nejlepšího anglického hráče uplynulého roku. Svými hlasy o tom rozhodli fanoušci, kteří devětadvacetiletého záložníka ocenili za výkony při postupu na Euro i třetím místě v Lize národů.

Ronaldo vyhrál pošesté anketu Globe Soccer Awards

Cristiano Ronaldo byl pošesté vyhlášen nejlepším fotbalistou roku v anketě Globe Soccer Awards, kterou organizují evropská asociace fotbalových agentů a asociace evropských klubů. Čtyřiatřicetiletý útočník letos pomohl Juventusu k zisku titulu v italské lize a Portugalsku k triumfu v premiérovém ročníku Ligy národů.

Národní tým má potenciál vyhrát více trofejí, řekl Ronaldo

Po titulu mistrů Evropy z roku 2016 přidal útočník Cristiano Ronaldo s Portugalskem do sbírky další trofej. Ve finále Final Four Ligy národů na domácí půdě zdolali domácí borci Nizozemsko 1:0 a ovládli premiérový ročník soutěže. Podle čtyřiatřicetiletého kapitána můžou další úspěchy, vzhledem k potenciálu mužstva, přibývat.

Ronaldo mě žádal, ať jdu do Juventusu, prozradil de Ligt

Nizozemský obránce Matthijs de Ligt je na letošním přestupovém trhu velmi žádaným zbožím. Asi žádný evropský velkoklub by nepohrdl možností zařadit devatenáctiletého stopera Ajaxu na svou soupisku pro příští sezonu. A do přestupové hry se zapojují všechny zbraně!

Portugalsko porazilo Nizozemce a vyhrálo Ligu národů

Úřadující mistři Evropy Portugalci po výhře 1:0 nad Nizozemskem ve finále Ligy národů ovládli premiérový ročník soutěže. Po hodině hry rozhodl čtvrtým gólem v reprezentaci záložník Goncalo Guedes. Vedle 71 centimetrů vysoké trofeje získali Portugalci prémii 10,5 milionu eur (téměř 270 milionů korun).

Třetí v Lize národů je Anglie, ovládla penaltové drama

Bezgólový, zato pořádně napínavý. Tak by se dal nazvat duel o třetí místo v Lize národů mezi Anglií a Švýcarskem, ve kterém nerozhodla ani základní část, ani prodloužení. Hráči z Ostrovů si svůj úspěch vybojovali v penaltovém rozstřelu, v šesté sérii vstřelil vítězný gól Dier.

O bronz z Ligy národů se utkají Angličané a Švýcaři

O bronzovou náplast se v neděli odpoledne utká Anglie se Švýcarskem, přičemž mírnějším favoritem budou ostrované. Reprezentace Albionu rozhodně nebude chtít zopakovat neúspěšné snažení o třetí místo ze světového šampionátu v Rusku, kde tým podlehl Belgii.

Southgate: Nemám zájem o práci v Chelsea

Chelsea s největší pravděpodobností opustí manažer Maurizio Sarri a londýnský celek se proto musí poohlížet po náhradě. Gareth Southgate, jenž vede Anglii, však Blues nepřevezme...

Portugalsko se v prvním finále Ligy národů utká s Nizozemci

V portugalském Portu se v neděli večer uskuteční první finále nově utvořené Ligy národů do kterého se probojovali domácí Portugalci s Nizozemskem. Pro svěřence Fernanda Santose je to velká příležitost získat další mezinárodní trofej od triumfu na evropském šampionátu v roce 2016. Proti ale bude mladý tým Oranjes, v jehož sestavě nechybí ani čerství vítězové Ligy mistrů.

Portugalci doma zaútočí na triumf v Lize národů

Portugalci budou v neděli před vlastními fanoušky ve finále turnaje Final Four usilovat o vítězství v premiérovém ročníku Ligy národů. V Portu od 20:45 SELČ vyzvou Nizozemce. Ještě před tím se od 15 hodin odehraje souboj o třetí místo mezi poraženými semifinalisty Švýcarskem a Anglií.

Nizozemci proti Anglii otočili a v prodloužení si zajistili finále

Reprezentanti Portugalska už znají jméno svého soupeře ve finále Ligy národů. Bude jim Nizozemsko, které uspělo ve čtvrtečním semifinále proti Anglii. Skóre sice otevřel z penalty Rashford, po pauze ale Oranjes srovnali a v prodloužení si zajistili postup.

Ronaldo je fotbalový génius, řekl portugalský trenér Santos

Útočník Cristiano Ronaldo zařídil šestým hattrickem za národní tým a celkově třiapadesátým v kariéře výhru portugalských fotbalistů 3:1 nad Švýcarskem ve středečním semifinále Final Four Ligy národů. Trenér Fernando Santos ho označil za fotbalového génia.

Po zásahu videa místo Portugalců kopali penaltu Švýcaři

Sporný moment nastal ve středečním semifinále Final Four Ligy národů mezi Portugalskem a Švýcarskem. Rozhodčí Felix Brych nařídil v 53. minutě pro domácí pokutový kop, po zhlédnutí videa za zákrok na opačné straně však verdikt změnil a penaltu nařídil ve prospěch Švýcarů.

Ronaldův hattrick poslal Portugalsko do finále Ligy národů

Ještě pár minut před koncem to vypadalo, že se v semifinále Ligy národů bude mezi Portugalskem a Švýcarskem prodlužovat, pak se ale taktovky ujal kapitán Cristiano Ronaldo, který dvěma góly během tří minut završil hattrick a rozhodl o finálové účasti domácího výběru. Za zemi helvétského kříže srovnával z penalty Rodriguez.