1 : 0 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.30 - 3.38 - 3.21

Portugalsko porazilo Nizozemce a vyhrálo Ligu národů

Gonçalo Guedes (© valenciacf.com)

Úřadující mistři Evropy Portugalci po výhře 1:0 nad Nizozemskem ve finále Ligy národů ovládli premiérový ročník soutěže. Po hodině hry rozhodl čtvrtým gólem v reprezentaci záložník Goncalo Guedes. Vedle 71 centimetrů vysoké trofeje získali Portugalci prémii 10,5 milionu eur (téměř 270 milionů korun).

Domácí výběr zvítězil v základní skupině před Itálií a Polskem a do závěrečného souboje v Portu prošel po semifinálové výhře 3:1 nad Švýcarskem, kterou hattrickem zařídil Cristiano Ronaldo. Nizozemci porazili stejným poměrem po prodloužení Angličany a v základní skupině předčili Francii a Německo.

První vážnější šanci si ve 12. minutě vypracovali Portugalci: záložník Fernandes vypálil zpoza vápna do náruče připraveného gólmana Cillessena, který si připsal 50. start v dresu "Oranje". Po půlhodině hry zkusil Fernandes znovu štěstí, ale jeho střelu na vzdálenější tyč Cillessen vyrazil.

V 60. minutě přišel rozhodující okamžik. Bernardo Silva naběhl do vápna a přihrál zadovkou Guedesovi, který z hranice šestnáctky překonal Cillessena.

O pět minut později se na druhé straně po Van de Beekově centru dostal k hlavičce Depay, který však na brankáře Patrícia nevyzrál. V 80. minutě prověřil Cillessenovu pozornost z dálky opět Fernandes. Za tři minuty se neprosadil střídající Luuk de Jong, jehož pokus Patrício vyrazil na roh.