Švýcarsko   -   Anglie

0 : 0, 5:6 pen.(0:0, 0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 3.72 - 3.62 - 2.02

Třetí v Lize národů je Anglie, ovládla penaltové drama

Bezgólový, zato pořádně napínavý. Tak by se dal nazvat duel o třetí místo v Lize národů mezi Anglií a Švýcarskem, ve kterém nerozhodla ani základní část, ani prodloužení. Hráči z Ostrovů si svůj úspěch vybojovali v penaltovém rozstřelu, v šesté sérii vstřelil vítězný gól Dier.

O úvodní větší vzrušení v zápase se již ve třetí minutě postaral Harry Kane. Jeho trochu nečekaný oblouček zaskočil Sommera, který balón vyškrábl jen na břevno. Na druhé straně se musel protáhnout i Pickford, jenže zbytečně, jelikož přihrávající Seferović přebíral míč v ofsajdu

Po čtvrthodině se do veliké šance dostal i Sterling, když k němu propadl míč ze skrumáže na velkém vápně. Anglický křídelník si však neporadil a brankáře levačkou neprostřelil. Ostrované byli i nadále mírně lepším celkem, na centr Alexandera-Arnolda si naskočil Alli, jenže osamocen hlavičkoval těsně vedle Sommerovy svatyně.

Stejně jako v úvodu prvního poločasu, i krátce po startu toho druhého zazvonila konstrukce brány. Schär nešťastně odvracel centr od levé postranní čáry a pořádně vylekal své spoluhráče i jejich fanoušky. Po dlouhé době o sobě dali vědět i fotbalisté helvétského kříže, Xhakova rána z hranice vápna dala Pickfordovi pořádně zabrat.

Zhruba pět minut před koncem základní hrací doby rozvlnili hráči Albionu síť v Sommerově brance. Po centru z levé strany hlavičkoval Alli do břevna, následně Wilson dorazil míč jednoduše za gólmanova záda. Jenže po zhlédnutí videa rozhodčí naznal, že ještě před centrem si Wilson pomohl nedovoleným zákrokem, a tak gól neuznal.

Utkání tak směřovalo do prodloužení, v jehož deváté minutě se opět musel pořádně vyšvihnout Sommer. Na vysoký balón se opět nejvýše vyšplhal Alli, kterému švýcarský gólman zlikvidoval střelu konečky prstů.

V závěru nastaveného času rozezvučeli Angličané konstrukci potřetí! Rozehrávky přímého kopu se ujal Raheem Sterling, jehož povedený pokus skončil na břevně. Jelikož se ve zbytku prodloužení nic významného neudálo, pokračoval zápas až do penaltového rozstřelu.

A byl to rozstřel dlouhý a gólový. Během prvních čtyř sérii se prosadili postupně za Angličany Maguire, Barkley, Sancho, Sterling i překvapivě gólman Pickford, za Švýcary Zuber, Xhaka, Akanji, Mbabu a Schär. Rozhodla až šestá série, ve které uspěl Dier, zato Drmić ne, a tak Anglie slaví třetí místo v Lize národů.
Autor: Martin Vejdělek / o2tv.cz, onlajny.com