UD Almería Španělsko - UD Almería - Zprávy

La Real sní o Lize mistrů, proti Almeríi ji má na dosah

Od půl osmé se do víru vloženého kola vrhne i Real Sociedad, který by si před vlastními fanoušky moc rád připsal tři body. Ty by mu mohly pomoct k zajištění kvalifikace do Ligy mistrů, takže je asi jasné, že Almeríi nečeká v San Sebastiánu nic lehkého.

Almería díky Lázarově hattricku uniká sestupu

Nesmírně důležitého vítězství nad Mallorcou dosáhli hráči Almeríe. Rojiblancos díky tomu tři kola před koncem unikají sestupu, byť samozřejmě rozhodnuto ještě není. Hlavní hvězdou utkání byl brazilský útočník Lázaro, který vsítil hattrick.

Almería potřebuje doma vyhrát, Mallorca je nevyzpytatelným soupeřem

Almería bojuje o každý bod a pořád jí to nestačí k definitivě záchrany. Další šanci má Almería na domácím Power Horse Stadium, kam se v sobotu navečer podívá Mallorca. A ta jí v nedávné době pomohla.

Osasuna nasázela Almeríi tři branky

Fotbalisté Osasuny nezaváhali ve 34. kole španělské nejvyšší soutěže a doma porazili Almeríi 3:1. Všechny branky na El Sadaru padly až po změně stran. Postupně se trefili Budimir, Ezzalzouli a Gómez. Až v nastavení snížil z pohledu Almeríe Lázaro.

Osasuna chce zklamání z pohárů zahladit domácí výhrou nad Almerií

Almería ještě nemá zajištěnou záchranu, ale dělá pro ni, co je v jejích silách. Další kus práce může udělat v sobotním duelu s Osasunou, která v posledních týdnech absolutně vypadla z formy a ztrácí jeden bod za druhým.

Elche padlo v Almeríi a po třech letech definitivně opouští LaLigu

Už i o teoretickou šanci na záchranu přišlo poslední Elche v utkání třiatřicátého kola na Power Horse Stadium v Almeríi. Prohrálo zde 1:2, a to po trefách Lea Baptistãa a Embarby. Snížení obstaral v devadesáté minutě Ponce.

Elche se v úterý může stát prvním jistým sestupujícím. Pokud neporazí Almeríi

Elche už ve čtyřech duelech s Almeríí neprohrálo a zrovna teď by se mu body zoufale hodily. Jenže právě Almería se nachází v obdobné situaci a další porážka by ji mohla poslat na sestupové pozice, čemuž se domácí budou chtít vyhnout.

Benzema hattrickem pojistil Realu Madrid průběžné druhé místo

Držitel Zlatého míče Karim Benzema byl ústřední postavou zápasu mezi Realem Madrid a Almeríou. Favorit zvítězil díky jeho hattricku 4:2 a pojistil si druhé místo před dotírajícím Atléticem. Mohl přitom vyhrát mnohem větším rozdílem, kdyby v závěru za Martínezem nezvonily tyčky. Pokud jde o hosty, ti se mohou po tomto víkendu ocitnout v sestupovém pásmu.

Real chce proti Almeríe dokázat, že fiasko s Gironou byla jen omyl

Real Madrid naposledy šokoval, když v týdnu nedokázal porazit Gironu a dostal od ní dokonce čtyři branky. Z tohoto traumatu se Bílý balet pokusí vzpamatovat co nejdřív, ideálně už v duelu s Almeríou. Ta bude hodně kousat, protože ji od pásma sestupu dělí jen tři body.

Záchranářský souboj opanovala Almería

Almería dokázala poprvé v letošní sezóně zvítězit na hřišti soupeře, podařilo se jí to proti Getafe. Dokázala se tak vyšvihnout na patnácté místo. Skóre utkání otevřel Suárez, v nastaveném čase prvního poločasu byl pak vyloučen domácí Djene. Luis Suárez pak v druhé půli přidal svou druhou trefu a protože v jednasedmdesáté minutě už pouze snížil Mayoral, dokázala Almería uzmout veledůležité tři body.

Almería musí proti Getafe vylepšit žalostnou venkovní formu

Getafe má ve středu navečer obrovskou šanci dostat se dál od pásma sestupu, protože v příslovečném šestibodovém utkání se na jeho půdu dostaví Almería. A ta má na osmnáctém místě jen o bod míň než madridský celek.

Athletic vyhrál v Almeríi 2:1

Athletic Club veze z Almeríe všechny body a zároveň po třetí výhře v řadě zůstává v kontaktu s evropskými poháry i Ligou mistrů. Baskové vstřelili rychlý gól a ve druhém poločase navýšili vedení. Almería stihla v nastavení jen korigovat, ale na body nedosáhla.

Almería čeká nepříjemno návštěvu z Bilbaa

Almería si moc dobře pamatuje, co se stalo, když se naposledy utkala s Athleticem, a jak tohle utkání bolelo. V sobotu odpoledne má šanci baskickému klubu drtivou porážku vrátit. Potíž je, že ona sama se dobrou formou rozhodně nepyšní.

Atlético pokračuje v krasojízdě, tentokrát to odnesla Almería

Ani čtrnáctý zápas v řadě ve španělské nejvyšší soutěži tým Diega Simeoneho neprohrál. Na Wanda Metropolitano si dokázal poradit se sestupem ohroženou Almerií v poměru 2:1. Všechny góly padly v první půli, Atlético otevřelo skóre díky trefě Griezmanna, vlastní gól si ale vstřelil Giménez. Takže se o slovo musel znovu přihlásit francouzský ostrostřelec, a stanovit tak konečné skóre utkání.

Dokáže Atlético přidat šestou výhru v řadě, nebo madridské překvapí Almería?

Diego Simeone může být nadmíru spokojen. Jeho svěřenci v posledních týdnech válcují soupeře a na svého městského rivala Real se dotáhli už na rozdíl pouhých dvou bodů. Jejich forma je, co do počtu bodů za posledních deset zápasů, vůbec nejlepší ze všech týmů top pěti evropských lig. Dokáží skvělou fazónu potvrdit i proti Almeríi?